Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Про медичну сестру

Про медичну сестру

Назва:
Про медичну сестру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,17 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Медична сестра, за визначенням Комітету експертів ВО-03 з сестринської справи, є особа, яка пройшла підготовку з основної програми навчання
, отримала достатню кваліфікацію і має право виконувати відповідальну роботу по сестринському обслуговуванню насел


Медична сестра, за визначенням Комітету експертів ВО-03 з сестринської справи, є особа, яка пройшла підготовку з основної програми навчання, отримала достатню квалі-фікацію і має право виконувати відповідальну роботу по сестринському обслуговуванню населення, профілактиці за-хворювань, догляду за хворими та наданню невідкладної допомоги, дотримуючись при цьому правил професійної ети-ки та деонтології.
З історії розвитку сестринської справи. Уперше в Росії застосування жіночої праці у госпіталях офіційно було до-зволено указом Петра І. У ньому говорилося, що Санкт-Петербурзький, Котлинський і Ревельський госпіталі можуть мати в своєму штаті по одній «стариці» для догляду за пораненими і хворими.. За чуйність, увагу і терпіння, що їх виявляли жінки, доглядаючи за хворими та пораненими, а також тому, що милосердя в той час було основною зброєю в боротьбі з людськими стражданнями, їх стали називати сестрами милосердя. У подальшому в різних документах і джерелах медичні сестри згадуються під назвами «стариць», «сиділок», «сестер милосердя», а в Україні — «шаріток».
Перші свідчення про спеціальну підготовку сестер мило-сердя з монахинь відносяться до 1844 року.
1854 року з ініціативи М.І.Пирогова у Петербурзі було створено об'єднання медичних сестер — Хрестовоздвиженська община сестер піклування про поранених і хворих. Це був перший у світі заклад, в якому навчали догляду за хворими та пораненими не тільки у госпіталях, але й без-посередньо на полі бою. М.І.Пирогов написав статут общини. Згідно з його задумом, підготовка медичних сестер у гос-піталях мала проводитись у трьох напрямках: готували сес-тер-господинь, аптекарок і перев'язочних сестер так, щоб всі вони могли замінювати одна одну. Сестри милосердя повинні були надавати першу допомогу, накладати пов'язки, допомагати хірургам під час операцій, обслуговувати хворих і поранених на всіх етапах евакуації.
Особливо зросла роль медичних сестер у роки Кримської війни (1853—1856) та оборони Севастополя, коли після на-полегливих клопотань М.І.Пирогова члени цієї общини впер-ше в історії організовано взяли участь у наданні медичної


допомоги пораненим воїнам. 1854 року в Севастополь прибу-ло 28 перших сестер, підготовлених Хрестовоздвиженською общиною. Серед них були Катерина Бакуніна, Єлизавета Карцева, Катерина Хітрова, Марія Глєбова, Олександра Травіна та інші. Всі 11 місяців облоги Севастополя поруч з М.І.Пироговим працювала відважна дочка російського мо-ряка Даша Севастопольська (Александрова), яку в народі знали як першу сестру милосердя. За героїзм і самовідданість вона була нагороджена срібною медаллю і грошовою премією.
В одному листі з Севастополя М.І.Пирогов писав, що він зі своїми помічниками за один день здійснив хірургічні втручання 600 пораненим. За час перебування в Севастополі була надана допомога близько 20 тисячам поранених, про-ведено 10 тисяч операцій під ефірним наркозом.
1855 року в англійських військах теж з'явився загін санітарок на чолі з Флоренс Найтінгейл. Згодом на базі лікарні св. Томаса в Лондоні вона організувала школу сестер милосердя. Ф. Найтінгейл створила систему підготовки кад-рів середнього і молодшого медперсоналу у Великобританії. Міжнародним комітетом Червоного Хреста у 1912 році було засновано медаль її імені. Цією медаллю щорічно в день народження Флоренс (12 травня) нагороджують кращих ме-дичних сестер світу. У Флоренції, на батьківщині Ф.Найтінгейл, у старовинному храмі поряд з гробницями Дайте і Мікеланджело, в глибокій ніші стоїть статуя жінки. Біля підніжжя пам'ятника висічені слова: «Вона була прикладом служіння людям і символом міжнародного милосердя, носієм якого пізніше став Червоний Хрест».
Після закінчення Кримської війни у багатьох містах Росії почали створюватися общини сестер милосердя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Про медичну сестру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок