Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Порушення гемостазу

Порушення гемостазу

Назва:
Порушення гемостазу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,41 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Лекція
Порушення гемостазу


Система гемостазу – забезпечує: 1) збереження рідкого стану крові - з одного боку; 2) зупинку кровотечі при ушкодженні кровоносних судин - з іншого.
За нормальних умов кров перебуває в рідкому агрегатному стані, що забезпечується системою РАСК (умовна назва від перших літер слів: рідкий агрегатний стан крові), яка обумовлюється:
1) Впливом простацикліну, який синтезується ендотеліоцитами із арахідонової кислоти під дією циклоксигенази (ЦОГ) і простациклінсинтетази (ПЦС), попереджує адгезію тромбоцитів до судинної стінки, має виражений антиагрегантний вплив.
2) Впливом оксиду азоту (NO), який синтезується ендотеліоцитами із L-аргініну під впливом NO-синтетази, дифундує у м‘язову оболонку судин, де викликає гіперполяризацію гладких міоцитів, що веде до їх розслаблення, попереджує агрегацію тромбоцитів.
3) Глікокаліксом ендотеліоцитів, який забезпечує ”незмочуванність” люмінальної поверхні судин.
4) Впливом ендотелінів, які синтезуються ендотеліоцитами вен (їх ціле сімейство). Зокрема, ендотелін 1 звужує вени і таким чином пришвидшує кровотік.
5) Тромбомодуліном, який вкриває люмінальну поверхню ендотеліоцитів і інактивує тромбін.
6) Комплексом тромбомодулін-тромбін, яких активує на поверхні ендотеліоцитів протеїни С і S, які, в свою чергу, викликають лізис ряду факторів згортання крові (зокрема V і VII ).
7) Впливом 13-гідрооксидекадієнової кислоти, яка синтезується ендотеліоцитами та інактивує селектини і інтегрини - фактори адгезії тромбоцитів і лейкоцитів.
8) Антитромбіном ІІІ, який синтезується ендотеліоцитами і є універсальним антикоагулянтом. Пригнічує активність усіх протеолітичних ферментів крові, у тому числі тромбін, калікреїн, плазмін, ф. ХІІ, ф. ХІ, ф. Х, ф. ІХ, ф. VІІ;
9) Гепарином (антитромбіном II) - глікозамінглікан, який звільняється тканинними базофілами і базофілами крові при їх дегрануляції. Антикоагулянтними властивостями володіє не сам гепарин, а комплекс гепарину з антитромбіном III. Завдяки гепарину антитромбін III фіксується на поверхні ендотелію судин, завдяки чому його антикоагулянтні властивості зростають в багато разів;
10) антитромбіном І – фібрин, який адсорбує на собі тромбін і цим зменшує його концентрацію в крові.
11) б2-макроглобуліном, б1-антитрипсином, інгібітором комплементу С1, які є неспецифічними інгібіторами протеаз, в т.ч., факторів зсідання крові.
12) Фібринолітичною системою крові, яка забезпечує лізис (протеоліз) фібрину в кровоносному руслі. До с к л а д у системи фібринолізу входять:
а) плазміноген (профібринолізин) - неактивний протеолітичний фермент, який завжди міститься в плазмі крові;
б) плазмін (фібринолізин) - активний протеолітичний фермент, який утворюється в результаті дії активних протеаз на плазміноген і відщеплення від його молекули пептиду;
в) активатори фібринолізу, які: або самі є протеазами і здатні перетворювати плазміноген у плазмін, або викликають появу таких протеаз;
г) інгібітори фібринолізу (інгібітори протеаз), серед яких найбільше значення має б2-антиплазмін.
Р о з р і з н я ю т ь: а) внутрішній і б) зовнішній механізми активації фібринолізу.
? Внутрішній механізм обумовлюється активацією фактора XII згортання крові й утворенням калікреїну, що проявляється появою в крові великої кількості активаторів фібринолізу.
? Зовнішній механізм пов’язаний із надходженням у кров готових активаторів фібринолізу: ендотеліального, тканинного, ниркового (урокіназа), бактеріального (стрептокіназа) походження.
Зупинка кровотечі забезпечується 2-а механізмами гемостазу: а) судинно-тромбоцитарним (клітинним) і б) коагуляцій ним (плазменним).*
Судинно-тромбоцитарний (первинний, мікроциркуляційний) гемостаз обумовлюється взаємодією судинної стінки з тромбоцитами і забезпечує зупинку кровотечі із судин мікроциркуляторного русла з діаметром до 100 мкм. Внаслідок активації судинно-тромбоцитарного гемостазу утворюється білий тромбоцитарний тромб.
Порушення цього механізму гемостазу є п р и ч и н о ю майже 80% кровотеч і 95% випадків тромбоутворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Порушення гемостазу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок