Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Виявлення та попередження злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, працівниками органів внутрішніх справ

Виявлення та попередження злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, працівниками органів внутрішніх справ

Назва:
Виявлення та попередження злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, працівниками органів внутрішніх справ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
на тему:
Виявлення та попередження злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, працівниками органів внутрішніх справ


ЗМІСТ
Вступ
Загальна частина
Наркотики рослинного походження (або натуральні)
Напівсинтетичні наркотики
Синтетичні наркотики
Лікарські наркозасоби
Засоби, що одержують з рослини ефедра хвощова
Депресанти
Зовнішні ознаки осіб, які зловживають наркотиками опійної групи
Зовнішні ознаки осіб, які зловживають наркотиками групи канабіса
Зовнішні ознаки осіб, які зловживають наркотиками групи ефедрину, первитином
Огляд та обшук затриманих
Огляд автотранспорту на предмет використання для незаконного обігу наркотичних засобів чи психотропних речовин
V. Вилучення
VI. Література


І. ВСТУП
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Протидія наркоманії і наркобізнесу в державі, недопущення розвитку їх антисоціальних тенденцій, а також регуляторна державна політика в цій сфері на сучасному етапі є необхідною умовою розвиненого суспільства, важливим фактором його економічного, культурного та правового рівня.
Нелегальне розповсюдження наркотиків охоплює все більш широкі кола нашого суспільства і становить значну загрозу розвитку та добробуту нації. Зростання рівня злочинності, високий рівень смертності, трагедії сімей та зруйновані людські долі - все це лише частина бід, що супутні цьому явищу. Аналіз його причин вказує на соціальні корені. Виникає воно там, де існують або утворюються для цього передумови в економічній, ідеологічній, культурній та інших сферах діяльності суспільства.
Розповсюдження наркотиків на території України відбувалося хвилеподібно відповідно до історичних умов кожної епохи. Війни, голод, розруха, соціальна нестабільність, втрата ідеологічних орієнтирів спричиняли чергові сплески цього явища, а підвищення ролі державного регулювання і освітнього рівня - сприяли спаду небезпеки.
Історія поширення наркотиків підтверджує гіпотезу про те, що масове їх розповсюдження починається в суспільстві у визначені моменти, коли створюється відповідний соціокультурний механізм. Досить "зручним моментом" для цього є перехідні періоди, епохи модернізації і швидкої трансформації соціальних структур та інститутів. Момент руйнації традиційного суспільства є найбільш сприятливим для "запуску" механізму "зараження".
У XX сторіччі наркотики до нас "проривалися" неодноразово, цьому сприяли визначені обставини. Безсумнівно, передумовою цьому, були обидві світові війни і революційні події.
У роки після другої світової війни відбувся швидкий підйом наркотичної хвилі в зарубіжних країнах, а у нас цей процес залишався в "замороженому" стані, діяли могутні важелі соціального контролю, чималу роль відігравала і так звана "залізна завіса". У 1958 році в наркологічних установах України було зареєстровано всього 450 осіб, які зловживали наркотиками лікарського призначення. З того часу кількість наркозалежних осіб постійно зростала, але реальний стан речей широко не розголошувався, у т. ч. з ідеологічних міркувань.
За останнє десятиріччя XX століття рівень наркотизації населення України різко зріс. На початок "перебудови" в 1993 році на обліку вже Перебувало 33,5 тисячі споживачів наркотиків, із них 1,4 тис. -неповнолітніх. А в середині 90-х років офіційна статистика досягла 50- тисячної позначки. Нині чисельність офіційно зареєстрованих наркоманів становить понад 120 тисяч, у тому числі 5,6 тисячі неповнолітніх.
Спеціальні дослідження свідчать, що реальна чисельність наркозалежних сягає понад півмільйона чоловік.
Дані соціологічних досліджень стверджують, що основними мотивами зловживання наркотиками переважно у молодих людей є цікавість, бажання перевірити на собі їх ейфоричну дію. Зниження духовності серед них, поширення моди на наркотики, а також експансія міжнародного наркобізнесу в Україну - все це сприяє подальшій наркотизації населення.
Починаючи з 1995 року, щорічно на облік ставиться близько 20 тис. осіб, які допускають немедичне вживання наркотичних засобів, у їх числі 60% - з діагнозом "наркоманія".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Виявлення та попередження злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, працівниками органів внутрішніх справ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок