Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Злоякісні пухлини

Злоякісні пухлини

Назва:
Злоякісні пухлини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,82 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ПЛАН
Профілактика
Види новоутворень
Класифікація злоякісних пухлин
Стадії пухлин
Діагностика
Загальні принципи лікування
Список використаної літератури
Профілактика. Виділяють 3 етапи і 3 напрямки профілактики злоякіс-них пухл ин.
І етап — запобігання появі атипових клітин і клітинних проліфератів як основи для злоякісного росту. На цьому етапі особливого значення на-бувають такі види профілактики, як суспільна (загальнодержавна) та осо-биста. Це — первинна профілактика (деканцерогенізація повітря, води, грунту, продуктів харчування), її мета — максимально уникнути впливу шкідливих чинників навколишнього середовища, боротися за нормальну екологічну обстановку.
II етап — своєчасне виявлення клітинних проліфератів (тобто передра-ку) і адекватне лікування осіб із передбластоматозним станом. Хворі, які не лікувались або не оздоровлені, мають постійно бути на диспансерному обліку.
III етап — запобігання прогресуванню виявленої пухлини шляхом за-стосування оптимальних методів лікування.
Індустріальний напрямок профілактики полягає в тому, щоб звести до мінімуму появу і вплив на людей промислових шкідливих канцерогенів (будівництво підприємств із надійними захисними спорудами, сучасною технологією переробки шкідливих продуктів та їх утилізацією; автомати-зація шкідливих ділянок виробництва; конструювання двигунів, які най-менше забруднюють атмосферу продуктами неповного згоряння; побудова міст та озеленення вулиць, що добре провітрюються.
Гігієнічний напрямок — дотримання правил особистої гігієни, боротьба зі шкідливими звичками.
Клінічний напрямок — це виявлення і оздоровлення хворих із перед-бластоматозними станами.
Види новоутворень
Сучасна класифікація пухлин базується на клінічному і морфологічно-му принципах. Усі новоутворення поділяють на доброякісні та злоякісні.
А. Доброякісні новоутворення (tumor benignus) називають за тими тка-нинами, де вони виникли, і додають суфікс-ома: з жирової тканини — ліпома; з м'язів — міома; із судин — ангіома; з нервів — невринома; з хря-ща — хондрома і т.д. Поверхнево розміщені доброякісні новоутворення здебільшого мають округлу форму, чіткі контури, вони безболісні, рухомі, оскільки не зв'язані з оточуючими тканинами; регіонарні лімфовузли не збільшені, метастазів не буває.
Доброякісні новоутворення за клітинною структурою майже не відріз-няються від тканини, з якої виникли; ростуть, як правило, повільно (впро-довж декількох років, досягаючи інколи значних розмірів), експансивно, тобто не вростають у суміжні тканини та органи, а лише відтісняють їх, мають капсулу різної товщини. Вони не впливають на загальний стан ор-ганізму. Клінічне можуть виявлятись ознаками здавлення сусідніх порож-нистих органів, великих судин, нервів. Інколи доброякісні новоутворення можуть порушувати функції органів чи систем організму, навіть бути загро-зою для життя (здавлення органів середостіння, головного мозку тощо).
Б. Місцеводеструктуючі пухлини (раніше їх називали "потенційно зло-якісними", "напівзлоякісними") за морфологічними ознаками є доброякіс-ними, але за інфільтративним ростом та клінічним перебігом (з частими рецидивами) більше схожі на злоякісні. Це десмоїдні фіброми (агресивний фіброматоз), які незалежно від розмірів пухлини деякі автори називають фібросаркомою І стадії; фіброми носогорла і міжм'язові ліпоми, що дифу-зно інфільтрують сусідні тканини і рецидивують; гігантоклітинні пухлини;
гемангіоендотеліоми; аденоми бронхів.
В. "Рак на місці" (Cancer in situ-cr is) — це преінвазивна пухлина, тоб-то вона перебуває в неінфільтративній фазі розвитку і локалізована лише в межах слизової оболонки. Найчастіше діагностується в ділянці шийки матки завдяки широкому застосуванню кольпоскопії.
Г. Злоякісні пухлини (tumor malignus) розділяють на 2 великі групи:
1-ша — епітеліальні, що розвиваються із залозового або покривного епіте-лію, — рак (cancer, carcinoma); 2-га — сполучнотканинні, мезенхімальні — саркома (sarcoma — від грец.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Злоякісні пухлини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок