Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Парентеральне введення лікувальних засобів

Парентеральне введення лікувальних засобів

Назва:
Парентеральне введення лікувальних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,76 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Парентеральне введення лікувальних засобів


ПАРЕНТЕРАЛЬНЕ ВВЕДЕННЯ ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ
Парентерально можна ввести ліки шляхом ін'єкції (від лат. слова injectio—впорскування). Ін'єкції бувають внутрішньошкірні, підшкірні, внутріншьом'язові, внутрішньо-венні, внутрішньоартеріальні. Шляхом ін'єкції ліки можна вводити в плевральну або черевну порожнину, в серце, порожнину суглобів, кістковий мозок, спинномозковий ка-нал.
При такому способі введення ліки потрапляють у кров, обминаючи печінку та уникаючи дії травних ферментів. Це забезпечує швидку дію препаратів і можливість точного їх дозування, Для виконання ін'єкцій користуються шприцами.
Відповідальність за зберігання лікарських речовин і їх витрати, а також за порядок у місцях зберігання, дотримання правил видачі і призначення препаратів несе завідуючий відділенням. Безпосереднім виконавцем щодо організації збе-рігання і витрати медикаментів є старша медична сестра,
Отруйні лікарські препарати зберігають в окремій шафі під ключем, наркотичні — у сейфах або залізних шафах. На внутрішній поверхні дверцят шафи (сейфа) роблять напис А з емблемою отрути — перехрещені кістки та череп — і наводять перелік отруйних речовин із зазначенням вищих разових та добових доз. Запаси отруйних та наркотичних препаратів не повинні перевищувати п'ятиденної потреби. Сильнодіючі препарати (список Б) зберігають в окремій дерев'яній шафі під ключем. Запаси сильнодіючих препаратів не повинні перевищувати десятиденної потреби. В місцях зберігання медикаментів і на постах медичних сестер повинні бути таблиці & вищих разових та добових доз отруйних і сильнодіючих препаратів, а також таблиці протиотруйних дій. Ключі від шаф А та Б зберігаються лише в осіб, які призначені наказом по лікувальному закладу відповідаль-ними за зберігання та видачу отруйних і сильнодіючих препаратів.
У відділеннях (кабінетах) препарати, що містять отруйні й наркотичні речовини, підлягають кількісному обліку в спеціальному журналі, пронумерованому, прошнурованому, завіреному печаткою і підписом головного лікаря. Для кож-ного лікарського препарату списку А і Б у журналі відво-диться окрема сторінка (табл. 9).
За порушення правил обліку і зберігання лікарських препаратів списку А і Б медичний персонал притягується до кримінальної відповідальності.
Облік медикаментів веде старша медична сестра, у якої с прошитий зошит за підписом головного лікаря з печаткою, в якому відмічається кількість і характер медикаментів, що їх відпускають для палатних сестер.
Як правило, ін'єкції виконують у процедурному кабінеті. Лежачим хворим допускається виконання ін'єкцій в палаті
при строгому дотриманні правил асептики. При цьому в палату шприц доставляють у стерильному лотку. На дно лотка кладуть стерильну серветку. Потім кладуть шприц, наповнений лікарським препаратом, а біля його поршня — три стерильні ватні кульки, змочені 96 % спиртом. Зверху все накривають стерильною серветкою. Забороняється вату, змочену в 96 % спирті, надягати на голку, оскільки занесені з тканини під "час уколу волокна можуть бути причиною виникнення інфільтратів або нагноєння.
Перед ін'єкцією шкіру хворого протирають двома ватними кульками, змоченими 96 % спиртом. Після виконання ін'єк-ції до місця уколу прикладають ватну кульку (третю), змо-чену спиртом, і роблять легкий масаж для кращого розс-моктування ліків.
Категорично забороняється користуватися одним і тим самим шприцом для введення ліків декільком хворим. Для кожної ін'єкції треба брати окремі, щойно простерилізовані голку та шприц. Не дозволяється змішувати в одному шприці різні ліки і вводити їх разом без спеціального дозволу лікаря.
Внутршіньошкірні ін’єкції знеболення та діагностичних проб з метою діагностики ту-беркульозу (проба Манту), ехінококозу (проба Каццоні), бруцельозу (проба Бюрне), профілактики правця. Для діаг-ностичних проб використовують переважно шкіру внутрішньої .(долонної) поверхні передпліччя.
Для виконання внутрішньошкірної ін'єкції беруть шприц місткістю 1—2 мл, найтоншу і найкоротшу ін'єк-ційну голку (№ 0415).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Парентеральне введення лікувальних засобів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок