Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Наслідки нервово-дистрофічних і функціональних порушень тканин обличчя. Нориці слинних залоз  

Наслідки нервово-дистрофічних і функціональних порушень тканин обличчя. Нориці слинних залоз  

Назва:
Наслідки нервово-дистрофічних і функціональних порушень тканин обличчя. Нориці слинних залоз  
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,68 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Лекція
Наслідки нервово-дистрофічних і функціональних порушень тканин обличчя. Нориці слинних залоз  


П Л А Н: 
Нориці слинних залоз і вивідних протоків:
а) етіологія, патогенез;
б) клініка, класифікація;
в) диференціальна діагностика;
г) лікування
Паралічі лицевого нерву:
а) етіологія, патогенез;
б) клініка;
в) лікування
Прогресуюча атрофія обличчя:
а) етіологія, клініка;
б) лікування  


Актуальність теми.
Нориці слинних залоз та їх протоків порівняно часто зустрічаються в мирний час внаслідок нагноєння залози, флегмони привушно-жувальної ділянки, ракового чи номатозного процесу, випадкового пошкодження залози, в тому числі під час розкриття гнійників та інфільтратів.
Тому лікування нориць слинних залоз є важким завданням а багаточисельність існуючих методів лікування пояснюється різноманітністю характеру і локалізації норицевих ходів а також важкістю проведення ряду радикальних оперативних втручань
Нориці слинних залоз
Слинні нориці являються результатом поранень залоз як вогнепальних, так і не вогнепальних (різані рани, післяопераційні), а також можуть утворюватися внаслідок гнійних процесів в залозі. Післяопераційні слинні нориці частіше спостерігаються після оперативних втручань з приводу гнійних протоків, але можуть спостерігатися при випадкових пораненнях залози під час операцій в ділянках, межуючих з залозою.
Нориці підщелепової слинної залози спостерігаються досить рідко. Виникають вони, головним чином, у воєнний час, як результат вогнепального поранення слинних залоз внаслідок епітелізації раневого каналу за рахунок клітин слинних протоків і шкірного епітелію.
Нориці привушно-жувальної слинної залози та її протоків зустрічаються порівняно часто і в мирний час в результаті нагноєння залози, флегмони білявушно-жувальної ділянки, ракового або коматозного процесу, випадкового пошкодження залози, в тому числі під час розкриття гнійників і інфільтратів. Особливо часто виникають привушно-жувальної слинної залози тоді, коли вогнепальне поранення ускладнюється неодноразово рецедивуючими флегмонами. Наслідком довготривалого лікування такої рани в ділянці залози являється епітелізація раневого каналу, в який вростає епітелій шкіри обличчя і самої залози. Таким чином, формується щільно епітелізований норицевий хід, зв’язаний з залозою та її протоком.
При наявності нориць слинних залоз хворі пред’являють скарги на постійне виділення слини із нориці на поверхню шкіри обличчя, яке посилюється при прийомі їжі, особливо кислої, гіркої, соленої. Коли хворі не приймають їжі, виділення слини зменшується, або зовсім припиняється. Зимою виділення слини особливо хвилює хворих (слина охолоджує шкіру, змочує комір одягу). Хворі вимушені круглий рік носити пов’язку або безперервно носовою хустинкою витирати слину.
Об’єктивно:
в ділянці рубцево зміненої шкіри є точкова нориця, з якої виділяється прозора, злегка клейка рідина;
коли запальний процес в залозі ще не закінчився, слина має сіроватий відтінок.
Локалізуються нориці на щоці або жувальній ділянці, інколи за кутом нижньої щелепи або в підщелеповому трикутнику. Довжина норицевого ходу дорівнює 10-18 мм.
Слинні нориці поділяються на нориці самої залози і на нориці вивідного протоку.
Нориці вивідного протоку діляться на неповні і повні:
-неповні – пошкдження тільки стінки слинного протоку, коли частина слини попадає через залишки слинних протоків в порожнину рота, а інша частина слини – через норицю;
-повні – при повному розриві протоку переферична частина його облітерується і організовується П/Н – слина виділяється тільки через норицю.
Для встановлення характеру нориці (повна або неповна) використовують такі методи:
1. Оглядають в порожнині рота гирло протоку. Якщо через нього поступає частина слини, то нориця відповідно неповна.
2. Для визначення прохідності протоку, проводять зондування тонким гнучким зондом;
3. Провести контрасну сіалографію норицевого ходу і протоку залози. Відповідно при неповній нориці заповнюється вся залоза і її головний протік, видна смужка контрасної маси, яка з’єднюється з гирлом вивідного протоку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Наслідки нервово-дистрофічних і функціональних порушень тканин обличчя. Нориці слинних залоз  

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок