Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Захворювання прямої кишки

Захворювання прямої кишки

Назва:
Захворювання прямої кишки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,48 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
При захворюваннях прямої кишки хворі скаржаться на біль у відхіднику, наявність крові у випорожненнях, порушення акту дефекації, запори,
проноси та ін


При захворюваннях прямої кишки хворі скаржаться на біль у відхіднику, наявність крові у випорожненнях, порушення акту дефекації, запори, проноси та ін.
Обстеження ділянки відхідника проводять у положенні хво-рого на боці із зігнутими в кульшових суглобах кінцівками, у ко-лінно-ліктьовому положенні, у положенні на спині з приведени-ми до живота стегнами або навпочіпки.
Звертають увагу на стан шкіри і слизової оболонки (набухан-ня, набряк, гіперемія), наявність гемороїдальних вузлів, тріщин слизової оболонки відхідника чи випадання прямої кишки.
Під час пальпації ділянки відхідника можна визначити межі і консистенцію інфільтрату, а також встановити, чи є розм'якшен-ня в центрі. Розвівши складки шкіри, можна виявити крапко-подібні отвори нориць прямої кишки і тріщини слизової оболон-ки відхідника. Під час ректального дослідження звертають ува-гу, чи розслаблений сфінктер, чи він щільно стискає палець, чи є внутрішні гемороїдальні вузли, чи заповнена калом ампула пря-мої кишки. Визначають також колір і консистенцію калових мас. На передній поверхні ампули прямої кишки в чоловіків паль-пують тіло передміхурової залози розміром 2 — 2,5 см х 3 см, у середній частині якого є борозна.
Огляд за допомогою ректальних дзеркал проводять в одному з трьох положень хворого. Візуально обстежують відхідниковий канал і нижній відділ прямої кишки. Там можна виявити тріщи-ни, внутрішні гемороїдальні вузли, поліпи, пухлини.
За наявності болю в ділянці прямої кишки і кровотечі з відхі-дника, а також за підозри на рак виконують ректороманоскопію. її проводять також з метою біопсії і забору матеріалу для посіву та мікроскопічного дослідження.
Ушкодження прямої кишки. Поранення прямої кишки може супроводжуватися шоком, кровотечею. Через рановий канал від-ходять гази, виділяються кал і сеча. Якщо рана прямої кишки сполучається з черевною порожниною, з'являються ознаки по-дразнення очеревини.
Фельдшер повинен затампонувати рану прямої кишки і госпі-талізувати хворого.
Сторонні тіла потрапляють у пряму кишку з кишечнику або вводяться через відхідник. Хворий скаржиться на біль або від-чуття повноти в прямій кишці, тенезми, виділення слизу і крові з відхідника. Можуть виникнути перфорація в черевну порож-нину або сечовий міхур, флегмона тазової клітковини.
Діагноз встановлюють, враховуючи результати пальцевого об-стеження прямої кишки, огляду за допомогою ректальних дзер-кал, ректоскопії і рентгенографії. Фельдшер може видалити сто-роннє тіло з прямої кишки пальцем або корнцангом.
Тріщина утворюється при запальних процесах у слизовій обо-лонці відхідника внаслідок розтягнення його в разі відходження твердого калу або під час форсованого акту дефекації. Розміщу-ється, як правило, на задній стінці відхідника. Основний симп-том — сильний біль у відхіднику під час дефекації і після неї. Іноді виділяються краплі крові. Під час огляду відхідника вияв-ляють невеликий лінійний дефект слизової оболонки, а під час пальцевого дослідження — різку болючість і спазм сфінктера. Гостра тріщина через 3 міс переходить у хронічну. Хронічна трі-щина в 33 % випадків має дистальний горбик, а в 3 % — прокси-мальний горбик у вигляді поліпа.
Лікування консервативне. Хворим показані теплі сидячі ван-ни, мікроклізми з ромашкою, гемороїдальні знеболювальні свіч-ки. За неефективності консервативного лікування показана опе-рація (вирізування тріщини).
Розрізняють гострі та хронічні запальні захворювання пря-мої кишки та навколопрямокишкової клітковини.
Проктит — гостре або хронічне запалення слизової оболон-ки прямої кишки.
Гострий проктит характеризується пекучим болем і відчуттям переповнення в прямій кишці, частими позивами на дефекацію, виділенням рідкого слизу, серозно-кров'янистої рідини, іноді з домішками гною. Хворому призначають мікроклізми з 0,5 % ко-ларголом або оливковою олією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Захворювання прямої кишки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок