Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лімфогранулематоз. Народні методи лікування

Лімфогранулематоз. Народні методи лікування

Назва:
Лімфогранулематоз. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,88 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Лімфогранулематоз. Народні методи лікування


Лімфогранулематоз — злоякісне захворювання лімфатичних вузлів та селезінки. Зустрічається у будь-якому віці і вирізняється агресивним перебігом.
Основним симптомом його є збільшення лімфатичних вузлів. Клінічна картина залежить від стадії захворювання.
І стадія характеризується невиразною симптоматикою та проявляється збільшенням одного або кількох лімфатичних вузлів. Найчастіше збільшуються шийні та надключичні лімфатичні вузли. Вони м'якоеластичної консистенції, не спаяні з сусідніми тканинами та між собою, неболючі. Загальний стан дитини не змінюється, симптомів інтоксикації, як правило, не буває.
У II стадії у більшості випадків виявляють збільшені лімфатичні вузли, розташовані вище від діафрагми (шийні, надключичні, пахвові). Лімфатичні вузли стають щільними, спаюються з сусідніми тканинами та між собою, утворюючи конгломерати. Вони промацуються, як "картопля у мішку". Нерідко на шиї виявляють великі гроноподібні пухлини, які місцями розм'якшуються (мал. 1).
У дитини з'являються слабкість, швидка втомлюваність, біль у грудній клітці, суглобах та м'язах. Підвищується температура тіла. У дітей старшого віку спостерігаються надмірна пітливість та шкірний свербіж, як наслідок загальної інтоксикації організму. Проте ці симптоми не характерні для дітей молодшого віку. Збільшення медіастинальних лімфатичних вузлів супроводжується стисненням сусідніх тканин і органів. При цьому з'являються задишка, сухий кашель, ціаноз, набряк шиї та верхніх кінцівок.
Для III стадії захворювання характерна висока гарячка з добовими коливаннями температури тіла 1,5 — 2 °С. Загальні симптоми залежать від ступеня інтоксикації організму дитини.
У IV стадії клінічна симптоматика зумовлена ураженням внутрішніх органів. Може бути плеврит. Печінка та селезінка часто збільшені. Якщо уражена печінка, з'являється жовтяниця, коли кишечник — біль у животі. Спостерігається тривалий пронос. Процес може поширюватися також на нирки. За ураження кісток виникає сильний біль. Діапазон рухів обмежений, особливо в хребті. Дитина швидко втомлюється. Хвороба прогресує, поступово розвиваються анемія та кахексія (виснаження організму, що характеризується різким схудненням, фізичною слабкістю).
Часто, особливо в III та IV стадіях хвороби, бувають ускладнення інфекційного характеру.
Гострий початок звичайно спостерігається на тлі перенесених інфекційних захворювань, іноді — у період повного клінічного благополуччя. З'являються озноб, гарячка, загальна слабкість, біль у суглобах, м'язах, адинамія.
Мал. 1. Лімфогранулематоз
Лімфогранулематоз може розвиватися поступово. Лімфаденопатію реєструють у більшості хворих дітей. Це пояснюється тим, що збільшення периферичних лімфатичних вузлів спостерігається у дитячому віці досить часто й до певного часу не порушує загального стану дитини, а тому немає онкологічної настороженості.
Остаточний діагноз лімфогранулематозу, навіть за наявності типової клінічної картини, встановлюють на підставі результатів гістологічного дослідження під час біопсії лімфатичного вузла. Основним симптомом захворювання є виявлення під час мікроскопічного дослідження гігантських багатоядерних клітин Березовського-Штернберга.
Лікування лімфогранулематозу у дітей спрямоване на ліквідацію як первинного вогнища інфекції, так і всіх інших, що сприяють прогресуванню хвороби та виникненню рецидивів.
З цією метою призначають комбіновану терапію, у тому числі променеве лікування, хіміотерапію, хірургічне втручання.
Променева терапія передбачає вплив не лише на виявлені вогнища ураження, але й на ділянки ймовірного поширення пухлинного процесу з метою знищення пухлинних клітин.
Найчастішими ускладненнями опромінення є зміни з боку крові — променева лейкопенія (зменшення кількості лейкоцитів) та тромбоцитопенія (зменшення кількості тромбоцитів) у периферичній крові.
Лімфатичні вузли видаляють і хірургічно. Призначають хіміотерапевтичні засоби, зокрема циклофосфан, ембіхін, натулан та інші цитостатичні препарати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Лімфогранулематоз. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок