Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пухлини лор органів

Пухлини лор органів

Назва:
Пухлини лор органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,65 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ЛЕКЦІЯ
Пухлини лор органів


Сьогодні ми з вами розглянемо одне із самих драматичнх питань оториноларингології, яке стосується злоякісних новоутворень ЛОР-органів. Чим зумовлена актуальність цієї теми і чому її розглядаємо окремою лекцією. Справа в тому, що пухлини ЛОР-органів складають близько 3 - 4 % від усіх онкологічних захворювань людини. В Івано-Франківській області за рік захворює коло 2,5 - 3 тис. людей на злоякісні новоутворення, приблизно 200 чоловік із них захворюють на злоякісні пухлини ЛОР-органів. З урахуванням того, що проблема лікування, є дуже серйозна проблема, актуальність цієї теми очевидна.
Перш ніж розглянути клінічну картину онкологічних захворювань, я хочу нагадати про класифікаційні підходи до онкологічних захворювань ЛОР локалізації. Враховуючи те, що близько дві третини онкологічних захворювань ЛОР-органів припадає на гортань, розглянемо класифікацію на прикладі раку гортані, проте її принципи стосуються пухлин практично всіх ЛОР-органів.
На сьогоднішній день існують дві класифікації : вітчизняна, яка класифікує пухлини по стадіях і міжнародна класифікація, яка ці пухлини класифікує по системі ТНМ. Почнемо із вітчизняної класифікації. Самий перший, початковий етап розвитку злоякісного новоутворення - це "рак на місці" або “c-r in situ”. Це нульова стадія рака, суть якої полягає в тому, що в епітеліальному покриві верхніх дихальних шляхів уже починається ракова трансформація , але пухлинний процес не проростає через базальну мембрану. Коли пухлинний процес проростає через базальну мембрану, тоді цей процес оцінюється як перша стадія раку. Класифікується перша стадія раку, починаючи від проростання базальної мембрани і до того часу поки пухлина не виходить за межі однієї анатомічної частини. Це є перша стадія. Якщо взяти на прикладі рак гортані, то пухлина не виходить за межі голосової складки чи вестибулярної складки, якщо це взяти на прикладі слизової оболонки носа, то це пухлинний процес середньої носової раковини.
Друга стадія оцінюється тоді, коли пухлинний процес виходить за межі анатомічного відділу. Якщо взяти на прикладі раку гортані – пухлина локалізується в межах голосового відділу. В другій стадії ми розглядаємо два поняття: А. Без наявності метастазів. В. З наявністю регіонарніх метастазів. Перша і друга стадія мають корінну відмінність від послідуючих третьої і четвертьої стадії тим, що при цих стадіях не порушується фізіологічна рухомість органу. Якщо взяти для прикладу рак гортані, то при другій стадії рухомість голосових складок чи органу збережена.
При третій стадії пухлина уже виходить за межі одного анатомічного відділу, але не виходить за межі органу і порушується рухомість цього органу. У випадку раку гортані пухлина виходить за межі голосового відділу і розповсюджується на вестибулярний або підголосовий відділи і спостерігається обмежена рухомість голосових складок. Це стосується тільки органів де є фізіологічна рухомість. Також дана стадія ділиться на підстадії А і В. А - без метастазів, В – з наявністю регіонарних метастазів.
Четверта стадія. Пухлина виходить за межі органу, вона проростає в хрящ якщо це пухлина гортані, чи в кістку якщо це рак ротоглотки чи верхньої щелепи. Ця стадія також поділяється на дві групи: А - без метастазів, В – з наявністю регіонарних метастазів. Кожна із цих стадій характеризується в основному по місцевому розповсюдженню. Проте можливий варіант, коли по місцевому розповсюдженню процес характеризується як перша стадія, але з великим фіксованим метастазом, то цей процес уже розглядається як четверта стадія раку. Тому в цьому плані є деякі недоліки вітчизняної класифікації і в зв'язку з цим була запропонована інша класифікація - по системі ТНМ. Т- тумор (розміри первинної пухлини, позначаються індексом від 1 до 3, тобто Т1 - це одна анатомічна область, відповідає першій стадії, Т2 - це один відділ але без обмеження рухомості, Т3 -в межах відділу одного але з фіксацією, Т4 - виходить за межі органу ), Н - регіонарні метастази (Н0 - це відсутність регіонарних метастазів, Н1 - рухомі метастази на стороні ураження, Н2 - метастази з двох сторін або контралотеральні, Н3 - нерухомі метастази).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Пухлини лор органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок