Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Екстремальні ситуації в акушерстві, невідкладна медична допомога

Екстремальні ситуації в акушерстві, невідкладна медична допомога

Назва:
Екстремальні ситуації в акушерстві, невідкладна медична допомога
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,19 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему:
Екстремальні ситуації в акушерстві, невідкладна медична допомога


Розрив матки.
Виникає частіше в пологах, рідше під час вагітності. Розрив виникає на фоні дискоординованої діяльності чи послаблення скорочень, як при самовільно перебігаючих пологах, так і при піхвових родорозрішеннях. При таких ситуаціях розрив матки може виникнути при посиленні скоротливої діяльності матки, яке виникає у випадку призначення окситоцину, простагландинів. За даними М.А.Репіна, вже через 6-12 годин безводного проміжку в запальний процес втягуються не тільки плідні оболонки і децидуальна тканина, але і міометрій. Поєднання цього ускладнення з іншими факторами в пологах, безперечно, відіграє роль в виникненні травми матки. Розриви матки можуть поєднуватись з пошкодженнями прямої кишки, лобкового симфізу, сечового міхура. М.С.Бакшеєв запропонував ділити розриви матки на „чисті”, коли пошкоджується тільки матка, і „поєднанні”, коли пошкоджуються і суміжні органи. Крім розривів матки різної локалізації (нижній сегмент, тіло, дно матки), розрізняють розрив повний (розповсюджується на всі три шари) і неповний (з пошкодженням слизової оболонки і м’язу при серозній оболонці, що збереглася).
Симптоматика типового загрожуючого розриву матки. Перейми частішають, стають різко болючими, іноді набувають судомний чи потугоподібний характер, біль між переймами не стихає. Пульс прискорений, язик сухий, обличчя гіперемійоване, підвищується температура тіла.
При обстеженні виявляється рефракційне кільце на рівні пупка чи вище, круглі зв’язки матки напружені і болючі, нижній сегмент пере розтягнутий і болючий. Над лобком з’являється припухлість за рахунок набряку клітковини і переповнення сечового міхура. В сечі, отриманій катетером, домішки крові.
Ознаки атипового загрожую чого розриву матки. Для правильного формулювання діагнозу в цих випадках потрібен ретельний збір анамнестичних даних. При цьому може бути обтяжений гінекологічний і акушерський анамнез: операції на тілі матки, запальні захворювання, порушення менструального циклу, аномалії розвитку матки, рубці на матці після кесарського розтину, перфорації матки. Про неспроможність рубця свідчать такі ознаки, як нагноєння післяопераційного шва передньої черевної стінки після оперативного втручання, наявність метроендометриту після кесарського розтину. Широко застосовують УЗД рубця на матці під час вагітності за 3-4 тижні до передбачуваного терміну пологів, а при необхідності і раніше. Збільшує загрозу розриву матки по рубцю невеликий проміжок часу (до двох років) між перенесеною операцією і теперішньою вагітністю. До ознак загрози атипового розриву матки відносяться: біль в животі в ділянці рубця в останні тижні вагітності чи поява прелімінарного болю. Біль посилюється з початком пологів і не зникає поза переймами. Пальпація рубця на матці – болюча. З’являється нудота, блювота, головокружіння, іноді вимушене положення, прискорення пульсу.
Вагітній чи роділлі з ознаками загрожуючого розриву матки повинна бути надана негайна допомога на місці, де встановлений діагноз, так як пацієнтка нетранспортабельна. Слід негайно припинити пологову діяльність з допомогою глибокого наркозу, при цьому необхідний не знеболюючий ефект, а релаксуюча дія на скоротливу мускулатуру матки. При живому плоді роділлі проводять тільки кесарський розтин. Якщо безводний період тривав більше 8 годин, проводять кесарський розтин з герметичною ізоляцією черевної порожнини, з подальшим дренуванням черевної порожнини і малого тазу для введення антибіотиків. При мертвому плоді проводять плодоруйнівну операцію.
Клініка розриву матки, що здійснився, повного і неповного, самовільного і насильницького неідентична. При повному типовому розриві матки загальний стан роділлі різко змінюється. Виражена еректильна фаза шоку. Сам розрив часто супроводжується відчуттям кинджального болю. Шкіра блідне, покривається холодним потом. АТ знижується, спостерігається блювота, нудота. При огляді живота відмічаються зміни в його формі: чіткі контури матки зникають, матка скорочується і зміщується вбік.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Екстремальні ситуації в акушерстві, невідкладна медична допомога

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок