Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Доброякісні пухлини кісток лицевого черепа. Клініка, діагностика, лікування.

Доброякісні пухлини кісток лицевого черепа. Клініка, діагностика, лікування.

Назва:
Доброякісні пухлини кісток лицевого черепа. Клініка, діагностика, лікування.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,52 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Лекція
Доброякісні пухлини кісток лицевого черепа. Клініка, діагностика, лікування.


План
Топографо – анатомічні особливості обличчя.
Класифікація пухлинних уражень кісток ЩЛД.
Одонтогенні пухлини кісток ЩЛД.
Остеогенні пухлини кісток ЩЛД.
Неостеогенні і неодонтогенні пухлиниі пухлиноподібні утвори кісток ЩЛД.
Остеодистрофії і остеодисплазії ЩЛД.
Особливості заміщення залишкових кісткових порожнин.
Вклад співробітників кафедри і мед. академії у вирішення даної проблеми.


Топографо-анатомічні особливості кісток лиця. До кісток обличчя відносять верхню і нижню щелепи, піднебінну, виличну і під’язикову кістки. Верхня щелепа утворена парними верхньощелеповими кістками. В середині тіла щелепи розташована гайморова пазуха, вистелена слизовою оболонкою. Ця пазуха з’єднується з середнім носовим ходом отвором, розміри якого можуть зменшуватись при ринітах і пухлинах, розташованих на носовій поверхні верхньої щелепи. Пухлини такої локалізації заважають вільному проходженню повітря через відповідний нрсрвий хід.
Пухлини верхньої щелепи локалізовані в гайморовій пазусі, довший час можуть розвиватись безсимптомно. Внаслідок появи запального процесу виникає типова картина гаймориту, що заставляє хворого звернутись до лікаря. При Rtg-логічному дослідженні верхньощелепової пазухи виявляють пухлину.
Пухлини з локалізацією на очній поверхні верхньої щелепи можуть призводити до зміщення очного яблука і до диплопії. Здавлення носослізного каналу призводить до сльозотечі.
Дуже скрито розвиваються пухлини з локалізацією на підскроневій поверхні верхньої щелепи. Деколи першою ознакою пухлини є відчуття перешкоди при відкриванні рота внаслідок того, що вінцевий паросток впирається в пухлину. Болі при цьому немає.
При ураженні пухлиною лобного відростка верхньої щелепи деформація виникає біля основи носа чи медіальної стінки очниці. Ці пухлини деколи нагадують мозкові грижі. При ураженні пухлиною виличного паростка верхньої щелепи легко виявити його розрушення на Rtg-грамі, зробленій в передній прямій (носопідборідковій) чи напіваксіальній (потиличнопідборідковій) проекціях.
Пухлини, які виникли в виличному паростку і поширені на горб верхньої щелепи, можуть значно послаблювати його міцність. По цій причині під час оперативного втручання, навіть такого, як видалення одного з зубів верхньої щелепи може наступити відлом частини альвеолярного паростка.
В товщі альвеолярного паростка розташовані зуби, верхівки коренів яких нерідко розташовані в порожнині гайморової пазухи. В ділянці альвеолярного паростка виникають самі різноманітні доброякісні пухлини: остеоми, одонтоми, остеобластокластоми, фіброми. Під час їх оперативного видалення можна проникнути у верхньощелепову пазуху. Тому необхідно перед операцією виготовити захисну пластинку, яка після ушивання рани буде фіксувати пов’язку і захищати раневу поверхню від травм під час їжі. При операціях на передній ділянці альвеолярного паростку верхньої щелепи можна проникнути в порожнину носа . Виникаючі при цьому нориці з великим трудом піддаються лікуванню. Цю обставину також необхідно враховувати під час операції.
Виличні кістки дуже рідко вражаються доброякісними пухлинами. Але в ділянці виличної кістки можуть розташовуватись вроджені преаурикулярні кісти, які деколи помилково вважають пухлиною. Цю обставину слід враховувати при диференціальній діагностиці новоутворів виличної кістки.
Нижня щелепа – єдина рухома зі всіх лицевих кісток. Вона складається з тіла і двох гілок, на яких рорзташовані вінцеві і суглобові паростки. З зовнішньої і внутрішньої сторони нижньої щелепи є добре виражена компактна пластинка, в якій розташована губчаста кістка з незначною кількістю кісткового мозку. В товщі тіла нижньої щелепи і частково в нижній половині гілок розміщений канал нижньої щелепи, в котрому проходять судинно-нервовий пучок і лімфатичні судини. В ділянці зубів (2-х і 3-х молярів) канал розташований близько до верхівок їх коренів, внаслідок чого видалення пухлини, розташованої в цій ділянці щелепи може супроводжуватись пораненням судинно-нервового пучка, що призводять до парестезії ділянки підборіддя, нижньої губи, а також до травматичного невриту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Доброякісні пухлини кісток лицевого черепа. Клініка, діагностика, лікування.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок