Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Про Моршин

Про Моршин

Назва:
Про Моршин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,31 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Моршин сьогодні – це невелике впорядковане містечко на 6000 жителів з добре налагодженим автомобільним і залізничним сполученням, з відповідною структурою управління, яка складається з міської Ради і її структурних підрозділів (відділення міліції, комунальної служби і ін.). Територія, де розміщуються санаторно-курортні і культурно-побутові заклади, відокремлена від житлової зони міста.
Всі санаторії розміщені в лісопарковій зоні, тому на території завжди тихо, спокійно, а постійно свіже повітря додає наснаги і відчуття бадьорості. Велика кількість кафе, ресторанів, літніх павільйонів дадуть змогу в колі друзів гарно провести вільний час і відпочити. Залізничний вокзал (тел.45-39) і автостанція (тел.45-22) знаходяться майже в центрі курорту, тому віддаль до найближчого санаторію не більше 100-150 метрів, а до найвіддаленішого – 300-400 метрів. Крім цього, в післяобідній і нічний час на вокзалі знаходиться черговий автобус, який доставить Вас безпосередньо в любий санаторій.
Становленню та розвитку курорту Моршин сприяли його головні лікувальні фактори – джерела мінеральних вод (розсоли).
Джерело №1 являє собою шахтний колодязь глибиною біля 50 м. Вода його високомінералізована (ропа, розсіл), що відрізняє її від багатьох лікувальних джерел нашої країни. Загальна мінералізація ропи з глибиною колодязя збільшується від 16г/л до 400г/л. По хімічному складу – хлоридно-сульфатна натрієво-магнієва. Викорис-товується для зовнішнього (ропа поверхневого шару колодязя) і внутрішнього (ропа придонного шару) застосування. Суттєво доповнюють терапевтичну цінність води мікроелементи – мідь, цинк, залізо, алюміній, стронцій, титан, кобальт. Особливо ефективна при захворюваннях гастритами з пониженою секреторною функцією, ентероколітами з підвищеною моторно-евакуаторною функцією.
Джерело №6 – в експлуатації з 1968 р., свердловина дуже багата та перспективна, дебіт 123,4 куб.м. на добу. По хімічному складу – сульфатно-хлоридна натрієво-магнієво-калієва вода (ропа) з загальною мінералізацією до 238 г/л, відрізняється високим вмістом сульфатів магнію і калію, які в основному і обумовлюють специфічну дію особливо в лікуванні хворих з паталогією печінки, жовчевивідних шляхів, гастритах із збереженою і підвищеною секреторною функцією і ін.
Джерело № 4 розташоване в лісопарковій зоні. Мінералізація – 0,17 г/л. По хімічному складу – гідрокарбонатно-кальцієва, крім цього містить калій, натрій, магній, залізо, сульфати, але в невеликій кількості. В ній близько 38 од. Maxе радону, також підвищений вміст розчиненого кисню, реакція слабокисла. Враховуючи фізико-хімічні властивості, використовується як сечогінна при лікуванні сечокислих діатезів, сечокам ’яної хвороби, хронічних пієлонефритів і ін.
Застосування. Мінеральні води джерел №№ 1,6,4 використовуються як для зовнішнього, так і внутрішнього застосування, а також для різних промивань та зрошень.
Для зовнішнього застосування в вигляді мінеральних ванн використовують, в основному, мінеральну воду джерела №1. Як показали дослідження, під впливом хлоридно-натрієвої води настають зміни в різних функціональних системах, нейрогуморальній регуляції та тканинному метаболізмі. Після прийому ванн на шкірі залишається соляний “плащ” і внаслідок подразнення поверхневих рецепторів відбуваються вищевказані фізіологічні зміни. Мінеральні (ропні) ванни з загальною мінералізацією 10-20 г/л призначаються через день, тривалістю 10-15 хв., t36-370С
Внутрішнє застосування– в виді промивань та зрошень. Особливо ефективне при захворюваннях кишечника, сечостатевої системи у чоловіків, гінекологічних захворюваннях, а також при хронічних інфекційно-алергічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів в вигляді інгаляцій.
На курорті широко використовують інші природні чинники:торф’яну грязь та озокерит.
Санаторій "Перлина Прикарпаття" є однією з наймолодших спеціалізованих оздоровниць для лікування захворювань органів травлення на курорті Моршин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Про Моршин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок