Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методи вивчення захворюваності населення

Методи вивчення захворюваності населення

Назва:
Методи вивчення захворюваності населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,43 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Л е к ц і я
Методи вивчення захворюваності населення


План
Практичне використання даних про захворюваність.
Фактори, що впливають на повноту зведень про захворюваність.
Методи вивчення захворюваності.
Типи захворюваності.
Джерела інформації.
Показники захворюваності.


Вивчення захворюваності населення являється одним з важливих розділів науково-статистичних досліджень здоровґя населення в цілому і його окремих груп (віково-статевих, професійних та ін.). Матеріали про захворюваність населення мають першочергове значення для організації охорони здоровґя, для протікаючого і перспективного планування сітки закладів і органів охорони здоровґя, а також планування підготовки кадрів. Дані про захворюваність служать обґєктивним методом оцінки рівня і змін в здоровґї населення, і одним із критеріїв оцінки роботи медичних закладів і органів охорони здоровґя, для оцінки економічної ефективності їх роботи. Для науково-обґрунтованих рекомендацій по покращенню організації медичної допомоги вимагається вміння проводити вивчення захворюваності з обовґязковим виявленням залежності розповсюдження хвороб від соціальних факторів, тобто необхідними поглибленими комплексами соціально-гігієнічних досліджень, методикою проведення яких повинен добре володіти кожний лікар.
 
Фактори, що впливають на повноту зведень
про захворюваність
Доступність медичної допомоги.
Обґєм і спеціалізація медичної допомоги.
Рівень оснащення лікувально-профілактичних закладів.
Санітарна культура населення.
Найбільш повні і точні данні про захворюваність населення можуть бути одержані при проведенні диспансеризації або шляхом проведення спеціальних вибіркових досліджень.
В даний час створені і діють системи збору, обробітку і аналізу інформації, необхідної для проведення оперативних або організаційних заходів.
З цією метою здійснюється спеціальний облік інфекційних хвороб, який звґзаний з необхідністю оперативного використання протиепідемічних заходів.
Крім того, особливому обліку підлягають важливі неепідемічні захворювання. Диспансерні спостереження і облік таких хворих важливий як в епідеміологічному, так і в соціальному відношенні (рак, туберкульоз, венеричні хвороби, психічні захворювання та ін.).
Внаслідок важливості факту обліку економічних втрат на виробництві – особо виділяється захворюваність з тимчасовою втратою працездатності.
Облік госпіталізованих хворих дозволяє визначити їх склад і контролювати правильність використання ліжкового фонду.
Наявність достовірних даних інформації про рівень, характер, структуру і причини розповсюдження захворювань і правил серед різних груп населення (віково-статевих, професійно-статевих, сільско-господарських і промислових колективів, по окремим населеним пунктам і дільницям) дозволяє ціленаправлено планувати роботу, здійснювати лікувально-оздоровчі і санітарно-профілактичні заходи, направлені на покращення здоровґя населення, збереження працездатності і збільшення тривалості життя.
Методи вивчення захворюваності
По даним звертань за медичною допомогою.
По даним медичних оглядів населення.
По причинам смерті.
По данним опитування населення.
Визначення захворюваності вимагає використання різних методів, так як обґєкт вивчення являється різноманітним і складним.
Статистика захворюваності в основному будується на обліку всіх звертань населення у всіх типах лікувально-профілактичних закладів. В них ведеться повна реєстрація всіх виявлених захворювань на спеціальних статистичних формах.
Статистичний талон для реєстрації уточненого (заключного) діагнозу – ф. № 025/29.
Екстренне повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на прививку – ф. № 058/у.
Повідомлення про виробничу травму.
Журнал обліку інфекційних захворювань – ф. № 060/у.
Акт про нещасний випадок на підприємстві – ф. № 11-1.
Акт розслідування нещасного випадку, який стався в побуті, по дорозі на роботу або з роботи – ф. ПТ.
Карта вибувшого із стаціонару – ф. № 066/у.
Лист непрацездатності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Методи вивчення захворюваності населення

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок