Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікування постійним струмом: гальванізація, електрофорез, електродрегінг

Лікування постійним струмом: гальванізація, електрофорез, електродрегінг

Назва:
Лікування постійним струмом: гальванізація, електрофорез, електродрегінг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,39 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
Лікування постійним струмом: гальванізація, електрофорез, електродрегінг


Чіткі визначення понять „атом” і „молекула” з точки зору атомно-молекулярного вчення були запропоновані у 1858 році італійським фізиком С. Канніцаро і офіційно прийняті у 1860 році на з’їзді хіміків у Карсруе.
Молекула – найменша частка речовини, що має її властивості.
Атом – найменша частка елемента, що має його хімічні властивості.
Електрон – елементарна частка, що несе найменший існуючий у природі негативний заряд.
Протон – елементарна частка, що має позитивний заряд, який дорівнює заряду електрона.
Нейтрон – елементарна частка, що не має заряду.
Електричний струм – це спрямований рух електрично заряджених частинок: електронів у металевих провідниках та іонів у електролітах (розчинах солей, лугах, кислотах).
Під дією постійного струму позитивно заряджені іони (катіони) рухаються до негативно зарядженого полюса – катода, а негативно заряджені (аніони) – до анода.
Усі тіла за їх відношенням до електричного струму можна поділити на три групи:
Провідники (тверді, рідкі, газоподібні).
Напівпровідники (речовини, що у звичайних умовах не проводять електричний струм, а розпочинають його проводити під час нагрівання чи освітлення).
Діелектрики (тверді, рідкі газоподібні).
Закон Ома – це сила струму в ланцюгу прямо пропорційна напрузі і обернено пропорційна опору провідників, які утворюють ланцюг.
Сила струму вимірюється в амперах; тисячна частка ампера – міліампер.
Електричному струму притаманні такі властивості: теплові – під час проходження струму по провіднику останній нагрівається; хімічні – під час проходження струму через розчини електролітів відбуваються процеси електролізу; електромагнітні – під час проходження струму по провіднику, навколо нього утворюється магнітне поле.
Гальванізація.
Постійний неперервний електричний струм низької напруги і невеликої сили називається гальванічним.
Гальванізація – лікувальний метод, діючим фактором якого є постійний неперервний електричний струм низької напруги (30-80 В) і невеликої сили (до 50 мА), підведений до тіла хворого за допомогою контактно накладених електродів.
Є декілька типів гальванічних апаратів: „поток – 1”, ГР – 2 (для гальванізації ротової порожнини), АГН – 32 і АГП – 33 (настінна і портативна моделі), АГВК – 1, а також застарілі прилади АГН – 1, АГН – 2, ГВП – 3.
У гальванічних апаратах за допомогою трансформатора знижується напруга змінного струму освітлювальної мережі з 220 або 127 до 30-80 В. Двопівперіодна кенотронна лампа вирівнює синусоїдальний струм, а далі відбувається згладжування пульсацій струму за допомогою фільтрів (конденсор, дросель). Вирівняний та згладжений струм подається на регулюючий потенціометр і клеми апарата. Від клем струм підводиться до хворого за допомогою гнучких, добре ізольованих проводів, на кінцях яких умонтовано затискачі, що з’єднують їх з електродами. Дроти мають бути довгими (до 2 м) та різнокольоровими (з’єднані з негативним полюсом – одного кольору, з позитивним - іншого). Медична сестра має стежити за тим, щоб ізоляція на дротах не була ушкоджена.
Складовою частиною електродів є гідрофільні прокладки завтовшки 1-1,5 см, виготовленої з білої тканини (байка, фланель, бумазея). Прокладки захищають шкіру хворого від опіків кислими або лужними продуктами електролізу, а також забезпечують рівномірний контакт електродів з поверхнею тіла та зменшують опір сухої шкіри струмові.
Гідрофільна прокладка має бути дещо більшою (на 2-3 см в усіх параметрах) від металевої пластини. Щоб уникнути контакту металевої пластини з тілом пацієнта, на зовнішній поверхні прокладки (на відстані 2-3см від країв) нашивають кишеню, куди вкладають металеву пластину. Гідрофільні прокладки мають накладатися на тіло пацієнта теплими і вологими, але не гарячими і не такими мокрими, щоб з-під неї текла вода. Після процедури їх миють проточною водою, кип’ятять і випарюють.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Лікування постійним струмом: гальванізація, електрофорез, електродрегінг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок