Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація медичного забезпечення потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС

Організація медичного забезпечення потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС

Назва:
Організація медичного забезпечення потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,26 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Організація медичного забезпечення потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС


На території всієї України мешкає значна кількість населення, яке постраждало від аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.
Чорнобильська трагедія призвела до тяжких змін здоров'я, і велика кількість постраждалих вимагає від органів охорони здоров'я постійної роботи, спрямованої на здійснення медико-санітарного забезпечення цього контингенту.
Негативні зміни здоров'я багато в чому залежать від характеру опромінювання. Частина населення зазнала гострого опромінюван-ня, частина - хронічного, на значну кількість людей впливали його обидва види. До цього контингенту відноситься велика кіль-кість учасників ліквідації аварії та евакуйованих, які всі роки після гострого опромінювання продовжують жити в радіоактивно забруд-нених місцевостях з тривалою дією хронічного опромінювання.
У лютому 1991 року було прийнято Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорно-бильської катастрофи".
Цей закон ґрунтується на основних положеннях щодо реалізації конституційного права громадян на охорону життя та здоров'я і створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання та трудової діяльності, соціального захисту потерпілого населення. Відповідно до нього виділено чотири зони радіоактивного забруднення:
1. зона відчуження;
2. зона безумовного (обов'язкового) відселення;
3. зона гарантованого добровільного відселення;
4. зона посиленого радіоактивного контролю.
Держава бере на себе відповідальність за пов'язані з аварією збитки громадянам і їх дітям і зобов'язується відшкодувати за:*
пошкодження здоров'я чи втрату працездатності громадянами та їх дітьми;*
втрату годувальника;*
матеріальні втрати.
На державу покладено зобов'язання щодо:*
визначення доз опромінення, своєчасного медичного обсте-ження, лікування;*
організації та проведення медико-соціальної експертизи втра-ти працездатності;*
затвердження переліку спеціалізованих медичних закладів із забезпеченням лікування постраждалих.
З метою реалізації медичних та медико-соціальних програм захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, техногенних катастроф, стихійного лиха, залучення іноземних інвес-тицій для подальшого впровадження технологій для потреб охорони здоров'я Кабінет Міністрів України постановив утворити Національ-ний центр здоров'я на базі Військово-медичного центру Військово-повітряних сил України (Постанова від 22.03.1999, № 430).
З метою найбільш ефективного вирішення проблем медико-соціального забезпечення визначених осіб в Україні діє Державний реєстр (ДР) (єдина інформаційна система).
Головним його завданням є здійснення контролю за станом здоров'я та вивчення найближчих і віддалених медичних наслідків Чорнобильської катастрофи.
Постраждалі особи підлягають щорічному медичному обсте-женню (диспансеризації), санаторно-курортному лікуванню.
В регіонах найбільшого зосередження таких контингентів ство-рюються спеціалізовані центри, в т.ч. дитячі, для обстеження, лікування, соціально-психологічної реабілітації та профорієнтації.
Постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1996 р. № 1218 затверджено перелік спеціалізованих медичних закладів, що забезпечують лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (обласні спеціалізовані диспансери та лікарні з центрами радіаційного захисту, Український спеціалізований диспансер радіа-ційного захисту та інші).
Первинна медико-санітарна допомога постраждалим надається дільничними лікарями. Вони ведуть їх повний облік, направляють на стаціонарне, санаторно-курортне, реабілітаційне лікування, на кон-сультацію до спеціалізованих медичних закладів.
У лікувально-профілактичних закладах призначають лікаря, відповідального за організацію допомоги даному контингенту. Він зобов'язаний здійснювати:*
контроль за переміщенням контингенту (прибули, вибули та ін.);*
аналіз здоров'я;*
своєчасне внесення до Державного реєстру зміни в стані здоров'я;*
експертну оцінку якості надання допомоги тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організація медичного забезпечення потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок