Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Туберкульоз легень

Туберкульоз легень

Назва:
Туберкульоз легень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,33 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
уберкульоз легень
уберкульоз - хронічне інфекційне захворювання, викликане мікобактеріями, яке характеризується розвитком специфічних змін у різних орга-нах і тканинах, насамперед у легенях.
Людство з давніх-давен потерпало від збудника туберкульозу, про що свідчили знайдені археологами людські скелети, деформовані внаслідок туберкульозного процесу, що датуються близько 8000 р. до н.е., єгипетські мумії (2400 р. до н.е.), в яких були знайдені мікобактерії.
На багатьох мовах світу назва цього захворювання перекладається як "сухоти". Дійсно, хворі на туберкульоз повільно "всихали", чахнули, хирі-ли, повільно вгасали, хоча іноді згоряли швидко, немов свічка. Дієвих, ефек-тивних засобів допомоги не було, що наближало прогноз "туберкульоз" до смертного вироку.
инники
Збудником туберкульозу є мікобактерія туберкульозу (Mycobacterium tuberculosis). Крім цього, в Західній Африці зустрічається інший тип міко-бактерії -Mycobacterium africanum. У великої рогатої худоби туберкульоз викликається мікобактерією бичачого типу - Mycobacterium bovis. Міко-бактерії туберкульозу надзвичайно стійкі в навколишньому середовищі:
- можуть зберігати життєдіяльність у вуличній пилюці від 3 до 6 місяців;
- добре витримують короткотермінове нагрівання до +85°С і охолод-ження до - 200 °С;
- при температурі -23 °С зберігають життєдіяльність протягом 7 років;
- зберігаються в річковій воді до 5 місяців, у ґрунті - 1-2 роки.
Завдяки товстій мікробній оболонці, до складу якої входить близько 60 % ліпідів, багато лікарських препаратів та дезінфікуючих речовин погано проникають всередину мікобактерії туберкульозу і часто є неефективни-ми в боротьбі із збудником.
Джерелом зараження є хворі на туберкульоз люди або тварини (пере-важно корови, рідко собаки, кішки). Людина може заразитися при вдиханні часток слини, мокротиння, пилу, в яких міститься збудник туберкульозу (аерогенна передача). В таких випадках розвивається туберкульоз органів дихання. Можливе зараження через травний канал у разі вживання зараже-ного мікобактеріями молока, м'яса. Тоді первинне туберкульозне уражен-ня локалізується в кишках, мезентеріальних або периферичних лімфатич-них вузлах. Іноді відбувається контактне зараження, наприклад, у праців-ників сільського господарства (при доїнні хворих корів), лікарів (патологоанатомів, хірургів). Хворі на туберкульоз матері народжують, як правило, здорових дітей.
Перше інфікування мікобактеріями туберкульозу настає зазвичай в дитячому віці, рідше - у дорослих осіб. Після потрапляння в організм лю-дини мікобактерії розносяться гематогенним і лімфогенним шляхом, що зу-мовлює сенсибілізацію та імунобіологічну перебудову організму. Внаслі-док цього можлива вперше позитивна реакція на туберкулін, наявність якої встановлюють за допомогою туберкулінової проби ("віраж" туберкуліно-вих реакцій). Позитивну туберкулінову чутливість визначають через 4-6 тижнів інфікування, деколи лише через 3 міс. Інфікування мікобактеріями туберкульозу не завжди спричинює розвиток захворювання, бо людина має вроджену природну опірність до нього.
Туберкульоз частіше розвивається при багаторазовому масивному потраплянні в організм мікобактерій туберкульозу, їх високій хворобот-ворній здатності, зниженій опірності організму. Мають значення спадково обумовлені властивості імунної системи. Найчастіше діти чи підлітки, у яких виявляють віраж туберкулінових реакцій, почувають себе здорови-ми. При об'єктивному обстеженні у них не знаходять відхилень від норми, хоч збудник циркулює в організмі й здатен до розмноження і формування хворобливих змін.
СПРИЯЮЧІ ЧИННИКИ:
- професійні шкідливості;
- хронічні захворювання легень;
- цукровий діабет;
- ВІЛ-інфекція.
Туберкульоз, що розвинувся внаслідок первинного інфікування, нази-вають первинним, він характеризується ураженням внутрішньогруднин-них лімфатичних вузлів.
При масивнішому надходженні в організм інфекції та нижчій його опір-ності, крім явищ інтоксикації, розвиваються локальні специфічні зміни у внутрішньогруднинних лімфатичних вузлах (туберкульоз внутрішньогруднинних лімфатичних вузлів) або запальні зміни в легеневій тканині, лімфа-тичних вузлах кореня легені і лімфатичних судинах (первинний туберку-льозний комплекс).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Туберкульоз легень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок