Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вплив кліматичних умов на гігієнічні умови життя людей

Вплив кліматичних умов на гігієнічні умови життя людей

Назва:
Вплив кліматичних умов на гігієнічні умови життя людей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,48 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат з гігієни
На тему:
Вплив кліматичних умов на гігієнічні умови життя людей
Вплив кліматичних умов на гігієнічні умови життя людей
Одним із найважливіших компонентів навколишнього середо-вища, що впливає на життя людини, є клімат. Клімат-це. прита-манний певній географічній місцевості багаторічний режим погоди, який закономірно повторюється. Погода це сукупність фізичних властивостей приземного шару атмосфери за відносно короткий відрізок часу (години, доби, тижні). Вона формується як комплексом природних чинників - сонячним випромінюванням, температурою, вологістю, напрямком і швидкістю руху повітря, атмосферним тиском, геофізичним та електричним полями атмосфери, хмарністю, наяв-ністю опадів, так і антропогенних - забрудненням атмосфери, зни-щенням лісів, проведенням гідромеліоративних заходів тощо. Звідси зрозуміло, що клімат - стійке явище, а погода - змінний процес.
Погода формується під впливом сонячної енергії. Відомо, що поверхні Землі досягає лише 47 % її (19 % поглинається атмосфе-рою, 34 % відбивається від поверхні Землі й хмар у космічний простір). Сонячні промені перетворюються в тепло, яке нагріває поверхню Землі, а від неї нагрівається атмосферне повітря. Не-рівномірне нагрівання атмосфери в різних місцях земної кулі зу-мовлює атмосферну циркуляцію, в яку втягуються повітряні маси, що розрізняються за чотирма основними географічними зонами їх формування: арктичні, помірних широт, субтропічні та екваторі-альні. Залежно від пори року та зони формування, повітряні маси мають різну температуру та вологість І змінюються в середньому кожні чотири дні, а інколи і через тиждень. На формування клімату та погоди впливають океанічні течії та планетарна атмосферна цир-куляція. Вони переносять екваторіальне тепло до полюсів, завдяки чому знижується температура в екваторіальній зоні й підвищується на полюсах та у помірних широтах.
У нижньому шарі тропосфери над екватором атмосферний тиск значно нижчий, ніж на полюсах, а у верхніх шарах її ці показники протилежні. Відповідно повітряні маси повинні були б рухатися у нижній частині тропосфери від полюсів до екватора, а у верхній від екватора до полюсів. Але створитися такій замкнутій циркуляції заважає сила обертання землі (сила Каріоліса). У північній півкулі вона повертає повітряні маси на схід і вони набувають північно-східного напрямку, а в екваторіальній зоні-східного. Ця повітряна течія отримала назву північно-східний пасат, який у взаємодії із силою Каріоліса безпосередньо зумовлює напрямок океанічних течій. Нагріте над екваторіальною зоною повітря згідно з законом фізики постійно протягом року піднімається на 6-8 км вгору і поширюється в бік обох полюсів, ці вітри з протилежним до пасатів напрямком названі антипасатами.
Крім цих повітряних течій, утворюються також інші потоки-До них відносять мусони - літні та зимові. Літні мусони дмуть з моря (океану) на сушу і несуть багато вологи, яка випадає у виг-ляді тривалих проливних дощів. Зимові, навпаки, дмуть із суші на море. Причиною їх утворення є також різниця в температурі по-вітря над поверхнею морів чи океанів та сушею. Є вітри, які пану-ють у певних місцевостях, вони зумовлені особливостями рельєфу місцевості - гірські, долинні, пустельні тощо.
Зміна повітряних мас з різною температурою та вологістю біля поверхні розмежування створює фронт, під час проходження яко-го можуть різко протягом доби змінюватися такі метеорологічні чинники, як атмосферний тиск, температура повітря тощо. Часто зміна повітряних мас спричиняє формування циклонів або анти-циклонів. У потоці теплого повітря утворюється циклон, а у потоці холодного повітря-антициклон. Це є, відповідно, зони пониженого тиску (циклон має діаметр 2-3 тис. км) та високого тиску (антицик-лон має діаметр 5-6 тис. км}; які змінюються, рухаючись одна за одною. Зазвичай холодне повітря рухається швидше, тому і холод-ний фронт наближається до теплого і може наздогнати його, тоді тепле повітря витискується вгору, де воно буде поширюватися утворюється фронт оклюзії. Оклюзійні циклони найчастіше прохо-дять над Європою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вплив кліматичних умов на гігієнічні умови життя людей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок