Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості виписування рецептів на отруйні, сильнодіючі, наркотичні, психотропні лікарські засоби

Особливості виписування рецептів на отруйні, сильнодіючі, наркотичні, психотропні лікарські засоби

Назва:
Особливості виписування рецептів на отруйні, сильнодіючі, наркотичні, психотропні лікарські засоби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,88 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Особливості виписування рецептів на отруйні, сильнодіючі, наркотичні, психотропні лікарські засоби

ПЛАН

І. Відпуск лікарських засобів та виробів медичного призначення з аптек, що підлягають предметно-кількісному обліку в аптеках і лікувально-профілактичних закладах.

ІІ. Право виписування лікарських засобів на рецептах встановленої форми, що містять отруйні, сильнодіючі і наркотичні речовини.

ІІІ. Правила і терміни зберігання рецептів в аптечних закладах.

ІV. Порядок обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в державних і комунальних закладах охорони здоров'я України наказ МОЗ №356 від 18.12.97 р.

V. Правила відпуску наркотичних, психотропних лікарських засобів і прекурсорів з аптечних складів, а також бланків Ф-3.

І. Всі лікарські засоби, за винятком наведених у “Переліку лікарських засобів, що дозволені до відпуску без рецепта лікаря” затверджено наказом № 117 від 30.06.1994 р. і доповнення наказ №172 від 20.09.95 р. повинні відпускатися з аптек тільки за рецептами встановлених форм.

Забороняється відпускати прописані в рецепті отруйні, наркотичні і сильнодіючі лікарські засоби не у складі виготовленої лікарської форми. При виписуванні лікарем отруйного, сильнодіючого наркотичного засобу, доза якого перевищує одноразовий прийом і рецепт відповідно не оформлений, відпускається половина дози, що виписана в рецепті.

Всі лікарські засоби відпускаються за рецептами (крім переліку, що дозволяє відпуск без рецепта). Ф-1, Ф-2, Ф-3 на рецептурних бланках Ф-2 і Ф-3 дозволяється виписувати тільки одне найменування лікарського засобу. А на бланку Ф-1 можна виписати не більше трьох найменувань. Лікарі лікувально-профілактичних закладів у порядку передбаченому наказом № 117 від 30.06.94 р. при наявності відповідних показань, зобов'язані виписувати хворим рецепти на лікарські засоби, завірені своїм підписом і особисто печаткою. В рецепті вказується латинська назва препарату із зазначенням дози препарату, порядку вживання, віку хворого, порядку оплати. В окремих випадках рецепт завіряється печаткою медичного закладу. На рецептурних бланках Ф-2 лікарські засоби виписуються групі хворих, що мають право на безплатне або пільгове придбання лікарських засобів, а також лікарські засоби, що мають одурманюючу властивість за переліком МОЗ наказу № 117 від 30.06.94 р. і підлягають предметно-кількісному обліку (циклодол, клофелін, ефедрин гідрохлорид, фенобарбітал і т.д.).

Бланк рецепту Ф-3 передбачений для виписування наркотичних і психотропних лікарських препаратів передбачених переліком МОЗ за наказом № 172 від 20.09.95 р., а також за Переліком наркотичних лікарських засобів у чистому вигляді або в суміші індиферентними речовинами, затверджених наказом №117 від 30.06.94 р.

Всі інші лікарські засоби, що знаходяться на предметно-кількісному обліку, а тому числі, етиловий спирт, виписується на рецептурному бланку Ф-1. Рецепти для виписування лікарських засобів на пільгових умовах або безплатно дозволяється виписувати лікарям державних закладів охорони здоров'я, лікарям інших закладів, котрі мають відповідні кошти на оплату рецептів.

Рецепти виписуються в одному примірнику. При виписуванні рецепта з наркотичними лікарськими засобами на пільгових умовах або безплатно поряд з виписуванням рецепта на бланку Ф-3 виписується додатково рецепт на бланку Ф-2. Зазвичай лікарі записують рецепт з отруйними, сильнодіючими, наркотичними, психотропними речовинами після огляду хворого і обов'язкового запису про призначення даного засобу в медичній амбулаторній картці, або картці стаціонарного хворого. Лікарські засоби, що недозволені до медичного застосування в Україні виписувати забороняється.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості виписування рецептів на отруйні, сильнодіючі, наркотичні, психотропні лікарські засоби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок