Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Клінічна фармакологія гормонів, гормоноподібних препаратів та протигормональних засобів

Клінічна фармакологія гормонів, гормоноподібних препаратів та протигормональних засобів

Назва:
Клінічна фармакологія гормонів, гормоноподібних препаратів та протигормональних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,88 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Лекція
Клінічна фармакологія гормонів, гормоноподібних препаратів та протигормональних засобів


МЕТА: удосконалити знання лікарів–педіатрів з питань клінічної фармакології окремих гормонів, що використовуються в процесі інтенсивної терапії.
ПЛАН ЛЕКЦІЇ.
Вступ. Актуальність проблеми особливостей клінічної фармакології і фармакодинаміки лікарських препаратів в дитячому організмі.
Клінічна фармакологія гормонів, гормоноподібних та протигормональних засобів.
Клінічна фармакологія
Ключові слова: діти, клінічна фармакологія, фармакодинаміка, терапія, лікарські засоби
Гормони, їх аналоги та протигормональні препарати.
Гормональні речовини – це препарати, які отримують із залоз внутрішньої секреції (або їх синтетичні аналоги), що специфічно впливають на обмін речовин і регулюють різноманітні функції організму.
Протигормональні речовини – це хімічні речовини, які гальмують утворення чи виділення гормонів або вступають з ними у конкурентні зв’язки.
Крім ендокринних залоз є ендокринні клітини, що синтезують гормони, які містяться в багатьох органах, в т.ч. і органах імунної системи, де вони регулюють виникнення і розвиток імунних реакцій.
Хімічна спільність нервової, ендокринної та імунної систем забезпечує регуляцію гомеостазу організму. Залози внутрішньої секреції разом з нервовою системою складають нейроендокринний комплекс, який складається з п’яти взаємозв’язаних рівнів: органів-мішеней (І), ендокринних залоз (ІІ), гіпофіза (ІІІ), гіпоталамуса (ІV), позагіпоталамусних чинників (V). Гормони і ендокринні залози, які їх виробляють, тісно пов’язані у єдину систему механізмами прямого і зворотного зв’язку. Сигнали для приведення функції тканин і органів у відповідність з фізіологічними потребами організму, надходячи до вищих центрів ендокринної системи шляхом зовнішнього і внутрішнього або ефекторно-метаболітного зворотного зв’язку, пригнічують або тимчасово припиняють інкреторну функцію відповідних ендокринних залоз.
У нейроендокринному комплексі розрізняють три рівні інтеграції: гіпоталамус і шишкоподібне тіло (епіфіз) (1), гіпофіз (2) і ендокринні залози (3). Посередниками між першим і другим рівнем служить рилізінг-гормони (РГ) та інгібіторні фактори (ІФ) гіпоталамусу, а другий і третій рівні пов’язані з гормонами аденогіпофізу.
Отже, нейроендокринна система забезпечує регуляцію, координацію та інтеграцію різноманітних функцій організму.
Більшість гормонів, які виділяються ендокринними залозами, надходять до певних органів-мішеней у зв’язаному з білками стані. При цьому білки крові відіграють головним чином транспортну функцію. Зв’язані з білками гормони є біологічно неактивними – неспроможні зв’язувати і реагувати з відповідним рецепторами. Для цього гормони повинні дисоціювати з білками крові.
Фракція вільного гормону становить невелику частину тієї загальної кількості, яка циркулює в крові, але саме і вона забезпечує біологічний ефект. Зміна кількості білка, який зв’язує гормони, призводить до розвитку патологічних станів, зумовлених надлишком або недостатністю ефекту відповідного гормону.
Важливою умовою нормальної функції ендокринної системи є стан тканини-мішені, чутливої до впливу певного гормону. Здатність тканини-мішені реагувати на певний гормон визначається наявністю нейрорецеторів, які здійснюють взаємодію з цим гормоном. Зміни функціонального рецепторного апарату призводять до специфічних патологічних змін.
Джерела отримання гормональних препаратів:
Препарати у вигляді екстрактів ендокринних залоз або висушеної тканини ендокринних залоз (пітуітрин, тиреоїдин).
Препарати природних гормонів, отримані із крові і сечі тварин (гонадотропін).
Препарати синтетичних гормонів, які за своєю хімічною будовою не відрізняються від природних гормонів (метилтестостерон, преднізолон).
Синтетичні препарати з гормоноподібними властивостями, які за хімічною будовою відрізняються від відповідних гормонів (похідні стильбену).
Комбіновані гормональні засоби (естроген-гестогенвмісні контрацептиви, тиреокомб).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Клінічна фармакологія гормонів, гормоноподібних препаратів та протигормональних засобів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок