Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Досвід застосування плазмосорбції у хворих з ендотоксикозами в умовах інтенсивної терапії

Досвід застосування плазмосорбції у хворих з ендотоксикозами в умовах інтенсивної терапії

Назва:
Досвід застосування плазмосорбції у хворих з ендотоксикозами в умовах інтенсивної терапії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,25 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Досвід застосування плазмосорбції у хворих з ендотоксикозами в умовах інтенсивної терапії


Загальновизнано, що застосування методів еферентної терапії з метою детоксикації при лікуванні низки захворювань відіграє значну допоміжну роль. Проте, за умови відсутності ефекту від традиційної терапії, їх застосування, нерідко, набуває вирішального характеру. Навіть незначне “штучне” видалення надлишку токсинів та ксенобіотиків з організму може сприяти відновленню діяльності власних детоксикуючих систем та заключному саногенезу.
Базуючись на попередньому досвіді використання різноманітних еферентних методів детоксикації (діалізу та фільтрації, плазмаферезу, сорбції та ін.), ми зосередили увагу на оптимізації методу плазмосорбції (ПС). При ПС об’єктом очищення є плазма крові, яка відокремлюється від формених елементів, а останні не піддаються дії штучних детоксикуючих систем (колонок з гемосорбентом) та повертаються в організм неушкодженими.
З 2003 року на базі відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії ОКЛ м.Чернівці (гол.лікар Ушаков В.І., зав.від. Руснак А.Д.) ПС застосували у комлексному лікуванні 75 хворим (110 сеансів) з тяжкими ендотоксикозами. Характеристика хворих - за статтю: чоловіки - 48, жінки – 27; за віком: до 30 років – 18, до 50 років – 45, понад 50 років – 12 чол. ПС виконувалась декількома способами: а) фракційний варіант, б) масивна безперервна ПС, в) пролонгована мембранна ПС.
Фракційний, або дискретний, варіант ПС застосовано у 23 хворих (37 сеансів) з наступними нозологічними формами: сепсис, лептоспіроз, цироз печінки, вірусний гепатит типу В та С, розлитий фібринозно-гнійний перитоніт, гострий гломерулонефрит з ГНН, хронічний гломерулонефрит з нефротичним синдромом. Процес ПС поділений на етапи: а) підготовки системи з гемосорбентом (марки вуглів “СКН-4М”, “СКН-2К”, “ГСГД”), б) підготовки хворого до проведення операції (пункція двох підключичних вен), в) забір першої порції крові у пластикові контейнери типу “Гемакон – 500/300” або в скляні флакони, г) центрифугування крові (центрифуга “РС-6”, режим роботи – 2 тис. оберт/хв, час центрифугування 15 хв), д) відокремлення плазми від формених елементів (за допомогою плазмоекстрактора “ПЭ-01”), е) повернення формених елементів та очищеної плазми хворому, є) повторні забори наступних порцій крові, ж) завершення сеансу ПС. З метою попередження гіпотензії особливу увагу звертали на попередню гемодилюцію білковими препаратами та кристалоїдами. За сеанс ПС очищали через колонку з гемосорбентом 900-1200 мл плазми. Критерієм для проведення повторних сеансів ПС було продовження клінічних та лабораторних ознак інтоксикації. Повторні сеанси проводили через день під контролем динаміки основних маркерів ендогенної інтоксикації (загального білку, креатиніну, сечовини, “середніх” молекул, загального білірубіну, лейкоцитарного індексу, тощо). Позитивні сторони способу: 1) простота виконання, 2) доступність методу, 3) немає необхідності у додатковій апаратурі та гепаринізації хворого. Недоліки: 1) тривалий термін проведення (5-6 год), 2) можливе переохолодження крові та окремо плазми у контурі магістралей поза організмом, 3) існує небезпека інфікування крові.
Масивну безперервну ПС (або поточний варіант) включали до комплексного лікування 36 хворим (53 сеанси) з наступними нозологічними формами: лептоспіроз, вірусний гепатит типу С, розлитий фібринозно-гнійний перитоніт, панкреонекроз, гостра ниркова недостатність різного генезу, краш- синдром. Поточний варіант ПС, на відміну від фракційного, забезпечує постійний потік плазми через колонку з сорбентом у екстракорпоральному режимі. Гравітаційний розподіл крові на плазму та формені елементи здійснювали на вітчизняному фракціонаторі “ПФ-05” (м.Львів). Загальна продуктивність апарату становила 40-50 мл/хв при роботі ротора центрифуги зі швидкістю 2 тис. оберт/хв. Швидкість просування еритроцитарної маси та плазми по системі контуру досягався відповідно показника гематокриту крові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Досвід застосування плазмосорбції у хворих з ендотоксикозами в умовах інтенсивної терапії

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок