Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> “Гігієнічні вимоги до взуття”

“Гігієнічні вимоги до взуття”

Назва:
“Гігієнічні вимоги до взуття”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,98 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Гігієнічні вимоги до взуття”


Основою здорового способу життя, ефективної первинної і вторинної профілактики різних захворювань є особиста гігієна — комплекс заходів, спрямованих на збереження та зміцнення здоров'я шляхом дотримання гігієнічних вимог у повсякденному житті й діяльності людини. Важливе місце посідає в особистій гігієні – гігієна одягу, зокрема – взуття.
Основним функціональним призначенням численних різновидів побутового і спеціального взуття є захист ніг від механічних по-шкоджень, охолодження або перегрівання, забруднення, укусів ко-мах, впливу несприятливих фізичних, хімічних, біологічних чин-ників. За призначенням розрізняють взуття побутове, спортивне, спеціальне робоче, дитяче, військове, лікувальне (ортопедичне) тощо. У поєднанні з одягом взуття є важливою частиною туалету, воно має велике естетичне значення, відображаючи культуру, вихован-ня, формує зовнішній вигляд людини.
Взуття повинно відповідати таким вимогам:
1. Мати малу теплопровідність, забезпечувати оптимальний мікроклімат взуттєвого простору, його вентиляцію.
2. Бути зручним у користуванні, не порушувати кровопоста-чання, ріст і формування кістково-м'язових елементів ступні, не утруднювати рухів під час ходьби, занять фізичною культурою і трудових процесів.
3. Забезпечувати захист ступні від несприятливих фізичних, хімічних і біологічних впливів.
4. Не виділяти у взуттєвий простір хімічні речовини в концен-траціях, які здатні в реальних умовах експлуатації несприятливо впливати (шкірно-подразнююча, резорбтивна, алергічна дія) на шкіру ступні та організм у цілому.
5. Відповідати віковим та іншим фізіологічним властивостям організму.
6. Легко чиститись і висушуватись, тривалий час зберігати початкову конфігурацію та гігієнічні властивості.
Взуття відповідає гігієнічним вимогам у тому разі, коли воно не тільки захищає ноги від зовнішніх механічних дій (ударів тощо) і вибоїн у грунті, але й забезпечує повну свободу рухів стопи за ходою. Взуття повинне відповідати розміру стопи, що сприяє рівномірному розподілу маси тіла, незручне взуття може зумовити потертості, нестійку ходу, зміну положення хребта і кісток таза. Вузьке і тісне взуття стискує кровоносні судини і пальці, що зумовлює застій крові у нижніх кінцівках і підсилену пітливість, спазм кровоносних судин, порушення живлення м'язової тканини. Від постійного тиску пальці деформуються, на них з'являються мозолі, ушкодження, можуть виникнути запалення суглобів.
Найзручніше взуття з широкими каблуками висотою 1,5—3 см. Такий каблук помірно збільшує звід стопи, сприяє більшій витривалості її, забезпечує рівномірність тиску кістяка та рівномірний кровообіг
Тісне взуття погіршує кровообіг, негативно впливає на мікро-клімат взуттєвого простору, сприяючи охолодженню чи перегріван-ню ступні й ускладнюючи її рух. Носіння такого взуття сприяє вростанню нігтів, може призвести до деформації ступні. Різні пору-шення і патологічні зміни може викликати взуття, розмір якого значно більший, ніж розмір ступні.
Слід знати, що до кінця дня звичайно відбуваються фізіологічне видовження і розширення ступні, тому доцільно нове взуття купува-ти на 1-1,5 см довше ступні, примірку робити у положенні стоячи.
Важливим показником якості та гігієнічних властивостей взуття є підодяговий мікроклімат. За температури навколиш-нього середовища 18-22 °С рекомендуються такі його пара-метри: температура підодягового повітря 32,5—34,5 °С, віднос-на вологість — 55-60 %, концентрація діоксиду вуглецю — до 1—1,5 %.
Гігієнічні властивості взуття залежать від виду тканини (матеріалу), ха-рактеру її фактури та розкрою. Для виготовлення взуття використовуються шкіра, шкірозамінник чи текстильні волокна різного походження (натуральні, хімічні). Натуральні органічні волок-на — найдавніший вид тканинних матеріалів, їм притаманні високі гігієнічні властивості. Вони можуть бути органічними (рослинними, тваринними) і неорганічними. До рослинних (целюлозні) органічних волокон належать бавовна, льон, си-заль, джут, прядиво та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: “Гігієнічні вимоги до взуття”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок