Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікарські препарати спазмолітичної дії і їх застосування у медицині

Лікарські препарати спазмолітичної дії і їх застосування у медицині

Назва:
Лікарські препарати спазмолітичної дії і їх застосування у медицині
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,87 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Лікарські препарати спазмолітичної дії і їх застосування у медицині


Раніше використовували як спазмолітики неселективні і селективні холіноблокатори (препарати беладонни – атропіну сульфат; платифіліну гідротартрат, бускопан, метацин, гастроцепін, спазмобрю). Особливістю цих препаратів є відсутність селективного впливу на міліарний тракт, товсту кишку, що зосереджує сферу застосування препаратів цієї групи при функціональних захворюваннях; виражена також індивідуальна залежність релаксуючого ефекту від вихідного тонусу ПаНС; широкий спектр побічних системних ефектів (утруднений сечопуск, порушення зору – мідріаз, параліч акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску, тахікардія, закрепи) [5].
Неселективні міотропні спазмолітики (дротаверин, галідор, папаверин) відносяться за механізмом дії до інгібіторів ФДЕ. Пригнічення ФДЕ дозволяє „зберегти” цАМФ від руйнування, що сприяє релаксації клітин гладеньких м’язів.5.
Аналіз літературних джерел свідчить про широке використання високоселективних спазмолітичних засобів нового покоління та комбінованих препаратів з різностороннім ефектом на організм людини. Проте поряд з цим для зняття больового синдрому широко застосовуються холіноблокатори та неселективні міотропні спазмолітики.
1.2. Лікарські препарати спазмолітичної дії і їх застосування у медицині
До недавнього часу як спазмолітики використовували переважно сполуки природного походження – неселективні холіноблокатори– атропіну сульфат, скополаміну гідробромід, платифіліну гідротартрат, гоматропіну гідробромід, папаверину гідрохлорид, основні характеристики яких наведено нижче 6.
Атропіну сульфат (Atropini sulfas)
Це кристалічний порошок білого кольору або безбарвні кристали. Дуже легкорозчинний у воді, легко розчинний у 96% спирті, практично нерозчинний в ефірі. Плавиться при температурі близько 190°С із розкладанням 7, 16.
Атропін – це типовий М-холіноблокатор. Вплив атропіну на кишечник складається з двох ефектів: зниження стимулюючого впливу блукаючого нерва, з одного боку, і стимуляція ауєрбахівського сплетення – з іншого 5, 16.
Ідентифікують атропіну сульфат за фізико – хімічними константами: ІЧ – спектри та оптичне обертання; температурою плавлення пікрату атропіну; реакцією Віталі – Морена на тропову кислоту – проводиться у фарфоровій чашці з кислотою нітратною димлячою та випаровують. Осад розчиняють у ацетоні і додають спиртовий розчин калію гідроксиду – спостерігається характерне фіолетове забарвлення; проводять реакцію на сульфати та реакцію з калію йодбісмутатом. Кількісне визначення проводять ацидиметрією в неводному середовищі; алкаліметрія в спирто – хлороформному середовищі та фотоколориметрія за реакцією з пікриновою кислотою 7, 16.
Застосовують атропіну сульфат при парентеральному введенні – при виразковій хворобі шлунку та дванадцятипалої кишки, гострому панкреатиті, жовчокам’яній хворобі, спазмах кишечника і сечових шляхів, печінковій та нирковій коліці, бронхіальній астмі, для премедикації при оперативних втручаннях, атріовентрикулярній блокаді, отруєнні М-холіноміметиками та антихолінестеразними засобами; в очній практиці – для розширення зіниці (мідріазу) при дослідженні очного дна, для лікування іриту, іридоцикліту, кератиту, емболії та спазму центральної артерії сітківки 5, 8, 10, 11.
У клінічній картині гострого отруєння на перший план виступає симптоматика психічного збудження, так званий „атропінів психоз”. Він проявляється маренням, галюцинаціями, дезорієнтацією, руховою активністю. Картина може бути настільки яскравою, що хворого помилково госпіталізують у психіатричну клініку. Як антагоністи застосовують антихолінестеразні засоби: повторне введення прозерину, галантаміну 6, 9, 10, 17, 18, 19 .
Скополаміну гідробромід (Scopolamini hydrobromidum)
Скопінового ефіру(-)-тропової кислоти гідробромід, тригідрат
Це безбарвні прозорі кристали або білий кристалічний порошок. Легко розчинний у воді, розчинний у спирті, дуже мало розчинний у хлороформі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Лікарські препарати спазмолітичної дії і їх застосування у медицині

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок