Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хірургічне лікування періодонтиту

Хірургічне лікування періодонтиту

Назва:
Хірургічне лікування періодонтиту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,79 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
До хірургічних методів лікування періодонтитів належать консервативно-хірургічні і власне хірургічні методи.
Консервативно-хірургічні методи дозволяють зберегти весь зуб або його частину, створити умови для його функціонування (можливо, з наступним протезуванням). Ними можна врятувати до 30-50% зубів.
На першому етапі проведення консервативно-хірургічних методів лікування в усіх прохідних каналах обов'язково здійснюється ендодонтичне лікування, а хірургічне лікування застосовується згодом на коренях.
Варіанти консервативно-хірургічних методів лікування.
У разі виведення значної кількості пломбувального матеріалу або уламка ендодонтичного інструменту за верхівку сторонні тіла вилучають через розтин ясен або створений перфораційний отвір у кістці щелепи в місці проекції верхівки кореня відповідного зуба за допомогою маленької кюретажної ложечки.
Резекція верхівки кореня полягає у відсіченні верхівки ураженого кореня і видаленні патологічно змінених тканин. Цей метод використовується у тих випадках, коли наявна деструкція кісткової тканини в ділянці верхівки кореня, а канал не запломбований або недошюмбований через анатомічну (викривлення, звуження) чи механічну (відлом інструмента) перешкоду. Резекцію верхівки кореня здійснюють як в однокореневих, так і в багатокореневих зубах.
Коронорадикулярну сепарацію використовують у лікуванні молярів нижньої щелепи при наявності перфорації по біфуркації і добре полікованих обох коренях. Зуб розсікають по біфуркації на дві частини із наступним кюретажем у цій ділянці. Потім кожний сегмент зуба покривають спаяними коронками, відновлюючи таким чином жувальну ефективність зуба. М.С. Іванова (1992) застосовує цю операцію і на молярах верхньої щелепи, але ділить їх на три частини.
Гемісекція полягає у видаленні кореня разом із прилеглою до нього коронковою частиною. Гемісекцію здійснюють на молярах нижньої і премолярах верхньої щелелеп у випадках, коли один канал полікований добре, а інші - ні.
Ампутація кореня включає вилучення всього кореня де місця його відходження без видалення коронкової частини зуба і здійснюється на молярах верхньої шелепи. Можлива ампутація і двох коренів (Іванова М.С, 1992).
Реплантація зуба - різновид операції, коли видалений» а потім запломбований зуб поміщають у свою ж лунку. Цей метод сприяє збереженню зуба і попереджує атрофію альвеолярного паростка. Він здійснюється у випадках травми, що супроводжується вивихом зуба, при помилковому видаленні зуба, при переломах верхівки кореня зуба та ін.
Трансплантація зубів і зачатків зубів — пересадка надкомплектного, ретинованого зуба чи зачатка, в альвеолу іншого зуба, видаленого з різних причин (через хронічний періодонтит, травму тощо).
Х.Б. Абдалов (1989) розробив такий консервативно-хірургічний метод лікування - трепанацію тканин в ділянці періапікального вогнища деструкції, тобто створення штучно сформованої нориці. Ця методика використовується при лікуванні однокореневих зубів із хронічним гранулюючим, гранульоматозний і кісто-гранульоматозним періодонтитом. Лікувальний ефект трепанації полягає:
у вимиванні продуктів запалення і вмісту періодонту, кращій медикаментозній дії ліків;
у створенні постійного дренажу, який завжди застосовується при хірургічних втручаннях, пов'язаних із гнійно-запальними змінами у вогнищі операції, але не використовувався при лікуванні періодонтитів;
у попередженні можливого перифокального запалення, яке часом виникає після пломбування каналу зуба.
М.С. Іванова (1992) рекомендує ще такі консервативно-хірургічні методи лікування періодонтитів:
Гранулектомія застосовується тоді, коли канал запломбований до верхівкового отвору. Видаляється лише гранульома або кіста.
Міжкоренева гранулектомія проводиться у локалізації патологічного вогнища в коренів верхніх і нижніх молярів, перфорації дна порожнини зуба.
Геміреплантація застосовується на молярах нижньої щелепи в зубах із достатньою відстанню коренів. Здійснюється розсічення зуба на дві частини із наступною реплантацією одного з них в лунку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Хірургічне лікування періодонтиту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок