Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Основи стоматології

Основи стоматології

Назва:
Основи стоматології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,56 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лекція
Основи стоматології


Стоматологія – клінічна дисципліна, вивчення якої дає знання з фізіології та патології зубощелепної системи, а також визначає вплив захворювань цієї системи на загальний стан здоров’я людини. Отже, належна підготовка лікаря загального медичного профілю не можлива без оволодіння основами стоматології.
Стоматологія як окрема медична дисципліна сформувалась тільки в 20-х роках ХХ сторіччя. Термін “стоматологія” походить від грецьких слів stoma + logos і означає вчення про органи ротової порожнини. Стоматологія в сучасному розумінні цього терміну – область клінічної медицини, яка вивчає хвороби зубів, слизової оболонки і інших органів ротової порожнини, щелеп і обличчя, частково шиї, а також розробляє методи їх діагностики, лікування та профілактики.
У процесі формування стоматології як єдиної дисципліни відбулася диференціація її на три основних розділи: хірургічну, терапевтичну і ортопедичну стоматологію. В останні роки виділялась як окремий розділ дитяча стоматологія.
Підготовка стоматологів проводиться в стоматологічних інститутах і на стоматологічних факультетах медичних вузів.
Основи стоматології викладаються на медичних, санітарно-гігієнічних і педіатричних факультетах медичних вузів країни.
Головна мета курсу стоматології на медичному факультеті:
Знайомство студентів з місцем стоматологічних захворювань в структурі соматичної патології; значення стоматологічної санації в загальному оздоровленні людини.
Знайомство з проявами соматичних захворювань у порожнині рота, а також із взаємозв’язками та взаємовпливами стоматологічних та соматичних захворювань.
Навчання діагностуванню та наданню невідкладної лікарської допомоги при гострому зубному болю, гострих гнійних захворюваннях щелепно-лицевої ділянки, травматичних пошкодженнях обличчя.
Виховання онконастороженості для своєчасного діагностування передракових та онкологічних захворювань щелепно-лицевої ділянки.
Знайомство студентів з вродженими та набутими вадами щелепно-лицевої ділянки, особливостями догляду за дитиною з незрощеннями верхньої губи та піднебіння, термінами її хірургічного та комплексного лікування.
Хвороби пародонта  
 
Пародонт – це комплекс анатомічних утворень, що оточують корінь зуба. До його складу входять ясна, періодонт, кісткова тканина альвеол. За рекомендацією ВООЗ (1991), до хвороб пародонту слід віднести всі патологічні процеси, які виникають у ньому. Вони можуть обстежуватись тільки однією складовою частиною пародонта, уражати кілька або всі його структури.
Згідно з цією класифікацією хвороби тканини пародонта розподідяються на п’ять груп:
Гінгівіт – запалення ясен, зумовлене несприятливим впливом загальних і місцевих чинників, перебіг якого не характеризується порушенням цілості зубоясенного з’єднання.
Пародонтит – запалення пародонта, що характеризується прогресуючою деструкцією його тканин і кісткової тканини коміркового відростка.
Пародонтоз – дистрофічне ураження пародонта.
Ідіопатичні хвороби з прогресуючим лізисом тканин пародонта (синдром Лефевра-Папійона, гістіоцитози, акантолазія, спадкова нейтропенія, агаммаглобулінемія, некомпенсований цукровий діабет та ін.).
Пародонтоми – пухлини і пухлиноподібні хвороби: епуліс, фіброматоз та ін.
Стоматологічне вогнище інфекції та вогнищезумовлені
хвороби
За наявності стоматологічного вогнища інфекції патологічний процес у будь-якому органі або будь-якій системі перебуває в патогенетичному зв’язку з хронічним, іноді прихованим запальним процесом у ротовій порожнині. Мікроби, продукти їх життєдіяльності і розпаду тканинних елементів, які є у вогнищі інфекції, спричиняють сенсибілізацію організму і створюють рефлекторне вогнище подразнення нервових рецепторів. Вогнище інфекції може зумовити особливий тип реакції організму – сепсис.
Сепсис – загальна неспецифічна інфекційна хвороба, яка виникає в умовах порушеної реактивності організму, якщо з місцевого вогнища інфекції постійно або періодично проникають у кровоносне русло різні мікроорганізми та їх токсини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основи стоматології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок