Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Харчові добавки (вітамін С)

Харчові добавки (вітамін С)

Назва:
Харчові добавки (вітамін С)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,28 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Харчові добавки (вітамін С)

Вітамін С (аскорбінова кислота)

Вітамін С настільки важливий для здоров'я людини, що майже неможливо представити собі хворобу, при якій добавки не приводили б до того чи іншого покращення.

Доза С-вітамінізації була встановлена багато років назад на рівні 60 мг , але з тих пір наука дізналася набагато більше. Як було багаторазово доведено, нам необхідно цілий грам (1000 мг) для попередження хвороби і ймовірно багато більше для її лікування. Отже в останні два десятиліття доза 1000 мг вважається популярнішою.

Палеонтологи порахували , що навіть до того , як механізм вироблення аскорбіну був утрачений в ході еволюції, первісні люди щоденно приймали з їжею від 400 мг до 2 г вітаміну С.

Отже , аскорбінова кислота - це одна з головних поживних речовин - антиоксидантів, що самостійно знищує вільні радикали і мікробні інфекції, а також продовжує життєдіяльність вільних антиоксидантів, включаючи вітамін Е і глутатіон. Хоча вона виявляє і інші дії, та основна полягає в тому, що люди , які вживають більш вітаміну С, живуть довше, ніж ті , хто вживає його менше.

Ось деякі причини:

Інфекції . Вітамін С не тільки безпосередньо вбиває бактерії і допомагає нейтралізувати бактеріальні токсини , а також активізує наші природні захисні механізми. Хоча він в тій чи іншій степені підтримує майже всі клітини імунної системи, більш всього виграють антитіла і білі клітини крові, які втрачають вітамін С в ході хвороби.

Успіх лікування залежить від того наскільки багато може винести організм. Більшість лікарів компліментарної медицини керуються принципом “кишечної перенасиченості” , розробленим Робертом Каскартом. Тобто ви приймаєте вітамін С до тих пір доки його приймає ваш кишечник .Коли вітаміну С більше ніж його може винести організм відбувається розслаблення кишечника , викликаючи тимчасовий приступ проносу. Отже, коли лікар призначає надто велику кількість вітаміну С, то як правило, приймають його внутрішньовенно , що дозволяє уникнути проносу , в той же час повністю насичуючи організм цією головною поживною речовиною.

Внутрішньовенне введення високих доз вітаміну С особливо ефективне і приносить полегкість людям, хворим на СНІД. Хоча вітамін С не можна вважати засобом від СНІДу, все ж він перешкоджає виробленню вірусів, а також нейтралізує фактор, який викликає наростаюче ослаблення імунної системи.

Астма і алергії . При використанні добавок понад 1000 мг в день чи більше вітамін С діє як антигістамінний засіб. Але результати можуть стати помітними лише через декілька тижнів, оскільки спочатку необхідно, щоб концентрація вітаміну в тканинах досягла оптимального рівня. І нарешті щоденний прийом 2 г вітаміну С знімає перегрузочну астму приблизно в половини групи дітей і молодих людей.

Виклик раку і інфаркту. Вітамін С визнаний сильним антиканцерогенним засобом , подавляє утворення канцерогенної речовини нітрозаміну, цим самим перешкоджає розвиток раку в шлунку і травному тракті. У жінок , при вживанні в оптимальній кількості на протязі всього життя, вітамін С може попереджувати рак грудей, рак шийки матки і передракові зміни клітин - дисплазії шийки матки.

Інші результати також підтверджують , що високі дози вітаміну С можуть продовжувати виживання і покращення якості життя навіть онкохворих . Підозрюють, що вітамін С може стримувати ріст пухлин шляхом обволікування злоякісних вогнищ рубцьовою тканиною, а також за рахунок укріплення колагеновою тканиною до такої степені, що вона обмежує розростання.

Хвороби серця. Вітамін С приймає участь в захисті жирів крові від перетворення в атеросклеротичні бляшки, по антиокисному потенціалу більш ніж вдвоє перевищує склянку червоного вина. При цьому вітамін С на відміну від алкоголю не подразнює печінку і не руйнує запас мінеральних речовин в організмі.

Стрес. Здатність успішного справлення з емоційним і фізичним тягарем стресу, можливо, в більшій степені залежить від вітаміну С ніж від будь - якої іншої поживної речовини . Вітамін С допомагає при виробці стресових гормонів і захищає організм від токсинів, виникаючих в процесі їх метаболізму.

Ожиріння. Хоча вітамін С не впливає на процес втрати ваги , він все ж робить процес похудання більш здоровим, звільняючи організм від шкідливих речовин, що звільняються при розпаді жиру. Нарешті вітамін С допомагає печінці витримувати більш сильну дію вільних радикалів, що викликаються втратою ваги.

Подагра. Добавки аскорбінової кислоти полегшують приступи подагри, але у великих дозах.

Жовчогінна хвороба. Доведено , що вітамін С в дозі 2 г в день сповільнює процес утворення каменів на 350 %

Розлади зору. Вітамін С створює антиокисний захист очей, який здатний попереджувати утворення катаракт і сповільнювати їх ріст. Крім того аскорбінова кислота ослаблює внутрішній тиск , таким чином знижуючи ризик глаукоми. Внутрішньовенне введення великих доз вітаміну С швидко зменшує внутрішньо очний тиск.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Харчові добавки (вітамін С)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок