Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гігієна води. Децентралізоване водопостачання

Гігієна води. Децентралізоване водопостачання

Назва:
Гігієна води. Децентралізоване водопостачання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,25 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з гігієни
На тему:
Гігієна води. Децентралізоване водопостачання


Гігієна води. Децентралізоване водопостачання
Децентралізоване (місцеве) водопостачання має ряд особливо-стей. Воно призначене для забезпечення питною водою окремих будинків або невеликої групи будівель. З цією метою можуть вико-ристовуватися різні за походженням води: атмосферні, відкритих водойм, підземні.
Атмосферні води, як відзначалося вище, збирають у відповідні резервуари, де вони зберігаються і поповнюються за рахунок опадів. Ці води досить забруднені й перед вживанням їх обов'язково знеза-ражують. Найчастіше з цією метою воду для пиття кип'ятять. Для водопостачання часом використовують води відкритих водойм. Най-кращі за якістю води гірських річок. Вони мають добрі органолеп-тичні властивості, малу мінералізацію і, за деяким винятком, без-печні в епідемічному відношенні. На рівнині якість води значно погіршується внаслідок забруднення частинками грунту, викорис-тання водойм для культурно-побутових і господарських цілей. Тому для пиття не застосовують.
Найчастіше децентралізоване водопостачання організовується за рахунок підземних вод. Вода забирається з різних водоносних горизонтів і з різної глибини, але здебільшого використовують грун-тові води з другого і третього водоносних горизонтів, захищених від забруднення. Чим глибше розташований шар води, тим вона чисті-ша. При децентралізованому водопостачанні додаткову обробку води, як правило, не проводять. Тому до колодязної води не можна ставити такі високі вимоги, як до води при централізованому водопоста-чанні. І все ж така вода повинна бути безпечною в епідемічному відношенні, мати нешкідливий хімічний склад і добрі органолеп-тичні властивості.
Якщо санітарний стан колодязя і результати аналізу води за-довільні, то вода може використовуватися для пиття в сирому виг-ляді, тобто без всякої попередньої обробки. Коли санітарний стан джерела й аналіз води незадовільні, то воду можна вживати лише після кип'ятіння чи хлорування. Колодязь і територія довкола зав-жди повинні знаходитися в технічно-справному й охайному виг-ляді, який гарантує стійку і високу якість води.
Для забезпечення питною водою невеликого населеного пунк-ту або його частини влаштовуються різного типу колодязі (рис. 4.10). З цією метою у сільських умовах часто будують шахтні або трубчасті колодязі. Щоб запобігти забрудненню підземних вод під час експлуатації, місце для колодязя вибирають на підвищенні не ближче 20-30 м від можливого джерела забруднення (наприклад, убиралень, вигрібних ям, хлівів, гноє-сховищ, місць захоронення людей і скотомогильників, складів мінераль-них добрив і отрутохімікатів тощо). Якщо джерело забруднення знахо-диться вище :;а рельєфом, тоді від-стань до колодязя повинна бути не меншою 80-100 м. Територія довко-ла не повинна затоплюватися павод-ковими і зливовими водами і заболо-чуватися.
При влаштуванні шахтного колодязя робиться все, щоб не до-пустити забруднення води під час ек-сплуатації споруди (рис. 4.11). Стінки колодязів (цямриння) укріплюють бе-тонними кільцями, камінням або деревом. Вони повинні бути міцними
Благоустроєна українська шахтна криниця
водонепроникними. Для цього використовують камінь, дерево тільки міцних порід, краще бетонні кільця. Цямриння повинно виступати на 0,8 м над поверхнею землі. Верх колодязя закривають кришкою і влаштовують навіс. Щоб не допустити забруднення води з по-верхні, довкола колодязя влаштовують «глиняний замок» з добре вимішаної і пошарово утрамбованої глини або жирного суглинку глибиною 2 м і шириною 1 м. Зверху «глиняного замка» насипають пісок і влаштовують тверде покриття з каменю, цегли, асфальту тощо шириною 2 м і з ухилом 0,1 м від колодязя для відведення поверхневих вод. Колодязь громадського користування в радіусі 5 м повинен бути обгороджений.
Для забору води з колодязя використовують різні пристосуван-ня. Кращим способом піднімання води є електричні чи механічні насоси. Колодязі, устатковані насосами, наглухо закриті й не забруд-нюються ззовні. Щоб звести до мінімуму забруднення води при під-німанні її за допомогою коловорота або "журавля", слід устя колодя-зя щільно закривати кришкою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Гігієна води. Децентралізоване водопостачання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок