Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хвороби, що передаються статевим шляхом (гонококова інфекція, сифіліс)

Хвороби, що передаються статевим шляхом (гонококова інфекція, сифіліс)

Назва:
Хвороби, що передаються статевим шляхом (гонококова інфекція, сифіліс)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,17 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Хвороби, що передаються статевим шляхом (гонококова інфекція, сифіліс)


План
Вступ.
Актуальність.
Етіологія.
Джерело збудника.
Механізм і шляхи передачі.
Прояви епідемічного процесу.
Основні напрямки епідеміологічного обстеження.
Протиепідемічні заходи.
Специфічна профілактика.


ХВОРОБИ, ЩО ПЕРЕДАЮТЬСЯ СТАТЕВИМ ШЛЯХОМ (ГОНОКОКОВА ІНФЕКЦІЯ, СИФІЛІС)
Хвороби, що передаються статевим шляхом, - група антропонозів, для яких характерна передача інфекції при стате-вому контакті, а також можливе зараження новонароджених від інфікованих матерів. Основними представниками цієї групи є гонококова інфекція і сифіліс. Гонококова інфекція характе-ризується запаленням слизових оболонок сечостатевих органів дорослих, а також кон'юнктиви очей у новонароджених. Сифіліс супроводжується розвитком первинного афекту, вторинним ура-женням шкіри (висипка) і внутрішніх органів. Розрізняють на-бутий і природжений сифіліс.
Актуальність. Хвороби, що передаються статевим шля-хом, - й досі часті інфекційні недуги. Втрата частиною населен-ня моральних традицій народу є передумовою, що сприяє їх по-ширенню нині. Навіть за умови високого рівня медичної допомо-ги ці хвороби залишатимуться актуальними з огляду на те, що офіційно реєструється лише їх 20-40 %. Соціальна значущість цих хвороб зумовлена також її несприятливими вислідами (без-плідністю при гонококовій інфекції та формуванням глибоких фізичних і психічних вад у хворих на сифіліс).
Етіологія. Збудник гонококової інфекції - гонокок Neisseria gonorrhoeae - грамнегативний диплокок. За формою нагадує ка-вові зерна, розміщені попарно увігнутими сторонами досередини. Деякі штами здатні синтезувати зовнішню капсулу, яка захищає їх від фагоцитозу лейкоцитами. Саме у них і ще в найпростіших (трихомонадах) гонококи зберігають свою життєздатність і стійкі до етіотропної терапії, зумовлюючи розвиток хронічної інфекції.
Поза людським організмом гонококи вкрай нестійкі: швид-ко гинуть при незначному нагріванні, висушуванні, під дією уль-трафіолетових променів і звичайних дезінфектантів.
Збудник сифілісу - бліда спірохета Treponema pallidum -спіралеподібна рухлива бактерія, що слабко забарвлюється. Вона також нестійка у довкіллі, на неї згубно діють нагрівання, виси-хання, дезінфектанти, однак при глибокому заморожуванні може зберігатися роками.
Джерело збудника - хвора людина. Особливо епідеміоло-гічно небезпечні хворі на безсимптомну хронічну гонококову інфек-цію (гонококоносії), якими у 80-90 % випадків є жінки. У нелікованих випадках вони заразні протягом декількох місяців або років. Виділення гонококів зі слизової оболонки сечостатевих органів жінки посилюється під час менструації або вагітності.
Заразними є хворі на ранній вроджений, первинний і вто-ринний сифіліс (протягом 2-4 років). Хворі на пізній вроджений, третинний і нейросифіліс епідеміологічно безпечні.
Механізм і шляхи передачі. Гонококова інфекція і сифіліс передаються переважно статевим шляхом (контактний механізм). Інші способи її передачі можливі, але трапляються значно рідше.
Гонококова інфекція новонароджених - бленорея, що ура-жає слизову оболонку очей, є результатом зараження при про-ходженні голівки дитини через інфіковані родові шляхи матері або незабаром після пологів через забруднені руки, білизну тощо. Іноді гонококи можуть передаватися через спільні рушники чи нічні горщики.
Зараження на сифіліс можливе через поцілунки, предмети домашнього вжитку (ложки, склянки, цигарки тощо). Доведено плацентарний шлях передачі блідої трепонеми плоду. Медичний персонал може заразитися при обстеженні хворих на сифіліс, проведенні діагностичних і лікувальних процедур, наприклад, оперативного втручання. Траплялись випадки зараження при переливанні крові, донором якої був хворий на сифіліс.
Прояви епідемічного процесу. Хвороби, що передаються статевим шляхом, як правило, уражають осіб активного віку. Захворюваність чітко пов'язана з такими соціальними вадами, як неперебірливість у статевих стосунках, проституція, пияцтво, наркоманія тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Хвороби, що передаються статевим шляхом (гонококова інфекція, сифіліс)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок