Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація швидкої і невідкладної медичної допомоги

Організація швидкої і невідкладної медичної допомоги

Назва:
Організація швидкої і невідкладної медичної допомоги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,18 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лекція №
Організація швидкої і невідкладної медичної допомоги


Розвиток капіталізму в XIX столітті, збільшення міст, промислових підприємств, транспортних засобів неминуче привели до росту травматизму, актуалізували проблеми надання медичної допомоги населенню при нещасливих випадках. Безпосереднім поштовхом до організації швидкої допомоги з'явилася пожежа у Віденському оперному театрі (1861 р.), що призвела до великого числа жертв через неможливість своєчасного надання медичної допомоги.
У Росії до революції також існував досвід безкоштовної швидкої медичної допомоги (Москва, знаменитий лікар П. Ф. Гааз). Ця допомога виявлялася як за рахунок засобів міських бюджетів, так і за рахунок благодійних пожертвувань.
В перші роки після революції центрами надання швидкої допомоги були так звані пункти «нічної квартирної допомоги», що існували при амбулаторіях і поліклініках. Пункти першої швидкої допомоги створювалися також на промислових підприємствах. Перші станції швидкої медичної допомоги з'явилися в 1919 р. у таких найбільших містах як Москва, Ленінград, Київ, Одеса. У 1923 р. був організований Науково-Дослідний Інститут Швидкої допомоги (у Москві).
Наприкінці 20-х років у Москві і Ленінграді пункти «нічної квартирної допомоги» і станції швидкої допомоги були перетворені в пункти невідкладної допомоги.
У 1933 р. вийшло «Положення про станції швидкої медичної допомоги».
У 30—70-і роки екстрена позалікарняна допомога надавалася як амбулаторно-поліклінічними установами, так і станціями швидкої медичної допомоги (СМД).
У 1978 р. ці служби були об'єднані. Швидка і невідкладна медична допомога стала називатися станціями СМД. У 1991 р. швидка і невідкладна знову були роз'єднані: швидка допомога повинна надаватися станціями СМД, невідкладна - повинна надаватися амбулаторно-поліклінічними установами.
Станція СМД може функціонувати як самостійна установа при кількості викликів більш 25 тис. у рік. При меншій кількості викликів станції СМД є структурними підрозділами інших ЛПУ (лікарень, поліклінік), особливо в сільській місцевості. Виділяють п'ять категорій станцій СМД (у залежності від числа викликів у рік ): V — 5—10 тис. викликів, 1—75—100 тис. викликів.
При великій кількості викликів і значній відстані створюються підстанції (у зоні п'ятнадцяти хвилинної приступності).
Очолює станцію СМД — головний лікар (а підстанції — завідувачі ними), кожну зміну очолює старший лікар. Поряд з адміністративно-господарською частиною до складу станції входять:—
оперативний відділ (який завідує прийомом викликів і їхньою передачею);—
відділ госпіталізації ( у який ведеться облік вільних місць у стаціонарах);—
транспортний відділ (забезпечує станцію автотранспортом з розрахунку — одна автомашина на 10 тис. міських і 15 тис. сільських жителів при числі викликів більш 75 тис. у рік додається машина для контрольних виїздів);—
відділ статистики.
Основним структурним підрозділом є виїзна бригада. Виділяються бригади швидкої медичної допомоги (що включать лікаря, фельдшера, санітара) і бригади по перевезенню (що включають фельдшери чи фельдшера-акушера). Крім того, бригади поділяють на лінійні і спеціалізовані. Останні з'явилися в 50-і роки і включають лікарів відповідної спеціалізації. Види спеціалізованих бригад: педіатрична (створюється при чисельності населення понад. 100 тис. чол.); анестезіолого-реанімаційна (при чисельності понад 500 тис.), неврологічна, кардіологічна, психіатрична, травматологічна, нейрореанімаційна, пульмонологічна, гематологічна й ін. Лікар, що працює в спеціалізованій бригаді, повинний мати стаж роботи зі спеціальності не менше трьох років.
ОСНОВНІ ЗАДАЧІ ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ
1. Надання екстреної медичної допомоги (у т.ч. спеціалізованої) потерпілим і хворим у найкоротший термін на місці і при транспортуванні.
2. Максимально швидке транспортування хворих і потерпілих, породілей, недоношених дітей (у т.ч. за заявками лікувально-профілактичних установ).
3. Вивчення причин, що викликають необхідність надання швидкої медичної допомоги, і розробка заходів для їхнього усунення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організація швидкої і невідкладної медичної допомоги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок