Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гастрофіброскопія

Гастрофіброскопія

Назва:
Гастрофіброскопія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,05 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Гастрофіброскопія – уранці натще проводять анестезію горла та шийного відділу. Стравоходу 3% розчином дикаїну. Уводять зонд, через який видаляють вміст шлунка, що заважає дослідженню. Потім вводимо гастроскоп. Вивчають стан слизової оболонки шлунка , її колір, зміни поверхні – наявність ерозій, новоутворень, крововиливів, характер складок.
Планові гастроскопії проводять вранці натще, екстрені - в будь-який час За 15-20 хв до обстеження підшкірно вводять 0,5-1 мл 0,1 % розчину атропіну Анестезують глотку і початкові відділи стравоходу 3 % розчином дикаїну. Хворого кладуть на лівий бік - тулуб випрямлений, плечі розведені, м'язи розслаблені В рот вставляють стерильний загубник і вводять зонд.
Після обстеження хворий протягом 1-2,5 год не повинен пити, їсти, кури-ти, а якщо проводилась біопсія, то не можна вживати в цей день гарячу їжу.
Лапароскопія — це метод візуального дослідження органів черевної по-рожнини (перитонеоскопія) Виконують за допомогою приладу з оптичною системою-лапароскопа, який вводять всередину черевної порожнини через отвір, зроблений троакаром (лапароцентез)
Після відповідної підготовки хворого (очисна клізма, премедикація) вико-нують пневмоперитонеум - введення в черевну порожнину 2500-5000 мл по-вітря Лапароскоп вводять після місцевої анестезії Огляд проводять у певній послідовності При цьому можна виявити вогнищеві ураження печінки, причину асциту (цироз, рак печінки, туберкульоз) і характер жовтяниці, провести холанпографію, кольорове фотографування, прицільну біопсію Лапароскопію засто-совують тоді, коли за допомогою інших методів діагноз встановити не вдається Протипоказанням до цього методу є тяжкі захворювання серцево-судинної, ди-хальної системи та геморагічний діатез
Ультразвукове дослідження (УЗД) - ультразвукова ехолокація, ехографія - метод дослідження внутрішніх органів з використанням ультразву-кових сигналів, відбитих від тканин організму Ультразвукові коливання по різному поглинаються і відбиваються тканинами організму, залежно від щільності тканин, у яких вони поширюються. Ехолокатор посилає ультра-звукові імпульси в тіло людини і вловлює відбиті від нього сигнали, посилаю-чи їх на осцилоскоп. Зображення реєструється на поляроїдній плівці. Цим методом досліджують серце, печінку, жовчний міхур, підшлункову залозу, селезінку, нирки, надниркові залози, щитоподібну залозу. Метод дозволяє виявляти рідину в плевральній і черевній порожнинах.
Ехокардюграфія, для прикладу, дозволяє визначити об'єм шлуночків, рухомість, функцію стулок клапанів, їх структурні зміни, скоротливу здатність міокарда, стан міжшлуночкової перетинки, діаметр отворів, наявність випоту у порожнині перикарда.
Доплерівська ультрасонографія дозволяє визначити різні параметри руху клапанів серця, його відділів та руху крові в судинах. Сонографія черевної порожнини та її органів має особливе значення для діагностики захворювань гепатобіліарної системи і нирок. Ультразвукове обстеження у більшості ви-падків не потребує спеціальної підготовки, відноситься до неінвазивних ме-тодів і набуває широкого застосування не тільки у клініці внутрішніх хвороб (акушерство і гінекологія, хірургія).

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Гастрофіброскопія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок