Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вирозкові хвороби шлунку

Вирозкові хвороби шлунку

Назва:
Вирозкові хвороби шлунку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,29 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“Вирозкові хвороби шлунку”


За приблизними підрахунками, в Україні близько п’яти мільйонів чоловік потерпають від виразкової хвороби шлунка і/або 12-палої кишки, і рік у рік таких хворих стає більше.
Численними дослідженнями, проведеними в різних країнах, доведено: 95% хворих на гастрит і виразкову хворобу можна вилікувати, дотримуючись прийнятих у світі стандартів обстеження і схем лікування. Більшість же наших лікарів, як і раніше, переконані, що, одного разу захворівши, людина приречена лікуватися все життя.
Результати дослідження, проведеного на базі Національного медичного університету ім. О.Богомольця, приголомшують: жоден із п’ятисот хворих, які до того зверталися до лікарів, не був правильно обстежений і пролікований.
Цей випадок, що вкарбувався у пам’ять, стався три роки тому. Зателефонували стурбовані родичі і попросили терміново допомогти їхньому синові пройти обстеження у столичному гастроцентрі. Він хворий на виразку шлунка «зі стажем», де тільки не лікувався... Живе в близькому зарубіжжі. Приїхав в Україну погостювати, а тут його й прихопило, і то так, що ні підвестися, ні зітхнути. Боляче було дивитися на людину, аж почорнілу на обличчі. У гастроцентрі, де його обстежили, лікар підкликав мене до себе: «Хто він вам?» Мабуть, думав, що чоловік. «У нього рак. Потрібно терміново оперувати, — сказав напівпошепки. — Йому поки що про це раджу не говорити». Інші фахівці, до яких ми зверталися, також наполягали на операції.
Після декількох днів метань, переживань і консультацій нарешті пощастило знайти лікаря, який, провівши додаткове нескладне обстеження, призначив лікування. Через три тижні, після повторної гастроскопії, «раку» не виявили. Лікар, який займався пацієнтом, потім пояснив, що це була лімфома, головною «винуватицею» виникнення якої стала хелікобактерна інфекція. Так після курсу спеціальної терапії чоловік і думати забув про свою виразку. А йому ж хотіли видалити третину шлунка...
Чи можна вилікувати виразкову хворобу?
Дискусія на таку тему відбулася в рамках науково-практичної конференції «Еволюція в гастроентерології», організованої Національним медичним університетом ім.О.Богомольця й Українським товариством терапевтів.
Ось уже кілька років не вщухає пристрасна суперечка між прибічниками сучасних підходів до діагностики та лікування виразкової хвороби (ВХ) і тими, хто дотримується устояних (точніше, застояних) поглядів і застарілих методів лікування, зокрема хірургічних.
Захворювання шлунково-кишкового тракту, особливо хронічний гастрит, гастродуоденіт, рефлюксна хвороба, виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки, усе ще залишаються в Україні одними з найпоширеніших. За даними вітчизняних медиків, у нас налічується близько п’яти мільйонів хворих на виразку шлунка. Щороку реєструються десятки тисяч нових випадків захворювання, зокрема 2001 року виявлено близько 87 тисяч. І тенденція до збільшення кількості тих, хто потерпає від ВХ та її ускладнень, зберігається. Причини такого тривожного явища полягають не лише в тяжкому соціально-економічному стані країни, занепаді охорони здоров’я, відсутності коштів у пацієнтів на кваліфіковану медичну допомогу, неправильному харчуванні, хронічних стресах тощо. Як відзначали учасники конференції, головна проблема — відторгнення багатьма нашими лікарями та чиновниками від охорони здоров’я нових знань і прийнятих у світі стандартів лікування цих захворювань, схильність до старих підходів у обстеженні й лікуванні хворих. Водночас упродовж останніх десятиліть у світі відбулися докорінні зміни в розумінні причин і механізмів виникнення цих недуг, а також методів боротьби з ними. Як зазначалося вище: майже 95% хворих на хронічний гастрит і виразкову хворобу можна вилікувати, якщо дотримуватися міжнародно визнаних стандартів обстеження та лікування.
У нас про ці стандарти багато лікарів, особливо на периферії, знають лише з чуток, а то й узагалі не мають уявлення. Українські медики досі змушені керуватися наказами, прийнятими за часів СРСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вирозкові хвороби шлунку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок