Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ВІЛ – AIDS – СНІД – інфекція

ВІЛ – AIDS – СНІД – інфекція

Назва:
ВІЛ – AIDS – СНІД – інфекція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,41 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
ВІЛ – AIDS – СНІД – інфекція


Це вірусний антропоноз із епідемічним поширенням, який характеризується глибоким порушенням клітинного імунітету внаслідок руйнування Т-лімфоцитів, що призводить до приєднан-ня різних вторинних інфекцій і новоутворень. Клінічно маніфест-на форма інфекції зветься синдромом набутого імунодефіциту (СНІД, AIDS).
Актуальність. Щороку швидко зростає кількість хворих, а також ВІЛ-інфікованих у всьому світі. Пандемія ВІЛ-інфекції до-сягла України наприкінці 80-х років, коли поширення цієї «хворо-би віку» створило загрозу не лише здоров'ю людей, але й розвит-ку та виживанню людства. Аналіз епідситуації протягом останніх 10 років свідчить про те, що наша країна перебуває на початково-му етапі епідемії. З 1995 р. у південних областях (Одеська, Мико-лаївська, Херсонська та ін.) зареєстровано вибухоподібний сплеск інфекції серед ін'єкційних наркоманів. Епідемія ВІЛ-інфекції у цій ситуації може розглядатися як вторинне явище і повною мірою залежить від росту наркоманії та хвороб, що передаються стате-вим шляхом, тобто є соціальною проблемою суспільства.
Етіологія. Збудником є РНК-вірус HIV (Human Immunodeficiency Virus), або ВІЛ (вірус імунодефіциту люди-ни), що зумовлює вибіркове ураження Т-лімфоцитів (хелперів). Збудники належать до родини ретровірусів, позаяк мають уні-кальну здатність копіювати генетичну інформацію із своєї РНК на ДНК клітин людини {retro - назад, зворотно). Це генетично дуже неоднорідні віруси, здатні до значної мінливості. Ще недав-но розрізняли ВІЛ-1 (розповсюджений у Північній Америці та Європі) і ВІЛ-2 (переважно в Південній і Західній Африці). Сьо-годні вже відомо 5 типів вірусу.
ВІЛ стійкий до іонізуючої радіації та ультрафіолетового випромінювання, проте дуже чутливий до нагрівання, ефіру, зви-чайних дезінфектантів. Досить швидко інактивується при темпе-ратурі 56 °С, а при 80-100 °С знешкоджується за 5 хв.
Джерело збудника. Джерелом ВІЛу є інфіковані люди (хворі і вірусоносії), які заразні протягом усього наступного життя. Віруси; виявлено в усіх біологічних рідинах ураженого організму (кров, сперма, слиз піхви, слина, сльози, сеча, піт, грудне молоко). Однак найбільше епідеміологічне значення має наявність його саме у крові, спермі, слизу піхви та грудному молоці, через які, найімо-вірніше, може відбутися інфікування.
Механізм і шляхи передачі. ВІЛ-інфекція, подібно до ге-патитів В, С, D, передається лише через контактно-рановий ме-ханізм, який реалізується такими шляхами: 1) при статевому контакті (основний шлях) і штучному заплідненні; 2) при пере-ливанні крові та деяких її препаратів, пересадці донорських органів, оперативних втручаннях, під час парентеральних медичних мані-пуляцій інструментами, забрудненими кров'ю ВІЛ-інфікованш осіб; 3) від ВІЛ-інфікованих вагітних через плаценту до плоду (вертикально). Очевидно, можливе зараження у побуті при спільному з вірусоносієм або хворим користуванні зубною щіткою, ножем, ножицями тощо, але достовірних випадків саме такого інфікування не встановлено.
Прояви епідемічного процесу. Відповідно до шляхів зара-ження, виділяють такі групи підвищеного ризику зараження ВІЛом: 1) гомосексуальні та бісексуальні чоловіки; 2) повії; 3) особи з невпорядкованими статевими зв'язками; 4) парентеральні нарко-мани; 5) особи, яким здійснювали переливання крові, пересадку органів, оперативні втручання, часті ін'єкції ліків; 6) статеві парт-нери хворих на ВІЛ-інфекцію і вірусоносіїв; 7) діти, народжені від інфікованої матері. Не виключена можливість професійного зара-ження медичного персоналу: хірургів, акушерів, травматологів, працівників лабораторій, станцій переливання крові тощо.
Хворіють головним чином особи віком 20-49 років і діти. Хвороба не має сезонності, виявляється у вигляді поодиноких ви-падків і групових спалахів. Поки що найбільш поширена у деяких країнах Африки і США. Епідемія швидко наростає в країнах Східної Європи і Азії. У хворих при клінічному обстеженні виявляють затяжну гарячку, часті і тривалі проноси, схуднення, системне збільшення лімфатичних вузлів, нашарування різних інфекційних і онкологічних захворювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ВІЛ – AIDS – СНІД – інфекція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок