Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Жіночі статеві гормони

Жіночі статеві гормони

Назва:
Жіночі статеві гормони
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,05 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
Жіночі статеві гормони


План
1.Загальні поняття про гормони. Їхні функції
2. Прогестерон
3. Естроген
4. Естредіол
5. Висновок
6. Список використаної літератури
Гормони – складні органічні речовини різної хімічної природи: білки, видозмінені амінокислоти, стероїди. Це біологічно активні речовини, які в незначних кількостях здатні здійснювати значний вплив на організм.
Статеві залози (жіночі - яєчники) – залози змішаної секреції.
· зовнішньосекреторна функція – продукують статеві клітини
· внутрішньосекреторна функція – виділяють у кров статеві гормони
Жіночі гормони – естрогени, найактивніший – прогестерон, естредіол.
Статеві гормони забезпечують розвиток вторинних статевих ознак:
· відкладання жиру у певних частинах тіла
· розвиток молочних залоз
· високий голос
· можливий статевий акт
· запліднення
· розвиток зародка
· нормальне протікання вагітності
· підтримують менструальний цикл (періодичне дозрівання яйцеклітини, виведення її з жіночого організму).
· впливають на роботу нервової клітини і психіку.
Прогестерон
Прогестерон вважається чоловічим гормоном, оскільки домінує він у чоловіків (нагадаємо, що у будь-якої людини міститься певна кількість і тих, і інших гормонів). На відміну від естрогену він виробляється виключно після того, як яйцеклітина покинула свій фолікул і утворилося жовте тіло. В тому випадку, якщо це не відбулося, прогестерон не виробляється.
За словами гінекологів і ендокринологів, ситуації відсутності прогестерону в організмі жінки можуть вважатися нормальними в перші два роки після початку менструації і в період, передуючий клімаксу. Проте в інші моменти недолік прогестерон є достатньо серйозним порушенням, оскільки може привести до неможливості завагітніти. У організмі жінки прогестерон діє тільки разом з естрогеном і як би на противагу їм, згідно діалектичному закону філософії про боротьбу і єдність протилежностей.
Так, прогестерон зменшує набухання тканин молочних залоз і матки, сприяє загусанню рідини, яку виділяє шийка матки, і утворенню так званої слизистої пробки, що закриває канал шийки матки. В цілому ж, прогестерон, готуючи матку до вагітності, діє таким чином, що вона постійно знаходиться в стані спокою, зменшує число скорочень. Крім цього, гормон прогестерон надає специфічна дія і на інші системи організму. Зокрема, він здатний зменшувати відчуття голоду і спраги, впливає на емоційний стан.
Естрогени
Естрогени (грец. oistros шалене бажання, жага + gennao утворювати) - група жіночих статевих гормонів. До природних естрогенів відносять естрон, естрадіол і естріол, а також еквіленін (його біологічна активність складає 1/25 біологічної активності естрону) та еквілін (1/20 біологічної активності естрону). За хімічною будовою природні естрогени є похідними естрану, С18-стероїдами з ароматичним кільцем А, фенольною гідроксильною групою біля 3-го вуглецевого атома (С3) і кетогрупою чи гідроксильною групою біля 17-го вуглецевого атома.
Естроген часто згадують в множині, тому що існує декілька їх видів. Вони постійно виробляються яєчниками з моменту початку статевого дозрівання і до клімактеричного періоду, проте їх кількість залежить від того, в якій фазі менструального циклу знаходиться жінка. Однією з ознак того, що в організмі дівчинки вже почали вироблятися ці гормони, є збільшення молочних залоз і набухання сосків. Крім того, дівчинка, як правило, раптово починає швидко рости, а потім зростання припиняється, на що теж впливає естроген. У організмі дорослої жінки естроген виконує ряд найважливіших функцій.
По-перше, саме вони відповідають за протікання менструального циклу, оскільки їх рівень в крові регулює діяльність гіпоталамуса і, отже, всі інші процеси. Але, окрім цього, естроген впливає і на функціонування інших частин організму. Зокрема, вони захищають судини від скупчення на їх стінках бляшок холестеринів, що викликають таке захворювання, як атеросклероз; регулюють водний-сольовий обмін, збільшують щільність шкіри і сприяють її зволоженню, регулюють діяльність сальних залоз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Жіночі статеві гормони

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок