Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Композиційні пломбувальні матеріали для пломбування каріозних порожнин, хімічного та світлового затвердіння. Компомери

Композиційні пломбувальні матеріали для пломбування каріозних порожнин, хімічного та світлового затвердіння. Компомери

Назва:
Композиційні пломбувальні матеріали для пломбування каріозних порожнин, хімічного та світлового затвердіння. Компомери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,52 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
„Композиційні пломбувальні матеріали для пломбування каріозних порожнин, хімічного та світлового затвердіння. Компомери.”
 


Початковий карієс (стадія плями).
Біла або світло-коричнева пляма є проявом прогресуючої демінералізациі емалі.
Доведена здатність зубних тканин до відновлення в початкових стадіях карієсу, що забезпечується головним чином мінеральною речовиною зуба - кристалом гидроксиапатіта, змінюючого свою хімічну структуру. При втраті частини іонів кальцію і фосфору в сприятливих умовах гидроксиапатіт може шляхом дифузії і адсорбції цих елементів із слини відновлюється до початкового стану. При цьому може також відбуватися новоутворення кристалів гидроксиапатітов з адсорбованих зубними тканинами іонів кальцію і фосфату.
Ремінералізация можлива тільки при певному ступені ураження зубних тканин. Межа поразки визначається збереженням білкової матриці. Якщо білкова матриця збережена, то через властиві їй властивості вона здатна з'єднуватися з іонами кальцію і фосфату. Надалі на ній утворюються кристали гидроксиапатіта. При початковому карієсі (стадія білої плями), при частковій втраті мінеральних речовин емаллю (демінералізация) утворюються вільні мікропростори, але зберігається білкова матриця, здібна до ремінералізациі.
Проникнення речовин в емаль відбувається в 3 етапи:
переміщення іонів з розчину в гидратний шар кристала;
з гидратного шаруючи на поверхню кристала;
з поверхні кристала гидроксиапатіта в різні шари кристалічних грат – внутрішньокристалічний обмін.
Якщо перший етап триває хвилини, то третій – десятки днів.
Відомо, що фтор при безпосередній дії на емаль зуба сприяє відновленню її структури. Доведено, що не тільки в період енамелогенеза, але і після прорезиванія зуба в поверхневих шарах емалі утворюється стійкий до дії агресивних чинників порожнини рота фторапатіт. Встановлено, що фтор сприяє прискоренню осадження в емалі кальцію у вигляді фторапатіта, що характеризується вельми стійкою стабільністю.
Ремінералізующую терапію карієсу зубів здійснюють різними методами, внаслідок чого відбувається відновлення поверхневого шару ураженої емалі.
В даний час створений ряд препаратів, до складу яких входять іони кальцію, фосфору, фтору, обуславлівающих ремінералізацию емалі зуба. Найширше поширення набули 10% розчин глюконата кальцію, 2% розчин фториду натрію, 3% розчин ремодента, фторсодержащие лаки і гелі.
До сьогоднішнього дня залишається популярною методика відновлення емалі по методу Леуса - Боровського.
Поверхню зубів ретельно очищають механічно від зубного нальоту щіткою із зубною пастою. Потім обробляють 0,5-1% розчином перекису водню і висушують струменем повітря. Далі на ділянку зміненої емалі накладають ватяні тампони, зволожені 10% розчином глюконата кальцію на 20 хвилин, тампони міняють через кожні 5 хвилин. Потім слідує аплікація 2-4% розчину фториду натрію на 5 хвилин. Після завершення процедури не рекомендується приймати їжу протягом 2 годин. Курс ремінералізующей терапії складається з 15-20 аплікацій, які проводять щодня або через день. Ефективність лікування визначають по зникненню або зменшенню вогнища демінералізациі. Для об'єктивнішої оцінки лікування може бути використаний метод фарбування ділянки 2% розчином метіленового синього. При цьому у міру ремінералізациі поверхня шару ураженої емалі інтенсивність її фарбування зменшуватиметься. В кінці курсу лікування рекомендується використовувати фтористий лак, який наносять на ретельно висушені поверхні зубів пензликом, разова доза не більш 1 мл, обов'язково в підігрітому вигляді.
В.К. Леонтьев запропонував використовувати для аплікації 1-2% гель фториду натрію на 3% агар-агарі. Після професійного чищення зубів розігрітий на спиртівці гель пензликом наносять на висушені зуби. Через 1-2минуты він застигає у вигляді тонкої плівки. Курс лікування 5-7 аплікацій.
Р.П. Растіня з успіхом застосовувала 3% розчин ремодента для аплікацій.
Лікування ремодентом проводиться таким чином: поверхні зубів ретельно очищаю механічно зубною щіткою з пастою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Композиційні пломбувальні матеріали для пломбування каріозних порожнин, хімічного та світлового затвердіння. Компомери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок