Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Поняття про переломи. Ознаки перелому Подання першої медичної допомоги при переломах

Поняття про переломи. Ознаки перелому Подання першої медичної допомоги при переломах

Назва:
Поняття про переломи. Ознаки перелому Подання першої медичної допомоги при переломах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,81 KB
Завантажень:
543
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Переломи кісток


ПЛАН
Поняття про переломи. Ознаки перелому
Подання першої медичної допомоги при переломах


1. Поняття про переломи. Ознаки перелому
Скелет новонародженої дитини налічує 300 кісток. Деякі З них зростаються. Після припинення росту скелет людини має масу 17 кг і складається з 207 кісток найрізноманітнішої фор-ми і розмірів. Найбільшою є велика стегнова кістка (0,5 м), а найменшою — стремінце (3 мм). Під час ходіння кістки ніг людини витримують навантаження в 120 кг, а під час бігу — 220 кг. Кістки легкоатлета, який стрибає у довжину, під час приземлення витримують навантаження 9 т. Ламаються кістки у разі розтягнення з силою від 36 до 1800 кг/см2 або під час стискування з силою 5400 кг/см2.
Переломи кісток (їх класифікацію подано на схемі 2) вини-кають під час різких рухів, ударів, падінь з висоти. Схильність людей до переломів залежить від їхнього віку. Так, у дітей та молодих людей переломи виникають значно рідше, ніж у літніх людей. Це пояснюється тим, що у молодих людей вміст органічних речовин у кістках переважає вміст мінеральних, а у людей похилого віку — навпаки. Всього в скелеті дорослої лю-дини міститься 1 кг Кальцію. Органічні речовини надають кісткам більшої гнучкості. З віком їх вміст зменшується. Для зростання кісток потрібен тривалий час (мінімум 15 днів у разі перелому плечової кістки і максимум 120 днів — човноподібної кістки зап'ястка).
С х е м а 2. Класифікація переломів
Переломи без зміщення — це Аереломи, під час яких не виникає зміщення відламків кісток один відносно одного.
Тріщини — це переломи, в результаті яких порушується яка-небудь частина поперечника кістки. Найчастіше виникає поздовжня щілина.
Переломи зі зміщенням — це переломи, коли зміщуються поверхні відламків.
Переломи одиничні — це переломи, внаслідок яких утворю-ються тільки два відламки.
Переломи множинні — це переломи з утворенням трьох або більше відламків чи осколків кісток.
Переломи закриті — це переломи, під час яких не розри-вається шкірний покрив (мал. 24, а, б).
Переломи відкриті — це переломи, під час яких у місці травми утворюється рана (мал. 24, в). Такий перелом завжди супроводжується кровотечею.
Мал. 24. Переломи кісток:
а — закритий одиничний; б — закритий множинний; в — відкритий.
Найважче зростаються переломи, що супроводжуються опіками, радіаційними ураженнями, електротравмами тощо. Переломи, що виникають у результаті вогнепального поранен-ня, також дуже небезпечні, оскільки під час проникнення кулі відбувається подрібнення багатьох кісток, розтрощення тканини або повна ампутація частини кінцівки.
За формою переломи бувають поперечні, косі, спіральні, поздовжні.
До основних ознак перелому належать: біль, набряк тканин, ненормальна рухомість кісток у місці травми, порушення функцій кінцівок. При відкритих переломах з рани можуть виглядати частини зламаної кістки. При переломах кісток кінцівок відбуваються їх вкорочення та викривлення. Пошко-дження ребер часом утруднює дихання. Під час обстежен-ня місця перелому може спостерігатися крепітація відлам-ків.
Переломи кісток таза та хребта часто спричинюють розлади сечовиділення і порушення функцій нижніх кінцівок. Перело-ми кісток черепа супроводжуються кровотечею з вух. Під час тяжких переломів нерідко настає шоковий стан, особливо у випадках відкритих переломів, що супроводжуються артері-альною кровотечею.
Переломи не завжди легко розпізнати, тому в сумнівних випадках допомогу слід подавати як при переломах, з метою уникнення можливих ускладнень.
Під час подання допомоги використовують прийоми, спря-мовані на збереження життя (зупинка кровотечі, попереджен-ня травматичного шоку), а потім накладають пов'язки і прово-дять іммобілізацію.
Транспортна іммобілізація — заходи щодо забезпечення не-рухомості кісток у місці перелому. Здійснюється накладанням відповідних шин, виготовлених з табельних чи підручних матеріалів, фіксацією двох розміщених поряд суглобів тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Поняття про переломи. Ознаки перелому Подання першої медичної допомоги при переломах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок