Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Променева діагностика та променева терапія

Променева діагностика та променева терапія

Назва:
Променева діагностика та променева терапія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,68 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Променева діагностика та променева терапія


Променева діагностика, променева терапія як клінічна дисципліна. Методи та методики променевої діагностики (частина 1).
Цитата (БМЕ.- 1959.- т.9, С.163-164) проф. Василенко В.Х.: “Дополнительные методы исследования не менее важны для диагностики, чем основные, а иногда имеют решающее значение как для суждения о локализации, так и для определения сущности патологического процесса». Близько 45 років тому цілком справедлива думка.
Променева діагностика, променева терапія – клінічна дисципліна, поділ медичних дисциплін на клінічні та “параклінічні” виглядає дивним на фоні стрімкої технізації та інформатизації медицини.
Терміни: променева діагностика, променева терапія; в наш час – медична радіологія (весь світ). Радіологія-діагностика; радіологія-терапія. Передчасне вивчення радіології на 3 курсі.
До 70-х років – рентгенологія. Практично єдиний метод медичної візуалізації; пізніше УЗД, МРТ, РКТ (як складова рентгенологічного методу), термографія. Методи радіонуклідної візуалізації, методи отримання зображень за допомогою теригенових хвиль (на межі оптичного та інфрачервоного випромінювання), мамографія за допомогою лазера та ряд перспективних методів (на останній лекції більш детально).
Резюме першої частини: Медична радіологія - наука, яку використовує різноманітні фізичні випромінювання та поля з метою діагностики (променева діагностика) та лікування (променева терапія). Іонізуючі та неіонізуючі випромінювання. Лікар-радіолог – глибоко знає можливості всіх методів радіологічного дослідження та володіє більшістю з них. Спеціалізація лікаря в розвинених країнах по системах та органах: радіологія голови та шиї, абдомінальна радіологія та інше. У нас, на жаль, окремі методики відокремлені одна від одної.
Променева терапія (коротко) переважно онкологія. Основні проблеми променевої терапії.
Вивчення медичної радіології у ВУЗі – це не навчання лікаря-радіолога, це не можливо на 3-му курсі, а вивчення, перш за все, показань та протипоказань до променевого дослідження, переваг та недоліків основних методів, як правильно готувати пацієнтів до радіологічних досліджень та фізичних засад основних методів та методик, також значення радіаційної безпеки пацієнта та лікаря, методи захисту. По-друге, буде вивчатися променева семіотика найбільш поширених захворювань, особливо те, що потрібно сімейном лікарю.
Компютеризація (КТ, МРТ); архівування інформації, дигітальні (цифрові або безплівочні технології). Негадити – Дунайський госпіталь; інтернет, телеконсультації; власні мережі медоків; обробка зображень, зони інтересу, так звані реконструкції (СКТ, МРТ, УЗД).
Економічні проблеми: одна з найбілш капіталоємких галузей медицини. Радіолог в цивілізованих країнах та СНД. Вартість сучасної техніки та обстеження. 5 років – “старіння” техніки.
Сімейна та страхова медицина. Стандарти лікування та дослідження на основі консенсу. Проблеми оплати досліджень. Вартість/ефективність – завжди важливо. Лікарняня каса в Cумах. Проблеми використання дорогих методів дослідження. Ще раз про необхідність виважених показань до радіологічного дослідження та використання стандартів. Європейські стандарти схвалені МОЗ (2003 р.).
Методи променевої діагностики:
Рентгенологічний метод (включаючи рентгенівську компютерну томографію – РКТ).
Ультразвуковий метод (УЗД).
Радіонуклідний метод.
Магнітно-резонансна томографія (МРТ).
Термографія.
Інтервенційна радіологія.
Такий поділ, можливо дещо умовний, є загальноприйнятим. Кожен метод включає в себе кілька (інколи десятки) методик.
Приклади: рентгенографія, - скопія, лінійна томографія, бронхографія і т.ін. – рентгенологічний метод; доплерографія, кольорове картування – УЗД, ціла низка методик (спектроскопія та ін.) входять до МРТ.
9.1. В прекрасному підручнику Л.Д.Лінденбратена рентгенологічний метод названо “великим”. Це перший, як уже було сказано, за довгий час єдиний метод медичної візуалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Променева діагностика та променева терапія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок