Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Анемія. Народні методи лікування

Анемія. Народні методи лікування

Назва:
Анемія. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Анемія. Народні методи лікування


Анемія — патологічний стан, що характеризується зниженням кількості еритроцитів та гемоглобіну в крові. Розвивається внаслідок крововтрати, порушення процесів утво-рення гемоглобіну та еритроцитів, а також підвищеного руйнування еритроцитів.
Причиною анемії можуть бути інфекція, глистяна інвазія, інтоксикація, опромінення тощо.
Розрізняють 3 основні групи анемії:
1) анемія, що виникла після кровотечі (постгеморагічна);
2) анемія, зумовлена порушенням кровотворення (дефіцитна) та спустошенням кісткового мозку (гіпо- і апластична);
3) анемія, зумовлена підвищеним руйнуванням еритроцитів унаслідок скорочення їх життя (гемолітична).
У дітей найчастіше буває залізодефіцитна анемія, особливо у віці від 6 міс до З років, а також у підлітків. Як і білки, залізо є важливою складовою частиною кров'я-ного пігменту гемоглобіну, який переносить кисень з легенів до органів і тканин, а вуглекислоту, навпаки, — з органів і тканин до легенів. Зменшення кількості заліза в організмі дитини, а також порушення його всмоктування спостерігаються у разі спо-живання продуктів харчування, що бідні на залізо, зміни бактеріальної мікрофлори кишечнику (дисбактеріоз), захворювань органів травлення, що супроводжуються проносом. Анемія часто спостерігається у дітей, хворих на рахіт.
Основними симптомами анемії є втрата апетиту, в'ялість, нестійкий настрій дити-ни, плаксивість, блідість шкіри та слизових оболонок ротової порожнини, затримка фізичного розвитку.
Шкіра набуває воскоподібного відтінку, вушні раковини стають блідими та "про-зорими". Дитина скаржиться на мерзлякуватість, втому, задишку під час фізичного навантаження, прискорене серцебиття, головний біль, мерехтіння в очах, шум у вухах.
У період статевого дозрівання можуть спостерігатися блідість та сухість шкіри, ламкість нігтів і волосся. Знижується апетит, іноді діти відмовляються від їжі. Інко-ли виникає спотворення апетиту — діти їдять крейду, землю тощо.
З'являються спастичні прояви у стравоході та кишечнику, дитина скаржиться на біль за грудниною та в животі. Можуть бути запор, пронос, іноді збільшується печінка.
У разі недокрів'я тяжкого ступеня обличчя стає блідо-сірим, ніс загострюється. Можуть приєднатися такі симптоми, як гарячка, криваве блювання, водянка, непри-томність.
Для об'єктивної оцінки ступеня анемії проводять біохімічне дослідження крові, визначають рівень заліза в сироватці крові.
У разі природженої апластичної анемії діти народжуються з малою масою тіла, відстають у психомоторному та фізичному розвитку, особливо затримується ріст. Вони бліді з народження, у них часто спостерігаються крововиливи в шкіру, крово-теча з носа та ясен.
Основними клінічними симптомами гемолітичної анемії є жовтяниця, блідість, спленомегалія (збільшення селезінки). Під час гемолітичного кризу наростають яви-ща анемії та жовтяниці, можуть бути нудота, блювання.
Хворі на залізодефіцитну анемію передусім повинні повноцінно харчуватися. їхній раціон має містити достатню кількість білків, вітамінів, солей кобальту та заліза. До дієти треба включати печінку, пророслу пшеницю, овес, гречку, гарбузи, абрикоси, курагу, айву, інжир, диню, журавлину, морську капусту, лимони, обліпиху, горобину, фейхоа, шпинат, шовковицю (якомога більше), яблука, суниці, фанати, ожину, виног-рад, калину, баклажани, хрін, часник, цибулю, кріп тощо. Дітям віком до 1 року печін-ку дають перетертою у кількості від 30 до 50 г, дітям старшого віку — від 100 до 200 г на добу 2 — 3 рази на тиждень. Особливо корисна яловича печінка. Оскільки печінка містить значну кількість холестерину, краще її вживати із свіжими яблуками (по 200 - 300 г на добу).
Найбільшу кількість заліза містять курага, сушена диня, шипшина, айва, шовкови-ця (особливо чорна). Плоди шовковиці — ефективний кровотворний засіб. Це саме можна сказати й про плоди абрикоса: 100 г їх впливають на процес кровотворення так само, як 40 мг заліза або 250 г свіжої печінки.
Шпинатний сік компенсує недостатність заліза, стимулює кровотворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Анемія. Народні методи лікування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок