Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Рентгенографічене обстеження

Рентгенографічене обстеження

Назва:
Рентгенографічене обстеження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,59 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Рентгенографічене обстеження - є основним методом розпізнавання при пухлинах легень, шлунка, товстої кишки. Тому цей метод застосовується при обстеженні онкологічних хворих. Сучасна рентгенологія широко застосовує томографічне (пошарове) дослідження і з контрастуванням органа. За останні роки значно розширилося застосування спеціальних методів дослідження, таких як ангіографія, бронхографія, що підвищують ефективність діагностичних досліджень, які в основному виконуються в стаціонарі. Флюорографія, особливо великокадрова, відіграє велику роль у профілактичних оглядах населення.
Рентгенологічні методи дозволяють розпізнавати пошкодження і захворювання різних органів і систем людини на основі отримання і аналізу їх рентгенівського зображення, яке виходить при проходженні пучком рентгенівського проміння через органи і тканини.
Потрапляючи на екран або плівку формується зображення, що складається з світлих і темніших ділянок тіла. Основні задачі рентгенодіагностики: встановити, чи є у пацієнта яке-небудь захворювання і виявити його відмітні ознаки, щоб диференціювати з іншими патологічними процесами; точно визначити місце і ступінь поширеності поразки, наявність ускладнень; дати оцінку загальному стану хворого. Досліджуються органи дихання, скелет; шлунково-кишковий, жовчний і сечовий тракти, нирки, кровоносні і лімфатичні судини і ін.
При деяких методах рентгенодіагностики в організм вводять нешкідливі рентгеноконтрастні речовини для збільшення контрастності.
Свідчення до рентгенівського дослідження надзвичайно широкі. Вибір оптимального методу визначається діагностичною задачею у кожному конкретному випадку
Доступність, висока інформативність, необтяжливість для хворого визначають провідну роль рентгенологічних методів дослідження в топічній діагностиці. Великою гідністю є поєднання в собі можливостей діагностики морфології і топіки процесу, а також функції органу.
Існують не тільки стаціонарні рентгенівські установки в рентгенкабінетах, але і пересувні, що дозволяє провести дослідження без втрати якості в будь-яких умовах. Крім того, є можливість багатоосьового дослідження в декількох проекціях, застосування спеціальних укладань хворого. Значно розширюють діагностичні можливості методи контрастування. Немає жодної області людського тіла, яку було б неможливо обстежувати рентгенологічними методами.
Недоліками рентгенологічного методу є: дія іонізуючого випромінювання на хворого, аж до формування у нього променевої хвороби; дорожнеча рентгенівської плівки, залежність інтерпретації даних від кваліфікації рентгенолога.
По всіх цих напрямах ведеться велика робота. Зниження променевого навантаження досягають:
- обмеженням досліджень, строгим обгрунтуванням процедури;
- обліком самого променевого навантаження;
- широким використовуванням флюорографії, що дає мінімальне променеве навантаження;
- переважним застосуванням рентгенографії перед рентгеноскопією, удосконаленням апаратури.
Упровадження методу електрорентгенографії, коли знімок виробляють на простому папері, дозволило понизити дефіцитність плівки. Крім того, метод має переваги за рахунок більшої контрастності краєвого ефекту. Структура підготовки рентгенологів змінена: їх готують з досвідчених клінічних фахівців; крім загальної підготовки по рентгенології, вони проходять спеціалізацію в певній області рентгенодіагностики, тобто рентгенологія теж профільована.
Методів рентгенодіагностики досить багато. Мабуть, всієї маси цих досліджень не знають навіть самі рентгенологи. Велика частина рентгеноконтрастних досліджень проводиться спільно з хірургом профільної спеціальності. Їх можна розділити на дві групи - що проводяться рентгеноскопічно і рентгенографічно, хоча часто вони поєднуються.
Оглядові рентгенологічні дослідження - флюорографію, рентгенографію, рентгеноскопію, томографію - проводять без застосування контрастування.
Для контрастування застосовують різні препарати: йодоліпол, верографін, барієву суспензію, білігност, кисень і багато інших, використовуючи екскреторні властивості органів по виведенню цих препаратів, або їх вводять ретроградний до ураженої ділянки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Рентгенографічене обстеження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок