Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Дезинфекція

Дезинфекція

Назва:
Дезинфекція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕЗИНФЕКЦІЯ
Дезинфекція (від французького слова des — заперечення, і латинського infectio — інфекція) — це знищення в сере-довищі, що оточує людину, патогенних мікроорганізмів (бак-терій, вірусів, рикетсій, найпростіших, грибів? токсинів), їх переносників (комах, кліщів), а також гризунів. При дезин-фекції або знезаражуванні знищуються в основному пато-генні мікроорганізми. Цим дезинфекція відрізняється від стерилізації, при якій знищуються всі види мікроорганізмів і їх спори.
Мета дезинфекції — знищити збудника інфекції в сере-довищі, що оточує людину ( в приміщенні, на предметах обстановки, на посуді, білизні, одязі, виділеннях хворого тощо).
Для проведення дезинфекції необхідно знати: 1) що під-лягає знезараженню; 2) коли необхідно провести дезинфекцію; 3) чим провести дезинфекцію; 4) як здійснити дезинфекцію.
Розділи дезинфекції: 1 — власне дезинфекція — знищен-ня патогенних мікроорганізмів; 2 — дезинсекція — знищення переносників захворювань (комах, кліщів); 3 — дератизація — знищення гризунів; 4 — стерилізація — знищення всіх мікроорганізмів.
Розрізняють два види дезинфекції: вогнищеву і профі-лактичну. Вогнищева дезинфекція, залежно від того, на якому етапі передачі збудника інфекції вона проводиться, поділяється на поточну та заключну.
Поточна дезинфекція проводиться у вогнищі інфекції в присутності хворого чи бацилоносія. Мета поточної дезин-фекції: негайне знищення збудника інфекції після його виве-дення з організму хворого чи носія з метою запобігання розсіюванню збудника в навколишньому середовищі.
Заключна дезинфекція проводиться у вогнищі інфекції після ізоляції хворого чи бацилоносія. її мета: повне знеза-ражування об'єктів, які могли бути заражені збудником інфекції.
Профілактична дезинфекція проводиться постійно, неза-лежно від наявності джерела інфекційного захворювання. Мета профілактичної дезинфекції: запобігти виникненню і поширенню інфекційного захворювання та накопиченню збудника захворювання в навколишньому середовищі.
Методи дезинфекції. Під час проведення дезинфекції користуються двома основними методами: фізичним та хі-мічним. Проте цей поділ умовний. Можна виділити ще третій метод дезинфекції — комбінований, при якому фізичні та хімічні методи знезаражування застосовують одночасно (на-приклад, прання білизни в гарячій воді з милом) або пос-лідовно один за одним (наприклад, підготовка рук хірур-гічного персоналу до операції проводиться в два етапи — механічна очистка шкіри рук з милом, щіткою, теплою водою та дезинфекція рук різними дезинфікуючими засо-бами). Крім того, в практиці використовують частіше ком-бінації різних речовин чи користуються різними дезинфі-куючими засобами в певній послідовності.
ФІЗИЧНІ МЕТОДИ ДЕЗИНФЕКШЇ
Фізичні методи знезаражування проводять за допомогою механічних, термічних та променевих засобів.
Механічні методи знезаражування забезпечують вида-лення, але не знищення мікроорганізмів. При цьому з при-міщення і предметів видаляють пил, бруд, різні жирові та білкові крупинки, а разом з ними значну кількість мікро-організмів. Механічні засоби знезаражування включають чистку, протирання, миття, прання, вибивання, витрушу-вання, підмітання, фільтрацію, провітрювання та вентиляцію приміщення.
Особливо ефективне застосування пилососів. При цьому разом з пилом видаляється 98 % мікроорганізмів.
Витрушування широко застосовують при гігієнічному прибиранні. Однак воно не вважається раціональним, оскіль-ки не дає змоги досягти повного видалення мікрофлори, а особа, яка проводить витрушування, піддається небезпеці зараження.
Вентиляція, в тому числі й провітрювання приміщення, сприяє різкому зниженню вмісту мікрофлори в повітрі, при-чому тим більше, чим більша різниця температури зов-нішнього та внутрішнього повітря. Однак швидкість прові-трювання приміщень через кватирки, вікна, фрамуги за-лежить від ряду умов, які важко регулюються. Тому венти-ляцію приміщень використовують у дезинфекційній практиці як допоміжний захід за умови, що її тривалість буде не меншою ніж 30—60 хв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Дезинфекція

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок