Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Кровотеча. Народні методи лікування

Кровотеча. Народні методи лікування

Назва:
Кровотеча. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,14 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Кровотеча. Народні методи лікування


Кровотеча — витікання крові з ушкоджених судин.
Розрізняють артеріальну, венозну і капілярну кровотечі.
При артеріальній кровотечі яскраво-червоного кольору кров пульсує, б'ючи струменем. У разі паренхіматозної (капілярної) кровотечі кров просочується з тканин, наче з губки. З ураженої вени кров пливе безупинно, має темно-вишневий колір.
Якщо кровотеча зовнішня, кров витікає на поверхню тіла, рани, якщо внутрішня — всередину.
Наслідком як внутрішньої, так і зовнішньої раптової крововтрати є гостре недокрів'я. Його ознаки: шкіра і слизові оболонки бліднуть, руки й ноги холонуть, в очах темніє, з'являються нудота й блювання, артеріальний тиск знижується (за сильної кровотечі — дуже швидко), порушуються функції дихальної та серцево-судинної систем, хворий непритомніє. Пульс ледве промацується.
Що менша дитина, то більша небезпека кровотечі. У немовлят втрата 50 мл крові вже є загрозливою. Особливо небезпечні внутрішні кровотечі. У разі пізньої їх діагностики хворий може загинути від гіпоксії (недостатнього постачання кисню тканинам).
За найменшої підозри на внутрішню кровотечу треба негайно звернутися до лікаря!
Необхідно якнайшвидше зупинити кровотечу. Іноді вдається зупинити кровотечу, максимально зігнувши кінцівку у відповідному суглобі. Так, якщо поранена підключична артерія, руки згинають у ліктьових суглобах, відводять назад і в такому положенні фіксують. Якщо кровотеча зі стегнової артерії, зігнуту в колінному і кульшовому суглобах ногу прив'язують до тулуба. Коли ж травмовано судини гомілки і стопи, під коліно підкладають валик з марлі, вати чи іншого матеріалу, згинають ногу в коліні й закріплюють у такому положенні.
Для зупинки кровотечі на передпліччі й кисті руку згинають у лікті й фіксують передпліччя разом із плечовою кісткою.
Кровотечу з кінцівки можна зменшити, піднявши її вище від рівня серця.
На мал. 1 вказано місця, де належить притиснути пальцем артерію, що кровоточить, до прилеглої кістки. Якщо поранено голову, притискують скроневу (1), потиличну (2) й сонні (3, 4) артерії.
Кровотечі з рани на руці зупиняють, притиснувши підключичну (5), пахвову (6), плечову (7), ліктьову (9), променеву (8) артерії.
У разі ушкодження судин ніг притискують стегнову артерію в пахвинній ділянці (10) або посередині стегна (11), підколінну (12), передню (13) або задню (14) великогомілкову.
Легенева кровотеча дуже небезпечна для життя дитини. Треба відрізняти легеневу кровотечу від шлункової. У разі легеневої кровотечі кров світліша, без домішок шлункового вмісту. Блювання не буває. Як правило, з'являється кашель із виділенням згустків крові чи з домішками її в харкотинні. Лише після травми легенів звичайно не буває домішок харкотиння і первинного кашлю. Масивну легеневу кровотечу розрізняють за виділенням крові у вигляді пінистого яскраво-червоного струменя.
Мал. 1. Місця притиснення артерій для припинення кровотечі
Важливо заспокоїти хворого, заборонити йому рухатися і розмовляти, надати підвищеного положення в ліжку. Якщо відомо, з якої легені почалася кровотеча, на цей бік кладуть пузир з льодом, обгорнений пелюшкою. На голову слід покласти компрес з води температури 18 — 20 °С, періодично змінюючи після нагрівання. Одночасно зробити збуджувальне обгортання ніг із застосуванням води температури 20 °С на 2 год. Кашель під час кровотечі намагатися стримувати, оскільки він посилює кровотечу.
Як кровоспинні засоби у разі легеневої кровотечі рекомендують такі:
1) настій трави кропиви дводомної: 20 г залити 200 мл води, витримати на водяній бані 15 хв, процідити. Приймати по 1—2 столові ложки 4 — 5 разів на день холодним;
2) відвар кореневища з коренями родовика лікарського: 20 г залити 200 мл окропу, кип'ятити 10 хв на малому вогні. Приймати по 1 чайній —1 столовій ложці 4 — 5 разів на день холодним. 20 % спиртову настоянку родовика лікарського використовують для інгаляції — по 30 — 40 мл на 1 інгаляцію. Процедури робити 2 рази на день.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Кровотеча. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок