Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей

Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей

Назва:
Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,37 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей

Сьогодні найгострішою проблемою в нашому суспільстві є стан здоров'я населення, в тому числі й дитячого. Відомо, що в тій же мірі, в якій демократія є прелюдією людського розвитку здорові діти - в повному розумінні цього слова - є основою для розвитку країни.

Студентами групи ЗМ1 Хорт Н., Ципердюк Н. І Якібчук Л. була проведена науково-пошукова робота по темі "Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей", результати якої будуть наведені нижче.

Фітотерапія - це лікування, засноване на використанні лікарських рослин у вигляді настоїв, чаїв та відварів. До захворювань органів шлунково-кишкового тракту відносять: гострий та хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки, первинний і вторинний дуоденіт, коліт, ентероколіт, панкреатит, дискінезія жовчних шляхів.

Для лікування цих захворювань, крім дієтотерапії, медикаментозного лікування, дуже часто використовують фітотерапію у вигляді приймання фіточаїв.

Перелічимо лікарські рослини, які мають фітотерапевтичний вплив на органи шлунково-кишкового тракту: полин, звіробій, ромашка аптечна, кора дуба, золототисячник, валер'яна, подорожник, шипшина, корінь аіра, бузина, суниця лісова, чебрець, пустинник, чистотіл, кукурудзяні рильця, м'ята перцева, березове листя і бруньки, калина, кропива дводомна, плоди кропу і петрушки, чорна смородина.

Ці лікарські рослини покращують секрецію шлунка і апетит, нормалізують кислотність, посилюють жовчогінну дію, посилюють тонус жовчного міхура і зменшують в'язкість жовчі, усувають біль у животі.

У нас під спостереженням знаходилось 28 дітей у віці від 6 до 15 років, які перебували на лікуванні у центральній районній дитячій лікарні із такими захворюваннями:

№ п./п. Діагноз Кількість дітей

1 Гострий гастрит 10

2 Хронічний гастрит з підвищеною кислотністю 8

3 Хронічний гастрит з пониженою кислотністю 6

4 Дискінезія жовчовивідних проток 4

Хворим дітям було запропоновано комплексне лікування, в склад якого входило: медикаменти, лікувальна фізкультура, дієтотерапія, 20 із 28 дітей було призначено фітотерапію.

При гострому гастриті діти одержували відвари: звіробою, ромашки аптечної, подорожника, м'яти, тисячолисника.

Діти з хронічним гастритом з пониженою секреторною функцією одержували чаї із тисячолистника, полину, алоє, ягодів, червоної горобини, подорожника, соку свіжої капусти, чорної смородини і шипшини.

При хронічному гастриті з підвищеною секреторною функцією діти одержували: морквяний і картопляний сік, відвар кропиви, який додавали в молоко, чаї із звіробою і подорожника.

Фіточай давали дітям 2 рази на день до їди; перед другим сніданком та обідом.

Результати фітотерапії наведені у таблиці.

№ п/п Прізвище, ім'я по-батькові хворих Діагноз Лікування без фітотерапії Лікування з фітотерапією Період лікування

1 Тимінський В.В. Гострий гастрит + - 23 дні

2 Гоорнарук С.В. Гострий гастрит - + 20 дн

3 Непийвода Л.М. - + 19 дн

4 Фабіян С.В. Гострий гастрит + - 24 дн

5. Мартинюк Х.І + - 21 дн

6. Бакай Ю.Ю. - + 20 дн

7. Сідорак І.В. - + 21 дн

8. Іванюк Х.В. - + 18 дн

9 Свистун Н.М. - + 19 дн

10 Крив юк Н.І. - + 20 дн

11 Бігун Х.В. Хронічний гострий з підвищеною кислотністю + - 21 дн

12 Копчу С.Ю. + - 24 дн

13 Михасюк М.М. - + 20 дн

14 Романенчук І.І. - + 21 дн

15 Федорук О. І. - + 17 дн

16 Литвин І.Ю. - + 19 дн

17 ВірашТ.Ю. - + 20 дн

18 Віраш Ю.Ю. - + 21 дн

19 Чичиков І.В. Хронічний гострий з пониженою кислотністю + - 25 дн

20 Федірко Н.П. + - 26 дн

21 Віріновська Х.В. - + 21 дн

22 Іванська І. Й. - + 20 дн

23 Слободян О. І. . + 21 дн

24 Грінка С.М. - + 18 дн

25 Худик М.В. ДЖВШ - + 19 дн

26 Лисюк А. А. - + 17 дн

27 Шепетюк І.П. + - 22 дн

28 Гунько А.П. - + 20 дн

За даними цієї таблиці, ми можемо сказати, що діти, які окрім звичайного лікування даної хвороби, вживали фіточай, то їх стан покращився значно швидше, ніж у дітей, що не вживали його.

Отже, з цього можна зробити наступні висновки :

1. У дітей з гострим гастритом, що вживали фіточай швидше припинялись болі у животі, блювання, нудота, покращився апетит, ніж у дітей, що не вживали фіточай.

2. У дітей з хронічним гастритом з підвищеною кислотністю, що вживали фіточай швидше припинився біль у животі, відрижка кислим, покращився апетит, випорожнення стали стійкими.

3. У дітей з хронічним гастритом з пониженою кислотністю, що вживали фіточай швидше припинився біль, нудота, покращилося самопочуття, покращився апетит.

4. У дітей з дискінезією жовчновивідних шляхів, що вживали фіточай швидше припинився біль у правому підребер'ї, розрідження жовчі, що забезпечує покращення її відтоку.

Отже, ми можемо сказати, що фітотерапія відіграє важливе значення у лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок