Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пошкодження гомілково-ступневого суглоба та переломи кісток ступні

Пошкодження гомілково-ступневого суглоба та переломи кісток ступні

Назва:
Пошкодження гомілково-ступневого суглоба та переломи кісток ступні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,66 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Пошкодження гомілково-ступневого суглоба та переломи
кісток ступні


Пошкодження ділянки гомілково-ступеневого суглоба та переломи кісток ступні відносяться до тяжких пошкоджень.
Травма гомілково-ступеневого суглоба та кісток ступні найчастіше спостерігається у побуті, особливо в період ожеледиці і становлять 35-40 % усіх травм травм опорно-рухового апарата. Складні анатомічні і біомеханічні умови функціонування гомілково-ступеневого суглоба та стопи, значне статичне навантаження з надзвичайною здатністю забезпечувати ходьбу, біг та стрибки ведуть до частих м’якотканних пошкоджень та перелемів.
Вивчення механізму та симптоматики, розробка принципів клініко-рентгенологічної діагностики та лікування травм гомілково-ступеневого суглоба та кісток ступні потребують знання анатомо-функціональних особливостей.
Тому, знаня методів сучасної діагностики цих пошкоджень, вивчення особливостей перебігу, засобів профілактики та лікування є актуальним.
Значна частота пошкоджень у осіб працездатного віку, вираженість функціональних порушень та тривала втрата працездатності становлять значне соціально-економічне значення проблеми.
Найчастіше пошкодження зв’язок та переломи виникають при непрямій травмі, внаслідок підвертання стопи назовні чи до середини, тобто коли бокові рухи стопи виходять за межі фізіологічної норми. В більшості випадків переломи кісток стопи виникають внаслідок прямої травми та частіше локалізуються в ділянці пальців стопи та плесна.
Особливості анатомо-фізіологічної будови.
Гомілково- ступневий суглоб утворен дистальними кінцями гомілкових кісток, які у вигляді вилки охоплюють блок таранної кістки. Капсула суглоба досить слабка, але укріплена зв’язками. Найбільш міцна дельтоподібна (медіальна) зв’язка іде вееропобібно від медіальної кісточки до таранної, п’яткової та човноподібної кісткам. З зовнішньої сторони суглоб укріплен трьома зв’язками, які ідуть від зовнішньої кісточки до таранної (передня та задня таранно – малогомілкова) та до п’яткової (п’ятково – малогомілкова); передній та задній відділи суглоба зв’язок не мають.
Кісткову основу стопу складають кістки передплесни, плесни та пальців.Форма кісток, а також зв’язко –м’язовий апарат формують внутрішній та зовнішній повздовжній, а також поперечний в передньому відділі ступні склепіння. Внутрішній–сформован таранною, човноподібною, I,II,Ш клиноподібними кістками. зовнішній -п’ятковою, кубовидною та IV ,V клиноподібними кістками, поперечний –утворен кубовидною, клиноподібними та плюсневими кістками.
Таранно-п’ятковою (підтаранний) суглоб лежить в дещо косій площині, яка наближається до горизонтальної. Функціонально зв’язані з ним таранно- човноподібний та п’ятково–кубовидний суглоби (Шопаров суглоб). „Ключ” Шопарового суглоба – lig. bifurcatum, яка проходить від п’яткової кістки до човноподібною та кубовидної.
Більш дистально розташован заплесно – плеснові суглоби (Лісфранків суглоб) –проекція його –лінія, яка проведена від середини довжини внутрішнього краю ступні до горбистості V плеснової кістки. Складається з кубовидної, клиноподібними та плесновими кістками. „Ключ” Лісфранкового суглоба -зв’язка між I клиноподібною та V плесновую кістками.
В функціональному відношенні всі суглоби разом з гомілково-ступеневим є єдине ціле. Супінація стопи відбувається разом з приведенням та розгинанням, пронація – з відведенням та згинанням.
Класифікація пошкоджень гомілково-ступеневого суглоба.
1.Пошкодження м’яких тканин:
а) забій ступні (відповідного анатомічного відділу);
б) пошкодження зв’язок (дельтоподібної та ін.);
2. Переломи кісточок.
А. Пронаційно-абдукційні:
Механогенез: Під час підвертання стопи назовні, коли переважає абдукція, таранна кістка тисне на латеральну кісточку та ламає її. Якщо захисна реакція людини добра, то на цьому етапі механізм травми закінчується
1. ізольованим переломом латеральної кісточки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Пошкодження гомілково-ступневого суглоба та переломи кісток ступні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок