Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Порушення системи лейкоцитів

Порушення системи лейкоцитів

Назва:
Порушення системи лейкоцитів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,71 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Лекція
Порушення системи лейкоцитів


Лейкоцити містяться в організмі в трьох "відсіках": 1) червоний кістковий мозок, 2) периферична кров, 3) периферичні тканини.*
У червоному кістковому мозку лейкоцити складають 4 пули: 1) пул стовбурових клітин (І-ІІ класи), які перебувають у стані спокою, - є резервом кровотворення; 2) мітотичний пул (ІІІ-ІV класи) - клітини, які перебувають у стані мітотичного поділу. Від стовбурової клітини до утворення клітин, що дозрівають, проходить від 4 до 11 поділів; 3) дозріваючий пул (V клас) - містить клітини, дозрівання яких продовжується в середньому 3-5 діб; 4) резервний пул (VІ клас) - утворений зрілими лейкоцитами, які переходять в кров. *
Периферична кров містить: 1) пул циркулюючих лейкоцитів (близько 50%); 2) пристінковий (маргінальний) пул (близько 50%).*
Периферичні тканини містять: 1) мігруючі лейкоцити; 2) лейкоцити в стані спокою.
Для характеристики стану лейкоцитів використовують наступні показники:
1) Вміст лейкоцитів в одиниці об’єму крові. У нормі цей показник складає 4,0-9,0*109 /л. Збільшення вмісту лейкоцитів у крові одержало назву лейкоцитозу, зменшення - лейкопенії.
2) Лейкоцитарна формула - кількісне співвідношення різних форм лейкоцитів у периферичній крові. Для норми характерні наступні значення: базофіли - 0-1%, еозинофіли - 2-4%, мієлоцити - 0%, метамієлоцити (юні нейтрофіли) - 0-1%, палочкоядерні нейтрофіли - 3-5%, сегментоядерні нейтрофіли - 50-70%, лімфоцити - 20-35%, моноцити - 2-8%.
3) Абсолютний вміст кожної форми лейкоцитів в одиниці об’єму крові.
4) Якісні характеристики лейкоцитів - визначають у мазках периферичної крові (при патології появляються різні дегенеративні форми лейкоцитів).
5) Мієлограма - показник, який характеризує кількісний і якісний склад клітин червоного кісткового мозку.
Важливою, з клінічної точки зору, особливістю є відношення кіль-кості нейтрофільних гранулоцитів до кількості лімфоцитів у периферич-ній крові протягом усього періоду дитинства. Так, при народженні у периферичній крові є 60-65 % нейтрофільних гранулоцитів і 25-З0 % лімфоцитів, але вже починаючи з 2-го дня життя кількість нейрофільних гранулоцитів зменшується, а кількість лімфоцитів збільшується. На 4-5-й день життя спостерігається так званий перший перехрест, коли кіль-кість нейтрофільних гранулоцитів і лімфоцитів є однаковою і складає у середньому 40-45 %.
До кінця 1-го місяця життя кількість нейтрофільних гранулоцитів зменшується до 25-З0 %, а кількість лімфоцитів збільшується до 60-65 %. Згодом спостерігається поступове зниження кількості лімфоцитів і збільшення кількості нейтрофільних гранулоцитів. У 4-5-річному віці настає «другий перехрест», коли кількість нейтрофільних гранулоцитів і лімфоцитів вирівнюється і складає у середньому 40-45%. Після цього лейкоцитарна формула поступово наближається до формули дорослих людей і відповідає такій у 12-14-річному віці. *
Патологічні процеси в організмі проявляються кількісними і якісними змінами лейкоцитів: 1) Лейкоцитозом. 2) Лейкопенією. 3) Порушенням співвідношення зрілих і незрілих форм лейкоцитів (зрушенням лейкоцитарної формули). 4) Дегенеративними змінами лейкоцитів.
Лейкоцитоз - збільшення кількості лейкоцитів в одиниці об’єму крові понад 10,0*109 /л. Лейкоцитоз - є лише симптомом, який супроводжує розвиток багатьох захворювань.
Класифікація лейкоцитозів.
I. У залежності від причин розвитку виділяють: а) фізіологічний і б) патологічний лейкоцитози.
II. Лейкоцитоз може бути: а) абсолютним (збільшення абсолютної кількості лейкоцитів в одиниці об’єму крові) і б) відносним (збільшення вмісту окремих форм лейкоцитів у периферичній крові).
III. За механізмом розвитку лейкоцитоз буває: а) реактивним; б) перерозподільним; в) пухлинного походження.
IV. У залежності від видів лейкоцитів, вміст яких у крові збільшений, виділяють: а) нейтрофільний лейкоцитоз (нейтрофілія); б) еозинофільний лейкоцитоз (еозинофілія); в) базофілъний лейкоцитоз; г) лімфоцитарний лейкоцитоз (лімфоцитоз); д) моноцитарний лейкоцитоз (моноцитоз).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Порушення системи лейкоцитів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок