Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікарська допомога первинно-общинного ладу

Лікарська допомога первинно-общинного ладу

Назва:
Лікарська допомога первинно-общинного ладу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,09 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Лікарська допомога первинно-общинного ладу
План
Найдавніші лікувальні галузі.
З вдосконаленням знаряддям праці і вдосконалювалася медицина.
Релігійні вірування.
Медицина часи стародавніх слов’ян і Київська Русь.


За археологічними знахідками останніх часів, первісна людина виникла 3-4 мільйони років тому. В розвитку людини розрізняють два переломних моменти. Перший найважливіший характеризується початком трудової діяльності із застосуванням знаряддя та переходом від стадії тваринних попередників людини до стадії формування, людей. До цього періоду в найбільш ранній стадії відносять такі типи людей, як архонтропи та пал еоантропи.
Другий переломний період на межі раннього і пізнього палеоліту характеризує перетворення палеоантеропів з переходом (40-35 тис. р. тому) від стадії первісного людського стада до первісно родової общини.
Основною відмінністю людини від інших живих істот є характерна для неї цілеспрямована праця. За Енгельсом, вплив праці на психічну діяльність людина настільки великий, що в певному розуміння можна вважати: праця спряла перетворенню вищих антропоїдів в людини розумну. Впливаючи своєю працею за допомогою виготовлених нею знарядь на природу навколо себе, людина змінювала і свою власну природу. При цьому людина природно прагнула зберегти свої фізичні сили, тобто здоров’я. Елементарні заходи захисту від несприятливих зовнішні умов – холоду, негоди, прикриття тіла або окремих його частин одежею, влаштування найпростіших жител, хоча б самого лише даху, - все це примітивні зачатки гігієни.
Тяжкі умови існування. трудність добування їжі спряли виникненню захворювань. Уже на скелетах тварин і людей, що їх наука відносить до найстародавніших часів історії, знаходять сліди як перенесених хвороб, так і лікувальних втручань.
З цими ж умовами життя пов’язані і початки лікувальної діяльності, передусім самолікування. ДО найдавніших лікувальних галузей, очевидно, належать: допомога при пологах (особливо жінці, що родить уперше). при травмах (забиті місця, падіння з висоти, зіткнення з дикою твариною), деякі розлади травлення, явні зовнішні ураження на шкірі. І.П. Павлов писав, що лікувальна діяльність у своїх початках ровесниця першої людини; було в несправедливо починати історію медицини з писемного її періоду.
Лікувальні засоби первісної медицини змінювались за первіснообщинного ладу залежно від поступового вдосконалення продуктивних сил і розвитку первісного людського суспільства. Живилася первісна людина до винаходу засобів добування вогню продуктами рослинного походження: різними ягодами, горіхами, корінням. Людина вишукувала і їла їх у природному вигляді. За такого харчування людина змушена була ознайомитися з отруйними і лікувальними властивостями їх.
З часом людина почала розрізняти суто лікувальні рослини (проносні, блювотні тощо) і користуватися ними в разі потреби. Оскільки відшукували і збирали рослинні продукти живлення в основному жінки, то можна вважати, що вони й були першими знавцями їх. У переказах і стародавніх писемних пам’ятках деяких народів збереглись навіть імена перших таких жінок – знавців лікувальних засобів: у Кавказькій Колхіді – Медеї, у чехів – Кази. В “Іліаді” Гомер згадує “золотоволосу Ага меду”, яка зналась на всьому лікувальному зіллі, що росте на землі.
Поживні речовини в разі потреби почали використовувати як лікувальні. Переконавшись, наприклад, у блювотній, проносній, потогінній, снодійній, болезаспокійливій, збуджувальній та інших діях деяких рослин, використовуваних для заспокоєння голоду, люди почали згодом, у міру потреби, використовувати їх спеціально для полегшення того чи іншого страждання, Досвід навчав їх використовувати певні речовини в певних кількостях, у певному стані й вигляді, піддавати належній обробці. Справедливо кажуть, що аптека виникла з кухні.
Суто дослідним шляхом людина навчилася також використовувати з лікувальною метою воду, сонячне тепло, розтирати, розминати хворі місця, спиняти тиском кровотечу, знерухомлювати місця перелому, прив’язуючи до ушкодженъ кінцівки палку чи шматок кори дерева.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Лікарська допомога первинно-общинного ладу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок