Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Порушення білкового та вуглеводного обмінів

Порушення білкового та вуглеводного обмінів

Назва:
Порушення білкового та вуглеводного обмінів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,51 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Лекція
Порушення білкового та вуглеводного обмінів


Порушення білкового обміну проявляється розвитком білкової недостатності, яка може обумовлюватися:
1) Аліментарними причинами.
2) Порушенням біосинтезу білка.
3) Порушенням проміжного обміну амінокислот.
4) Підвищенням швидкості розпаду білка.
5) Патологією утворення кінцевих продуктів білкового обміну.*
Аліментарна білкова недостатність розвивається внаслідок порушення надходження в організм білків, їхнього переварювання та всмоктування.
Основними її причинами є: а) голодування, б) незбалансоване за амінокислотним складом харчування, в) запальні та дистрофічні зміни різних відділів шлунково-кишкового тракту. *
Порушення біосинтезу білків у клітинах обумовлюється:
1) Мутацією генів, які кодують інформацію про будову білків.
2) Порушенням транскрипції - утворення інформаційної РНК на матриці ДНК.
3) Порушенням трансляції - синтезу поліпептидних ланцюгів з амінокислот.
4) Порушенням післятрансляційної модифікації білків - формування їх третинної і четвертинної структур.
5) Впливом отрут і специфічних інгібіторів на мультиферментні комплекси, які забезпечують процеси транскрипції, трансляції і післятрансляційні модифікації білків.
6) Порушенням утворення рибосомальної РНК.
7) Дефіцитом незамінних амінокислот.
8) Дефіцитом АТФ.
Аліментарні фактори та порушення біосинтезу білків є причиною виникнення в організмі атрофічних процесів та пригнічення регенерації.*
Порушення проміжного обміну амінокислот.
Основні шляхи проміжного обміну білка складають реакції: переамінування, дезамінування та декарбоксилювання.
? Реакція переамінування є головним джерелом утворення нових амінокислот під впливом трансаміназ. Порушення переамінування може виникнути в результаті: а) недостатності в організмі вітаміну В6, фосфорильована форма якого (фосфопіродоксаль) є активною групою трансаміназ - специфічних ферментів переамінування (вагітність, тривалий прийом сульфаніламідів); б) патологічного посилення реакції переамінування (ушкодження печінки, інсулінова недостатність); в) пригнічення активності трансаміназ внаслідок порушення їх синтезу (при білковому голодуванні), або порушення регуляції їх активності з боку ряду гормонів.
Порушення процесів переамінування може супроводжуватися:
- Порушенням обміну фенілаланіну із розвитком фенілкетонурії – генетично обумовленого захворювання, яке супроводжується накопиченням у великій кількості фенілаланіну в крові, тканинах і спинномозковій рідині, що в перші ж місяці життя веде до важкого ушкодження центральної нервової системи із розвитком невиліковного слабоумства.
- Порушенням обміну тирозину із розвитком: 1) тирозинозу, 2) алкаптонурії, 3) альбінізму.
0 Т и р о з и н о з пов‘язаний із нагромадженням тирозину, що проявляється розвитком: а) цирозу печінки, б) рахітоподібних змін кісток, в) геморагіями, г) ушкодженням канальців нирок.
0 А л к а п т о н у р і я пов‘язана із нагромадженням в крові гомогентизинової кислоти, яка проникає в тканини, внаслідок чого з’являються темні плями в ділянці вух, носа, на склерах, розвиваються важкі зміни в суглобах.
0 А л ь б і н і з м обумовлений дефіцитом ферменту тирозинази, внаслідок чого не утворюється меланін, який забарвлює шкіру і волосся.
? Процеси переамінування амінокислот тісно зв'язані з процесами окисного дезамінування і відбуваються під впливом амінооксидаз. Вони визначають як утворення кінцевих продуктів білкового обміну, так і вступ амінокислот в енергетичний обмін. Ослаблення дезамінування може виникнути внаслідок: а) порушення окисних процесів у тканинах (гіпоксія, гіповітамінози С, РР, В2); б) при зниженні активності амінооксидаз (дифузне ушкодження печінки, білкова недостатність). Наслідком порушення окисного дезамінування амінокислот є ослаблення сечовиноутворення, збільшення концентрації амінокислот в крові (аміноацидемія) і збільшення виведення їх із сечею (аміноацидурія).
? Проміжний обмін ряду амінокислот відбувається також за рахунок їх декарбоксилювання (втрата СО2 з карбоксильної групи) з утворенням відповідних амінів, які одержали назву «біогенні аміни»: а) гістаміну - при декарбоксилюванні гістидину; б) тираміну – із тирозину; в) серотоніну – із 5-гідрокситриптофану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Порушення білкового та вуглеводного обмінів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок