Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати реферат: Парентеральне введення лікувальних засобів

Загрузка...

Парентеральне введення лікувальних засобів / сторінка 4

Назва:
Парентеральне введення лікувальних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,76 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
За загальноприйнятими правилами вста-новлюють шприц з голкою вертикально і для запобігання повітряній емболії легким проштовхуванням поршня вида-ляють бульбашки повітря. Відтягуючи шкіру нижче від місця ін'єкції, фіксують вену. Тримаючи шприц пара-лельно до шкіри, зрізом голки доверху, проводять вене-пункцію. Відчувши «провал», злегка підтягають поршень — при правильному положенні голки в просвіті вени в циліндрі шприца з'являється кров. Перед введенням розчину лівою рукою обережно знімають накладений на плече гумовий джгут. Не змінюючи положення шприца, лівою рукою затискають обід циліндра між II та III пальцями, а 1 пальцем натискають на рукоятку поршня. Вводять ліки повільно, щоб вони не надто швидко поступали в загальне коло кровообігу. Коли в шприці залишиться невелика кількість ліків, змішаних з кров'ю, введення припиняють. Притиснувши до місця ін'єкції ватну кульку, змочену 96 % спиртом, різким рухом витягають голку. Просять хворого зігнути руку в ліктьовому суглобі на 3—5 хв, залишивши вату зі спиртом на місці ін'єкції.
Для тривалого внутріш-ньовенного введення лі-карських препаратів вико-ристовують пластикові сис-теми одноразового корис-тування, їх випускають у стерильній герметичній упаковці з позначеними серією І датою стерилізації. Заповнення системи дяк крапельного введення ліків провозять у такій послідов-ності:
1. Звіряють напис на флаконі з призначенням лікаря (назву, процентну концентрацію, кількість); перевіряють строк придатності, герметичність упаковки, прозорість рідини.
2. Нестерильним пінцетом знімають з флакона централь-ну частину металевої кришки, гумовий корок обробляють ватною кулькою, змоченою 96 % спиртом.
3. Перевіряють герметичність пакета (герметичний пакет щільно облягає систему) і термін придатності.
4. Процедурна сестра обробляє руки.
5. Розкривають пакет і виймають систему.
6. Знявши ковпачок з голки повітровода, її вводять до упору через гумовий корок у флакон. Трубку повітровода закріплюють уздовж флакона так, щоб її вільний кінець був на рівні дна флакона.
7. Закривають гвинтовий затискач. Знімають ковпачок з голки, яка знаходиться ближче до крапельниці, і теж вводять її до упору через гумовий корок у флакон.
8. Флакон перекидають догори дном і закріплюють на штативі.
9. Ін'єкційну голку разом з ковпачком знімають і кладуть у підготований стерильний лоток. Під час роботи не можна торкатися руками до сполучної канюлі для насадки голки.
10. Повертають крапельницю в горизонтальне положення. Повільно відкриваючи гвинтовий затискач, заповнюють її до половини об'єму, затискач закривають .
11. Повертають крапельницю у вертикальне положення, фільтр на 1/3 повинен бути заповненим рідиною.
12. Відкриваючи гвинтовий затискач, повільно заповню-ють довгу трубку системи до повного витіснення бульбашок повітря і появи краплі розчину з канюлі для насадки голки. Гвинтовий затискач закриваютть (мал. 80, в).
13. Перевіряють відсутність бульбашок повітря в системі.
14. Канюлю для насадки ін'єкційної голки обгортають стерильною серветкою, яку прикріплюють до перехідної гу-мової трубки (вузол для ін'єкції) за допомогою затискача або корнцанга.
15. Затискач або корнцанг за бравші підвішують на штатив.
У стерильний лоток, де знаходиться ін'єкційна голка, закрита ковпачком, кладуть три ватні кульки, змочені 96 % спиртом, три стерильні серветки. Готують дві стрічки вузького (1 см) липкого пластиру довжиною 4—5 см, рушник, джгут.
Можливі ускладнення під час внутрішньовенного введен-ій ліків:
1. Пірогенні реакції виникають при введенні препаратів із закінченим терміном придатності або неякісно виготов-лених.
2. Жирова емболія легеневих судин виникає при помилко-вому введенні медикаментів, призначених для внутрішньо-м'язового або підшкірного введення наприклад розчину кам-фори з олії. Проявляється зона райтовим болем у ділянці серця, ядухою, кашлем, ціанозом верхньої половини грудної клітки.
3. Повітряна емболія виникає при попаданні невидалених бульбашок повітря з шприца або системи для внутрішньо-венних зливань.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Парентеральне введення лікувальних засобів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок