Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Аромотерапія

Аромотерапія

Назва:
Аромотерапія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,73 KB
Завантажень:
554
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Аромотерапія


ПЛАН
Поняття аромотерапії, історія її розвитку
Напрямки та методики використання аромотерапії, вплив на організм
Список використаної літератури


1. Поняття аромотерапії, історія її розвитку
Аромотерапія - використання летучих олій рослин, у тому числі ефірних олій, для психологічного і фізичного впливу. Хоча термін аромотерапія не використовувався раніше 20-ого сторіччя, історія аромотерапії нараховує вже тисячі років.
Вірогідно підтверджено, що аромотерапія відома людям більше 6000 років. Ефірні олії широко застосовувалися в Греції, Римі й у древньому Єгипті.
На сході однією з перших культур, яку використовували ароматичні олії, був Китай. Там було прийнято запалювати фіміам для створення гармонії в приміщенні. Пізніше єгиптяни винайшли найпростішу машину для дистиляції, яка дозволяла роботи грубий витяг кедрової олії.
Єгипетський лікар Імхотеп рекомендував ароматичні олії для купання і масажу. По деяким даним такі ж машини застосовувалися в Персії й Індії, але мали менше поширення.
Греки успадкували від єгиптян багато знань і теж визнавали лікувальні властивості ароматичних олій. Ароматичні ванни прописував Гіппократ, батько сучасної медицини. Він же використовував ароматичні окурювання, щоб позбавити Афіни від чуми.
Грецький парфумер по імені Мегаллус створював парфуми, названі мегаліонами, він змішував мірру з масляною основою і відразу переслідував кілька цілей: по-перше, аромат, по-друге, протизапальна дія і по-третє, лікування ран.
Давньогрецький лікар Дискорідес написав книгу за назвою Materia Medica, у який описав властивості приблизно 500 рослин, а також вивчав процес дистиляції. У той час дистиляція використовувався в основному для одержання ароматичної квіткової води, а не ефірних олій.
Вирішальним моментом в історії аромотерапії став винахід у 11 столітті Авіценою крученої охолоджувальної трубки в апараті дистиляції, що дозволило більш ефективно охолоджувати рослинні пари й одержувати якісні ефірні олії.
У 12-ому столітті німецька аббатисса по імені Хільдегард почала використовувати лікарські властивості дистильованої нею олії лаванди, і до 13 століття фактично була сформована фармацевтична промисловість. Були отримані ефірні олії багатьох лікарських рослин, у тому числі ладану, ялівця, троянди, шавлії і розмарину.
Надалі розвитку аромотерапії сприяли багато вчених: хіміки, біохіміки, лікарі, як наприклад Парацельс, Рене-Морис Гаттфосс, Жан Валне, Маргарита Морі, Катберт Хол, Роберт Б. Тіссеранд - це основоположники сучасної аромотерапії.
Сучасні дослідження також підтвердили, що аромоолії мають досить високу протимікробну та протизапальну дію, зміцнюють імунітет, нейтралізують дію токсичних речовин і сприяють їх виведенню з організму. Окрім того, вони впливають на людську енерґетику – посилюють ауру, позитивно діють на емоції, гармонізують стосунки з оточуючими і навіть зближують людей.
2. Напрямки та методики використання аромотерапії,
вплив на організм
Використання ароматичних олій включає в себе чимало методик – це ванни, інґаляції, розтирання, введення їх як компонентів до косметичної продукції, аромолампи, ароматизація білизни тощо. Все залежить насамперед від того, з якою метою використовується та чи інша олія.
Досить популярне нині використовування аромоолії саме в косметології, зокрема у парфумерії. Тому, вибираючи парфуми, не буде зайвим поцікавитися складовими компонентами. Цілком можливо, що визначальним у них може бути якась аромоолія. Втім, застосовувати її як парфуми треба дуже обережно, а в деяких випадках робити це взагалі не рекомендується. Ароматичні олії нерідко входять і в іншу косметичну продукцію (креми, маски, гелі тощо). Багато відомих виробників косметики створили цілі серії продукції під назвою «Аромотерапія» (Avon, Faberlic та ін.)
Однак, не потрібно постійно й безконтрольно користуватися ефірними оліями. Аромотерапія не призначена для тривалого застосування. Наприклад, не можна вживати ефірну олію шавлії та лаванди одночасно з будь-якими препаратами, що містять йод і залізо, а також у поєднанні з алкоголем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аромотерапія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок