Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат на тему: Парентеральне введення лікувальних засобів

Загрузка...

Парентеральне введення лікувальних засобів / сторінка 3

Назва:
Парентеральне введення лікувальних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,76 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Роз-чини набирають безпосе-редньо з ампули. Сильно-діючі препарати, як пра-вило, вводять розведеними, оскільки струминне вве-дення таких препаратів, як строфантин, новокаїяамід та ін., може призвести до небезпечних для життя наслідків. Як розчинник за-стосовують ізотонічний розчин натрію хлориду, зо-ду для ін'єкцій, 5 % розчин глюкози. Для рівномірного розчинення ліків їх наби-рають у шприц першими. а потім — розчинник. При цьому турбулентні завихрен-ня в шприці рівномірно розпо-діляються і розмішують ліки і розчинник. Буль-башки повітря видаляють.
Змінивши голку і пере-арившиїїлравднісгь, медична сестра укладає в лоток шприц і 3 ватні кульки, змочені 96 % спиртом, го-тує джгут, рушник.
Підготовку рук медичної сестри, збирання шприца, набирання ліків проводять згідно з загальноприйнятими правилами. При веденні ліків у ділянку сідниці хворий лежить на животі або на боці. При цьому м'язи повністю розслаблються. Якщо ж м’язи залишаються напруженими, це може призвести до утрудненого введення голки і навіть до її поломки. Шкіру верхньо-зовнішнього квадранта проти-рають двома ватними кульками, змоченими 96 % спиртом. У правій руці тримають приготований шприц з голкою (II пальцем притримують поршень, V — муфту голки, а остан-німи пальцями утримують циліндр шприца). Між І та II пальцями лівої руки шкіру на місці уколу розтягують та фіксують. Перпендикулярно до поверхні шкіри різким рухом вколюють голку на глибину 5—7 см, проколюючи при цьому шкіру, підшкірну основу, фасцію і великий сідничний м'яз. До введення ліків треба дещо відтягнути поршень і переко-натися в тому, що голка не попала в просвіт судини ( в шприці не з'являється кров). Якщо препарат темного кольору і кров у шприці побачити неможливо, з шприца знімають голку і, переконавшись у відсутності крові в канюлі, знову, їх з'єднують. Потім повільно вводять ліки, натискаючи на поршень лівою рукою. Якщо голку введено дуже глибоко і вона досягла кістки, її необхідно підтягнути. При появі крові в шприці голку підтягують або зовсім витягають, місце уколу притискають стерильною ватною кулькою, змоченою 96 % спиртом, а укол проводять в іншому місці сідниці. Після введення ліків швидким рухом видаляють голку, одно-часно притискаючи до шкіри кульку з 96 % спиртом.
При введенні ліків у м'яз стегна хворий повинен лежати на спині, шприц необхідно тримати під гострим кутом, щоб не пошкодити окістя стегнової кістки.
Внутрішньовенне введення ліків можна проводити стру-минно –(внутрішньовенна ін’єкція) та крапельно (внутрішньовенного вливання». Внутрішньовенні Ін'єкції застосо-вують для екстреного введення лікарських препаратів при загрозливих станах організму, а також для введення пре-паратів, які не можна ввести підшкірно і внутрішньом'язово.
Для виконання вну-трішньовенних ін'єкцій ви-користовують шприц єм-кістю і 0—20 мл, голку ' довжиною 4 см і діаметром 0,8 мм.
Після обробки рук ме-дична сестра збирає шприц і приступає до набирання ліків. Перед тим, як на-брати в шприц ліки, ме-дична сестра повинна пе-ревірити відповідність назви розчину призначен-ню лікаря, дату його виго-товлення, дозу і цілість фабричної упаковки. Роз-чини набирають безпосе-редньо з ампули. Сильно-діючі препарати, як пра-вило, вводять розведеними, оскільки струминне вве-дення таких препаратів, як строфантин, новокаїнамід та ін., може призвести до небезпечних для життя наслідків. Як розчинник за-стосовують ізотонічний розчин натрію хлориду, во-ду для ін'єкцій, 5 % розчин глюкози. Для рівномірного розчинення ліків їх наби-рають у шприц першими. а потім — розчинник. При цьому турбулентні завихрен-ня в шприці рівномірно розпо-діляються і розмішують ліки і розчинник. Буль-башки повітря видаляють. Змінивши голку і перевіривши її прохідність, медична сестра укладає в лоток шприц і 3 ватні кульки, змочені 96 % спиртом, готує джгут, рушник.
Шкіру в місцях ін’єкції обробляють двома ватними кульками, змоченими 96 % спиртом. Шприц беруть у праву руку так, щоб вказівний палець фіксував муфту голки, а решта — обхоплювали циліндр шприца.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Парентеральне введення лікувальних засобів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок