Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на організм дівчини

Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на організм дівчини

Назва:
Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на організм дівчини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,99 KB
Завантажень:
743
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на організм дівчини

Вступ

Опитування останніх років зафіксувало основний потяг підлітків та молоді до тих видів дозвілля, де відбувається не лише знайомство з більш досвідченими товаришами, а й перші власні прилучення до алкоголю, наркотиків та сексуальних взаємин.

Якщо подивитися структурний поділ опитаної молоді, то вийде, що 81,5% учасників “тусовок”, хто один, а хто й багато разів були п’яними і лише 18,5% не були жодного разу в стані сп’яніння, а відвідувачі дискотек – 86,1% та 13,9% відповідно. Тобто ці два місця масових зібрань підлітків і молоді, ці два найпоширеніші різновиди їх дозвілля й не мисляться без випивки.

Саме дворові тусовки та дискотеки найбільше ваблять молодь, що має досвід вживання наркотиків. За даними опитування, структура учасників обох видів зібрань така:

серед відвідувачів тусовок – 30 % прилучених до наркотиків і 70 % без такого досвіду;

серед відвідувачів дискотек – 31,5% прилучених до наркотиків і 68,5% без досвіду вживання наркотиків.

Ще більш вражає досвід сексуальних стосунків: 47,3% юнаків і дівчат шкільного та юнацького віку, що “тусуються” на сільській вулиці та в міських дворах, мають досвід сексуальних стосунків. І хоча решта 53% його не мають, за такого співвідношення – скоро матимуть. На дискотеках це співвідношення ще крутіше: 58,9 % і 41,1% відповідно.

Говорячи мовою лабораторного аналізу, маємо найоптимальніший “бульйон” для розмноження вірусу шкідливих звичок.

1. Вплив тютюнопаління на здоров’я дівчини та жінок

Аналіз даних 20-річного моніторування поширеності паління серед жінок, проведеного Інститутом кардіології АМН України, зламав традиційне уявлення про тютюнопаління як суто чоловічу проблему в Україні і показав, що частота цього фактора в різних вікових групах жінок збільшилася в 3-4 рази. Загалом у даний час майже кожна п'ята жінка віку 20-59 років, що живе в місті, є активним курцем, у той час як наприкінці 70-х років курила кожна двадцята. Негативна тенденція до збільшення цього показника серед жінок супроводжується збільшенням інтенсивності куріння: переважають жінки, що викурюють щодня до 10 цигарок (60,7%). Починаючи з 30-річного віку, кожна третя жінка викурює щодня від 10 до 20 сигарет. Більше пачки на день викурюють 6-7% жінок віком 20-49 років і 15% жінок віком 50-59 років.Одним з несприятливих факторів паління серед жінок репродуктивного віку є продовження паління під час вагітності. Анкетування жінок-курців показало, що 29,7% з них, зменшивши кількість цигарок, продовжували курити в першу половину вагітності, а 5% - до пологів.

Помітною рисою курців-жінок є більш пізній вік початку паління порівняно з чоловіками. У жінок початок куріння зумовлений бажанням активно, усвідомлено долучитися до паління. Серед причин початку куріння, при анкетуванні найбільше названо стресові ситуації, пов'язані з роботою, конфлікти в особистому житті; 15,3% жінок вважають, що паління допомагає їм у створенні іміджу сучасної жінки, 12% - розглядають його, як фактор, що допомагає подолати самотність, сприяє комунікабельності, 12,2% не змогли сформулювати конкретну причину.

Жінки, які палять, частіше страждають непліддям.

Ризик кровотечі і спонтанного аборту під час вагітності вищий, ніж у жінок, які не палять.

Менопауза (припинення циклічної діяльності яйників) швидше настає у жінок, які палять. Відповідно, жінки, які палять, старіють швидше.

Схильність до тромбоутворень і ризику розвитку тромбоемболій на фоні прийому комбінованих пероральних контрацептивів значно вищий у жінок, які палять, особливо після 35 років.

Існує дуже багато доказів того, що куріння до настання і під час вагітності шкідливе для дитини, оскільки погіршується транспортування кисню і поживних речовин. Причому, немає прямої залежності між кількістю викурених цигарок і їх шкідливістю.

Вчені з Мюнхенського Університету дослідили, що жінки, які планують вагітність, повинні відмовитись від куріння не тільки з метою профілактики перинатальної патології, недостатньої маси тіла при народженні, синдрому раптової смерті новонароджених, ризику виникнення бронхіальної астми, відставання в розумовому розвитку, але й для зниження ризику розвитку ожиріння у своїх дітей. Діти, матері яких курили під час вагітності, страждали ожирінням в два рази частіше. Окрім цього, у них було на 43% вище ймовірність мати надлишкову вагу, ніж у дітей, матері яких не курили. Ризик ожиріння і надлишкової ваги зростав в міру збільшення кількості цигарок, які випалювали вагітні матері. При цьому ця залежність зберігалась навіть після врахування таких важливих факторів, як освітній рівень батьків і тип вигодовування дитини.

Досліджено, що зниження лібідо в 2,5 рази частіше зустрічається у жінок, які палять, це повязано з тим, що нікотин сприяє звуженню судин статевих органів.

Пасивне куріння:

Отруєнню нікотином і продуктами неповного згорання під час куріння в однаковій мірі піддаються не тільки людина, яка палить, але й оточуючі її люди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на організм дівчини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок