Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Дитяча гінекологія

Дитяча гінекологія

Назва:
Дитяча гінекологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Дитяча гінекологія


ОРГАНІЗАЦІЯ ГІНЕКОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ДІТЯМ
Основним завданням дитячої гінекології є профілактика гінекологіч-них захворювань у дівчаток, активне виявлення дівчаток-підлітків, що страж-дають на захворювання статевих органів, санітарно-освітня робота серед батьків, а також працівників дитячих закладів, надання спеціалізованої гіне-кологічної допомоги хворим дітям і їх диспансеризація. Вирішення цих завдань проводиться у три етапи:
І етап — профілактична робота в дитячих садках, школах;
II етап — санітарно-освітня, профілактична та лікувальна робота ди-тячих гінекологів у гінекологічних кабінетах дитячих поліклінік та підлітко-вих кабінетах;
III етап — робота гінекологів у дитячих гінекологічних відділеннях у складі дитячого стаціонару.
Обстеження та лікування дівчаток проводять дитячі гінекологи, проте велика роль на всіх етапах надання допомоги дітям належить медичній сестрі, акушерці. Саме вони навчають матерів догляду за дівчатками — і новонародженими, і у більш старшому віці, роз'яснюють прийоми догляду за хворими дітьми, необхідність консультації дитячого гінеколога, вико-нання його призначень.
У стаціонарі видужання дитини великою мірою залежить від уміння знайти підхід до неї, ретельності виконання призначень лікаря.
Своєчасне виявлення та раціональне лікування гінекологічних захво-рювань у дівчаток є запорукою запобігання акушерській та гінекологічній патології у дорослої жінки.
АНАТОМО-ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СТАТЕВОГО АПАРАТУ ДІВЧИНКИ
У наш час дитяча гінекологія виділена в окремий розділ науки та прак-тики. Гінекологічну допомогу дівчаткам здійснюють дитячі гінекологи як амбулаторне, так і в стаціонарі. Найчастіше в практиці дитячих гінекологів
трапляються аномалії жіночих статевих органів, травми, запальні процеси, дисфункціональні маткові кровотечі у ювенільному періоді. У розвитку дівчаток розрізняють такі періоди: період новонародженості — перші 28 днів життя, грудний — до 1 року, нейтральний — від 1 до 8 років, препу-бертатний — від 8 років до появи першої менструації, пубертатний — від появи першої менструації до 17-18 років.
У періоді новонародженості зовнішні статеві органи новонародженої дівчинки відрізняються деякими характерними особливостями. На стан статевих органів дівчинки впливають різноманітні фактори зовнішнього середовища, особливо під час внутрішньоутробного життя, при ембріоге-незі, коли проходить формування і розвиток цих органів. Пошкоджуючу дію можуть здійснювати алкоголь, наркотики, хімічні препарати, які приймає вагітна, певну роль відіграють екстрагенітальні захворювання матері, а та-кож перебіг пологів.
У новонароджених дівчаток статеві губи сильніше виступають вперед, у більшості дівчаток малі статеві губи прикриті великими. У них більше, ніж у дорослих, малих вестибулярних залозок. Іноді відмічається десква-мація покривів малих статевих губ, що відбувається під впливом естро-генів, отриманих від матері. Поступово ці зміни регресують. Потім гені-талії ростуть повільно і починають функціонувати лише із настанням ста-тевої зрілості — це нейтральний період. Рівень статевих гормонів у цей час низький, виділень з вагіни немає.
Препубертатний період починається із розвитку вторинних статевих ознак і закінчується появою першої менструації (menarche). За рахунок підвищення рівня гормонів гіпофіза та естрогенів починають з'являтися вторинні статеві ознаки — оволосіння на лобку, розвиток молочних залоз, ріст кісток, відкладається підшкірний жир у певних місцях.
В яєчнику, який ще не був підготовлений до виконання основної функції, фолікули, почавши дозрівати, піддаються атрезії. До виконання своєї основ-ної функції ще не готова матка — не розвинутий залозистий апарат ендомет-рія. Поява першої менструації знаменує початок етапу статевого дозріван-ня. В яєчнику один із примордіальних фолікулів дозріває, з нього виходить яйцеклітина. Під час дозрівання фолікула виділяються естрогени, а після ви-ходу яйцеклітини утворюється жовте тіло, що продукує прогестерон.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Дитяча гінекологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок