Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> СТЕРИЛІЗАЦІЯ МЕДОБЛАДНАННЯ ТА МАТЕРІАЛІВ ОПЕРАЦІЙНОЇ БІЛИЗНИ ТА ПЕРЕВ'ЯЗНОГО МАТЕРІАЛУ

СТЕРИЛІЗАЦІЯ МЕДОБЛАДНАННЯ ТА МАТЕРІАЛІВ ОПЕРАЦІЙНОЇ БІЛИЗНИ ТА ПЕРЕВ'ЯЗНОГО МАТЕРІАЛУ

Назва:
СТЕРИЛІЗАЦІЯ МЕДОБЛАДНАННЯ ТА МАТЕРІАЛІВ ОПЕРАЦІЙНОЇ БІЛИЗНИ ТА ПЕРЕВ'ЯЗНОГО МАТЕРІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,85 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
СТЕРИЛІЗАЦІЯ МЕДОБЛАДНАННЯ
ТА МАТЕРІАЛІВ
ОПЕРАЦІЙНОЇ БІЛИЗНИ ТА ПЕРЕВ'ЯЗНОГО МАТЕРІАЛУ
Стерилізацію операційної білизни (халати, простирадла, рушники, пан-чохи тощо) та перев'язного матеріалу (марля, вата, бинти) проводять у спеціальних апаратах — автоклавах за допомогою пари, що надходить під тиском у 2 атм, чи 0,22 мПа, та тем-ператури 132 °С.
Автоклави бувають різно-го розміру, форми (циліндричної, круглої, у вигляді шкафи) та міст-кості, але конструкцію вони мають однакову.
Складається автоклав з таких час-тин: резервуар для води, водомірна трубка, нагрівальний пристрій, паро-ва камера, стерилізаційна камера, покривний кожух, покришка з при-строями для герметичного закриття автоклава, манометр для вимірюван-ня тиску в камері автоклава, термо-метр, паровивідний кран.
Стерилізація білизни та перев'яз-ного матеріалу проводиться в спеціаль-них металевих ящиках — біксах, в які закладають матеріали не щільно, але компактно. У кожен бікс вкладають індикатор стерилізації. Частіше ним служить порошок сірки (в маленько-му скляному флаконі з-під антибіо-
тиків), яка розплавляється за темпе-ратури 120 °С, стаючи компактною масою. Бензойна кислота, нафтол, сечовина мають точки плавлення 120— 132 °С, тому застосовують їх рідше.
Бікс, у який складено матеріали, під час стерилізації залишається відкритим (відкриті отвори спеціаль-ного поясу). Після заповнення авто-клава біксами в резервуар заливають воду до певного рівня (на 2/3 водо-мірного скла), паровивідний кран та покришку закривають, вмикають на-грівальний прилад (переважно елект-ричний). Нагрівають (фаза нагріван-ня) до підняття тиску в автоклаві до 0,11 мПа (1 атм). Після цього відкри-вають паровивідний кран, і парою, що виходить під тиском (відводиться через спеціальний шланг, кінець якого опущений у місткість з водою), з сте-рилізаційної камери видаляється по-вітря, яке міститься між білизною в біксах. Це потрібно тому, що повітря важче за пару, у автоклаві воно міститься нижче за пару і, будучи поганим провідником тепла, порушує умови стерилізації: в його присут-ності, хоча в стерилізаційній камері температура не менша за 120 °С, про що свідчить розплавлення сірки, тем-пература в зоні повітря завжди нижча. Крім того, воно зумовлює конденсу-вання пари, чим теж знижує темпера-туру. Після видалення повітря парови-відний кран знову закривають, і про-довжують нагрівання до досягнення сте-рилізаційних параметрів — переважно тиску в 0,22 мПа (2 атм). Після цього розпочинається фаза стерилізації, яка триває 20—30 хв (залежно від конта-мінації мікробами матеріалу). Якщо білизна дуже забруднена, стерилізують довше — 45—60 хв.
Вироби з тонкої гуми (рукавички), латексу, полімери стерилізують в авто-клаві під тиском 0,11 мПа (1 атм) за температури 120 °С протягом 45 хв.
Гумові рукавички перед стерилізацією в автоклаві пересипають всередині таль-ком (для запобігання їх вулканізації).
По закінченні терміну стерилізації нагрівати припиняють, автоклаву дають схолонути до температури 60 °С, а не до повного охолодження, відкривають кран і випускають залишок пари та відкривають покришку автоклава. Зразу ж після цього бікси герметизують, зак-риваючи їх відповідними пристроями.
На біксах прикріплюють спеціальні ярлики, на яких зазначають характер матеріалу, дату стерилізації та прізви-ще особи, яка її проводила. Оформ-лені бікси ставлять на окремі полич-ки в матеріальній кімнаті, де вони зберігаються до використання.
СТЕРИЛІЗАЦІЯ ІНСТРУМЕНТІВ,
ПОСУДУ, РУКАВИЧОК, ДРЕНАЖІВ
Інструменти, рукавички, дренажі можуть стати безпосередніми переда-вачами контактної інфекції під час оперативних втручань та діагностич-них процедур. Тому стерилізація їх повинна бути надійною. Основним методом стерилізації неріжучих інстру-ментів, посуду є обробка їх гарячим повітрям у сухожарових шкафах за тем-ператури..160—180 °С протягом 45—60 хв. Їх можна також прокип'я-тити в 2 % розчині натрію гідрокар-бонату (інструменти) або у воді (по-суд) протягом 15—20 хв. Кип'ятінням у воді протягом 15 хв можна також простерилізувати й гумові рукавички та дренажі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: СТЕРИЛІЗАЦІЯ МЕДОБЛАДНАННЯ ТА МАТЕРІАЛІВ ОПЕРАЦІЙНОЇ БІЛИЗНИ ТА ПЕРЕВ'ЯЗНОГО МАТЕРІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок